2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Diskusijoje dėl V. Bernotėno gatvės pavadinimo pakeitimo į Tėvo Stanislovo – bandomasis laikotarpisSpausdinimo versija

Seniūnijoje su gyventojais diskutuota apie V. Bernotėno gatvės pavadinimo pakeitimą. V Bernotėno gatvės gyventojai nedega noru keisti gatvės pavadinimo į Tėvo Stanislovo, nes baiminasi tiek papildomų išlaidų, tiek savo laiko, sugaišto informuojant įvairias institucijas dėl adreso pasikeitimo.

Diskusijoje dėl gatvės pavadinimo pakeitimo sutarta, kad iki kito susitikimo šia tema, kuris vyks birželio 11 dieną, seniūnija išsiaiškins, kokius dokumentus ir kokioms institucijoms reikia pateikti, kai keičiamas gatvės pavadinimas, ir padėti gyventojams įveikti visas šias procedūras, jei bus nuspręsta pavadinimą pakeisti. Seniūnija savo lėšomis pakeistų ir gatvės pavadinimo lenteles, ir kelio ženklus.

Diskusijoje dalyvavo Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Abromavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis ir V. Bernotėno g. gyventojai.

Diskusijos apie V. Bernotėno gatvės pavadinimo keitimą vyksta jau seniai, o šiais metais pasitaikė proga šiai gatvei suteikti naują pavadinimą, įamžinantį Radviliškyje gimusio vienuolio kapucino, kunigo, misionieriaus, pamokslininko, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvio, žydų gelbėtojo, tremtinio, dvasininko Tėvo Stanislovo – Algirdo Mykolo Dobrovolskio atminimą. 2018 metais rugsėjo 29 dieną sukanka 100 metų, kai gimė šis žymus kraštietis. 2018 metų vasario mėnesį darbo grupė, kuriai buvo pavesta išrinkti labiausiai tinkamas idėjas, kaip Radviliškyje įamžinti Tėvo Stanislovo atminimą, pritarė visuomenės pateiktam pasiūlymui V. Bernotėno gatvės Radviliškyje pavadinimą pakeisti į Tėvo Stanislovo (sulaukus šios gatvės gyventojų pritarimo).

Radviliškio mieste, vieninteliame visoje Lietuvoje, vis dar likusi gatvė, pavadinta Sovietų Sąjungos didvyrio V. Bernotėno garbei. Zarasai ir Kupiškis, turėję gatves, pavadintas panašios kilmės pavadinimais, jau seniai pakeitė jas pervadino.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: