2018 m. liepos 21 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Dviračių žygis „Istorinės atminties keliu“Spausdinimo versija

Liepos 6–7 d. minint Lietuvos valstybės dieną Radviliškyje vyko dviračių žygis, kuris buvo skirtas Valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Europos kultūros paveldo metams.

Šiais metais į žygį išsiruošė 42 kelionių dviračiais mėgėjai. Vyriausiajam žygio dalyviui – 76 metai, jauniausiam – 11. Visi jie per dvi dienas numynė 120 kilometrų ir sėkmingai, be didesnių traumų, baigė trasą. Į kelionę dviračiais žygeivius išlydėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Žygyje buvo lankomi įvairūs Radviliškio rajono kultūros paveldo objektai: paminklai, koplytėlės, koplytstulpiai, bažnyčia, koplytėlės-mauzoliejai, Šiaulėnų krašto muziejus, Šeduvos žydų masinių žudynių vietos. Apie kiekvieno objekto istoriją, jo būklę dviračių entuziastams papasakojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis.

Įveikę pirmos dienos maršrutą dalyviai apsistojo kaimo turizmo sodyboje „Atgal į gamtą“. Iš ten visi patriotiškai nusiteikę žygeiviai patraukė link Šiaulės apžvalgos bokšto, kur prisijungė prie akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ׅbuvo giedama tautiška giesmė ir lankomas dar vienas Radviliškio rajono nekilnojamojo kultūros paveldo objektas – Kudinų piliakalnis (Šiaulės kalnas). Kelionėje dviratininkus sutiko Aukštelkų ir Polekėlės bendruomenių nariai, kurie vaišino gardžiais pusryčiais ir sočiais pietumis.

Kiekvienas žygio dalyvis gavo po ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, trispalvę vėliavą, ženkliuką, lankstinukus su žygio planu ir lankytinų objektų aprašymais.

Jau septynerius metus vykstantis dviračių žygis sulaukia vis daugiau dalyvių ne tik iš Radviliškio rajono, bet ir iš Kauno, Šiaulių, Panevėžio bei Telšių rajonų.

Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: