2019 m. sausio 21 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Europos Žmonių festivalis 2018 / European Peoples Festival 2018

Pasirinkite kalbą / Choose your language

 

Dėl prekybos Europos žmonių festivalio mugėje, kreipkitės el. p. info@mugiucentras.lt, tel. +370 641 70 933. Bendra informacija: http://www.mugiucentras.lt/Renginiai/ Registracija: http://mugiucentras.lt/Registracija/


Dalinamės nepamirštamomis akimirkomis... Europos Žmonių Festivalis, sujungęs 13 Europos tautų po viena draugystės ir vienybės vėliava (2018 m. liepos 21–28 d., Radviliškis, Lietuva). Susitiksime kitais metais Portugalijoje!


Radviliškis savaitei tapo Europos tautų sostine

2018-08-01

Liepos 22 d., Radviliškyje, prasidėjo Europos žmonių festivalis, kuris vyks visą savaitę. 26-ąjį kartą vykstantis festivalis Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą.


PlačiauŽemėlapis, skirtas Europos žmonių festivalio, svečiams ir dalyviams


Trumpa informacija apie Europos žmonių festivalį

Europos žmonių festivalis pirmą kartą suorganizuotas 1992 metais Libramonte, Belgijoje.

1994 m. rugsėjo 30 d. dvylika Europos Sąjungos valstybių (Belgija, Vokietija, Danija, Ispanija, Prancūzija, Škotija, Graikija, Italija, Airija, Liuksemburgas, Olandija bei Portugalija) atstovų įkūrė tarptautinę organizaciją „European Peoples‘ Festival“.

Vėliau prisijungusios šalys – Suomija, Vengrija, Latvija, Lenkija bei Lietuva (2006 m. Italijoje vykusiame festivalyje lietuviai dalyvavo pirmą kartą).

Pagrindinis festivalio tikslas – skatinti Europos Sąjungos piliečių bendravimą bei bendradarbiavimą, nepaisant politinių, religinių, rasinių ir kitų skirtumų, kurti darnią Europos bendruomenę. Norint pasiekti šį tikslą, kasmet organizuojamas tarptautinis renginys, vykstantis vis kitoje EŽF šalyje narėje ir kasmet sutraukiantis iki 1 000 dalyvių iš kitų šalių narių.

Festivalis organizuojamas ne šalių sostinėse ar kultūrinių renginių gausa išlepintuose didmiesčiuose, o sąlyginai nedideliuose, apie 20 tūkst. gyventojų turinčiuose miestuose ar miesteliuose, galinčiuose pasigirti sava istorija, amatais, iškiliais kūrybingais žmonėmis ar veikliomis bendruomenėmis.

Festivalis – tai puiki galimybė ne tik pristatyti savo kraštą, bet ir susipažinti su kitų šalių kultūra, tradicijomis. Renginyje dalyviai rungiasi įvairiose draugiškose sporto varžybose, fotografijos bei piešimo konkursuose, pristato savo kultūrą bei tradicijas sceniniuose pasirodymuose, pasiūlo skanauti kulinarinio paveldo patiekalų bei pristato savo šalį specialiai tam įrengtuose stenduose.

Radviliškis svečio teisėmis Europos žmonių festivalyje dalyvavo 2015 metų festivalyje Lenkijoje, 2016 ir 2017 metais jau pilna komanda varžėsi Latvijoje ir Prancūzijoje  Latvijoje bendroje įskaitoje iškovota pirmoji vieta, Prancūzijoje – trečioji.

Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-27 14:12:02
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: