2018 m. kovo 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Apie verslą – jaunimuiSpausdinimo versija

Nuo ko priklauso verslo sėkmė? Kokių savybių reikia norint turėti sėkmingą verslą? Ar reikia mokytis? Ar nebijoti rizikuoti? Apie tai Radviliškio rajono jaunimui kalbėjo ir motyvacijos sėkmingai ateičiai suteikė radviliškiečiai, sėkmingai Lietuvoje dirbantys verslo srityje: fotografė Jurgita Lukos, investuotojas Kornelijus Čelutka, grūdų perdirbimo verslui vadovaujantis Sigitas Krivickas, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Auksė Vizbarienė.

Visi jie dalyvavo konferencijoje „Verslo sėkmė“, kurią surengti Radviliškio jaunimui sumanė Vaidas Smalinskas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas. Pasak jo, šis susitikimas su sėkmingais verslininkais turėtų jaunimui būti naudingas. „Galbūt jaunimui kažkas liks, gal juos užkabins kokia nors idėja sukurti kažką savo, išbandyti  save verslo srityje“, – sakė jis.

„Prieš galbūt dešimt metų skaičiau Roberto Kiyosaki knygą „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“ apie finansinį raštingumą ir pinigų veikimo principus. Bandžiau suvokti, kas daro mus turtingus. Šiandien jums siūlau išklausyti čia prie jus sėdinčius radviliškiečius, kurie kuria savo gyvenimą taip, kaip jie patys nori, sėkmingai verslauja ir įdarbina pinigus, kurie uždirba dar didesnius pinigus“, – kalbėjo V. Smalinskas, pradėdamas konferenciją.

Visi trys verslininkai – J. Lukos, K. Čelutka ir S. Krivickas – kalbėjo apie savo nueitą kelią. Visi jie kalbėjo apie drąsą, smalsumą ir nebijojimą rizikuoti.

„Pradėjusi studijuoti, laimėjau vadinamąją „žalią kortą“, todėl kartu su vyru išvažiavome į svajonių šalį Ameriką. Ten mus užklupo ekonominė krizė, vyrą atleido iš darbo, turėjome keltis iš Kanzaso į Kolorado valstiją, kur buvo darbo. Po truputį pradėjau domėtis fotografija, įsigijau gerą veidrodinį fotoaparatą, pradėjau fotografuoti gėlytes, peizažus, draugus, jų šventes. Mane socialiniuose tinkluose, kurie buvo tik atsiradę, pastebėjo rimti fotografai, pakvietė dirbti asistente. Taip po truputį supratau, kad fotografija man tinka. Prieš šešerius metus grįžau į Lietuvą, o va šiais metais manęs laukia jau penktas vestuvių sezonas. Tik vieno gailiuosi – kad universiteto nebaigiau dėl išvykimo į Ameriką. Iki šiol kartais sapnuoju, kad nebaigiau“, – apie savo kelią į fotografiją pasakojo J. Lukos.

Neprarasti smalsumo, tobulėti ir nebijoti naujovių ir iššūkių – tokie K. Čelutkos patarimai norintiems pradėti verslą. Privataus kapitalo investuotojas, padėjęs įsibėgėti daugeliui žinomų verslų („Coffe Inn“, „Impuls“, „LemonGym“, „Medica“ ir dar daug kitų), sakė, kad mokydamasis ir dirbdamas užsienyje visada žinojo, kad grįš į Lietuvą. „Visada turėjau norą kažką sukurti Lietuvoje. Mokiausi Amerikoje, viename geriausiųjų Berklio universitete, dirbau Londone banke, bet, kai dėl krizės uždarė skyrių, kuriame dirbau, nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir kurti kažką savo. Patirtis, kurią įgijau svečiose šalyse, dirbdamas didžiulėse kompanijose, davė labai daug, tad visada visiems sakau: semkitės patirties visur, kur tik galite, ir būkite smalsūs, nuolat tobulėkite. Pasaulis labai didelis, Radviliškiu ir Lietuva nesibaigia, todėl keliaukite, nebijokite domėtis, veikti ir daryti tai, kas jums patinka“, – sakė jis.

„Pradėjome kurti savo verslą 1991 metais, kai visi sunkiai ėjo verslo keliu, užsidarinėjo ir skirstėsi. Pačioje pradžioje rizikavome, drąsūs buvome. Mus vedė didelis noras kažką turėti, kažką veikti. Pradėjome nuo prekybos. Vėliau pastebėjome, kad niekas Lietuvoje negamina šlifuotų žirnių, pradėjome domėtis šia verslo kryptimi, nusipirkome įrangą, o šiuo metu turime sukūrę uždaro ciklo verslą: patys dirbame žemę, auginame grūdus, gaminame kruopas, dribsnius, trapučius, juos realizuojame, iš gamybos atliekų gaminame pašarus, jais šeriame savo ūkiuose auginamus gyvulius, kuriuos parduodame, savo fermose sukauptomis trąšomis tręšiame laukus, kuriuose vėl auga grūdai. Šiuo metu per visus padalinius metinė įmonės apyvarta siekia apie 10 milijonų“, – apie savo sukurtą verslą jaunimui pasakojo Sigitas Krivickas, grūdų perdirbimo įmonės „Fasma“ vadovas. Pasak jo, svarbiausia, kad veikla, kuria užsiimi, teiktų malonumą ir būtų nuosekli. „Be meilės, noro dirbti ir užsispyrimo jūs daug nepasieksite. Ir nuoseklumo būtinai reikia, negalima daug blaškytis. Daug mes pagundų turėjome, ir kitokių, lengvesnių, verslų buvo didelė pagunda griebtis, bet užsispyrimas ir vienos krypties laikymasis padėjo pasiekti tą, ką turime dabar“, – sakė jis.

A. Vizbarienė sakė, kad viskas priklauso nuo paties žmogaus, kiek jis geba pasinerti į savo veiklą, kiek atiduoda jėgų ir pasiryžimo. Ji, būdama verslo konsultante, padėdama žmonėms pradėti verslą, prisidėjo prie beveik 1 000 verslo idėjų įgyvendinimo, iš kurių apie 300 veikia Radviliškyje.

Dėkodama už tai, kad verslininkai savo veiklas kuria čia, Lietuvoje, įdarbina žmones, kuria šalies gerovę, renginyje dalyvavusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė įteikė jiems Trispalves.

Daugiau fotografijų galite rati čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: