2018 m. rugpjūčio 17 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Baisogaloje visus sukvietė folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“Spausdinimo versija

Rugpjūčio 5 d. Radviliškio r. Baisogalos kultūros centre jau XVII kartą vyko Lietuvių liaudies kultūros lobyno renginys – folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“. Sambūryje dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių: Šeduvos etnografinis ansamblis „Šeduvė“, vad. Danutė Briedienė, Kirnaičių folkloro ansamblis „Klėčia“, vad. Gražina ir Gediminas Andrašiūnai, Raseinių folkloro ansamblis „Degulė“, vad. Asta Nikžentaitienė, Pakruojo r. Medikonių ansamblis „Medaina“, vad. Solveiga Noreikaitė Janušauskienė, kolektyvas iš Joniškio „Ašalia“, vad. Rita Kipšaitė-Balčiūnienė ir saviškiai – Centro folkloro ansamblis „Dainoriai“, vad. Asta Jurevičienė ir Paulius Kablys bei netradicinė kapelija „Dainoriai“, vad. Paulius Kablys.

Į šį gražų renginį visus burtis pakvietė suskambėjęs varpas. Septynioliktuoju sambūrio varpu skambino Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis ir Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė.  XVII folkloro sambūryje kolektyvai pristatė savo krašto tradicinius patiekalus, kvietė visus pasivaišinti ir dalijosi linksmomis patiekalų atsiradimo istorijomis, o Baisogalos kultūros centro kapela „Dainoriai“ kepė žagarėlius ir kitų kolektyvų narius mokė slapto jų recepto.

Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis kartu su Baisogalos kultūros centro direktore Juste Juškaite sambūryje dalyvavusiems kolektyvams įteikė padėkas su atminimo dovanėlėmis ir palinkėjo ateityje puoselėti tradicijas bei sugrįžti į šį sambūrį kitais metais. Sambūrio pabaigoje visi jo dalyviai tradiciškai sudainavę dainą „Žalias ąžuolėli“ keliavo į lauką, kur  laukė šaulių išvirta košė.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Baisogalos kultūros centro informacija
Nuotraukos Sigito Mikučio

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: