2017 m. birželio 28 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aptarti aktualūs kelių ir gatvių tvarkymo klausimaiSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės gyventojams, kaip ir visiems kitų Lietuvos savivaldybių gyventojams, visada aktualūs kelių ir gatvių remonto, priežiūros klausimai. Šie klausimai aptarti Radviliškio rajono savivaldybėje vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, Statybos skyriaus specialistai, Radviliškio miesto seniūnijos atstovai.

 

Pasitarime aptartas jau parengtas 2017 metais remontuotinų kelių ir gatvių sąrašas, kuriame numatyta skirti per pusantro milijono eurų ne tik Radviliškio miesto, bet rajono keliams ir gatvėms rekonstruoti ir remontuoti. Pasak pasitarimą iniciavusio Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čeponono, Savivaldybės taryba maksimaliai didina finansavimą kelių priežiūrai, tačiau ir padidinto finansavimo neužteks sutvarkyti visoms duobėms ir gatvėms. Duobių plotas Radviliškio mieste sudaro apie 1 700 kv. m, o gatvių bei privažiavimų ir aikštelių duobėtumui mieste sutvarkyti reikia apie 200 tūkst. eurų. Prioritetas – sutvarkyti kelius ir duobes prie strategiškai svarbių objektų. Žinoma, labiausiai reikalingų tvarkyti gatvių sąrašas yra sudarytas, darbai bus atliekami vadovaujantis jame išdėstyta eilės tvarka.

Radviliškio mieste 2017 metais bus tvarkomos keturios gatvės: Vaisių, Ąžuolų , Radvilų ir Naujoji. Iki liepos 1-osios turėtų būti baigta Vaisių gatvės atkarpos, kurios ilgis siekia beveik 300 metrų, rekonstrukcija: bus baigta įrengti lietaus kanalizacija, gatvės apšvietimas, šaligatviai sutvarkytos automobilių stovėjimo vietos. Ši gatvės rekonstrukcija palies ir Radvilų gatvės 14-uoju numeriu pažymėto namo gyventojus. Jiems būtina nuspręsti, kaip susitvarkyti prieigą prie namo, kad ateityje nekiltų problemų dėl lietaus vandens susikaupimo. Šio namo gyventojai, kaip, beje ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, gali pasinaudoti Savivaldybės parama. Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2014 m. birželio 26 d. sprendimu Nr. T-785 „Dėl Susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtino Susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašą. Jame numatyta, kad visi, norintys sutvarkyti bendrojo naudojimo teritorijose prie gyvenamosios ar kitos paskirties pastatų esančias kiemo aikšteles, automobilių stovėjimo aikšteles, privažiavimus (įvažiavimus, akligatvius), šaligatvius ir šalia jų esančius elektros tiekimo, apšvietimo, telekomunikacijų tinklus, lietaus (paviršinių) vandens nuotekų tinklus, gali kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybę ir prašyti prisidėti prie šių darbų finansavimo. Fiziniai ir juridiniai asmenys prie inžinerinių techninių paslaugų ir statybos montavimo darbų turi prisidėti ne mažiau kaip 50 proc. visos statybų darbų vertės, prie modernizuotų ar modernizuojamų daugiabučių gyvenamųjų namų įrengiamos infrastruktūros – ne mažiau kaip 30 proc. visos statybų darbų vertės.

2017 metais taip pat ketinama sutvarkyti ir Ąžuolų gatvę Radviliškio mieste. Ši gatvė – labai prastos būklės, be šaligatvių, duodėta, o ja į Lizdeikos gimnaziją eina mokiniai, važinėja „Susivienijimo“ mikrorajono gyventojai.

Planuojama atnaujinti miesto centre esančias Radvilų ir Naująją gatves, kadangi čia nutiestos jau visos požeminės komunikacijos. Šiose gatvėse bus išlyginti ir, kur reikės, bus pakeisti borteliai, atnaujinti šaligatviai, išlieta nauja asfalto danga.

Iš šiemet suplanuotų lėšų ketinama baigti 2016 metais pradėtus darbus Baisogalos seniūnijos Vainiūnų kaimo Draugystės gatvėje, Pakalniškių seniūnijos kelyje Alksnupiai-Juodupiai-Radviloniai.

Ketinama pradėti kapitaliai tvarkyti Šeduvos seniūnijos Puipių kaimo Girelės gatvę. Darbai taip pat numatyti ir Grinkiškio seniūnijos vieno kilometro ruože Kairėnėliai-Geručiai, Miežaičių kaimo Beržės gatvėje, Šaukoto seniūnijos Papušynio kaimo Žvejų gatvėje bei Šiaulėnų miestelio S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Dar pusė milijono numatyta skirti einamiesiems darbams, tokiems, kaip žvyravimas, druskos barstymas, sniego valymas, ženklinimo darbai, šviesoforų atnaujinimas ir panašiai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: