2017 m. kovo 25 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Geradarės beinoraviečiams dovanojo puikų renginįSpausdinimo versija

Kovo 11 d. Beinoravos bibliotekoje vyko renginys „Sportiškas šeštadienis su draugais“, skirtas Sporto metams. Jį organizavo nuolatinė Beinoravos bibliotekos rėmėja, ultramaratonininkė, Tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė. Susitikti su Beinoravos krašto žmonėmis iš Vilniaus atvyko dar viena Beinoravos bibliotekos rėmėja, sportininkė, Lietuvos ultramaratonininkė, alpinistė Danguolė Bičkūnienė.

Šventė prasidėjo draugišku bėgimu aplink Beinoravą, skirtu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į šią gražią pilietinę akciją įsijungė ne tik vaikai, jaunimas, bet ir suaugusieji. Beinoraviškiai, nešini trispalve, lydimi kartu bėgusių dviejų Lietuvos ultramaratonininkių, sėkmingai įveikė pusantro kilometro trasą aplink kaimą. Visi bėgimo dalyviai kartu su sportininkėmis nusifotografavo prie kaimo centre esančio paminklinio akmens. Po to visi sugužėjo į biblioteką, kur šventės viešnia Danguolė Bičkūnienė, moteris, šturmuojanti aukščiausias pasaulio viršukalnes ir įveikianti ilgiausius maratono nuotolius, dalijosi patirtimi ir nuotykiais iš daugybės savo startų bei kelionių. Užgniaužę kvapą susirinkusieji klausėsi pasakojimo iš 100 km pasaulio čempionato, vykusio Katare, UTMB (vienos pakopos kalnų ultramaratono, kuris vyksta kartą per metus Alpėse, visoje Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje). Bėgimą Danguolė palygino su kiekvieno iš mūsų gyvenimais, kuriuose kartais viskas nesiklosto taip, kaip nori ir tikiesi, bet, nežiūrint nieko, turi judėti į priekį...

Antroje pasakojimo dalyje Danguolė pasakojo apie savo neįtikėtinus, paprastam žmogui nė neįsivaizduojamus potyrius kopiant į aukščiausias, atšiauriausias pasaulio viršukalnes. Visus susirinkusiuosius viešnia vaišino alpinisto pietumis, paruoštais iš mėsos, sūrio ir duonos. Pasibaigus susitikimui, beinoraviškiai dar ilgai bendravo prie kavos puodelio, aktyviausios buvo moterys, kurios Danguolę tiesiog užvertė klausimais.

Susitikimu renginys dar nesibaigė. 20 val. vakaro į biblioteką sugužėjo 17 paauglių, nešinų miegmaišiais, čiužiniais, patalyne. Prasidėjo vakarėlis „Naktis bibliotekoje“. Visą naktį jaunieji bibliotekos lankytojai kartu su organizatorėmis Vaiva Kurpyte-Skipitiene ir šių eilučių autore atlikinėjo įvairiausias užduotis, žaidė, sportavo, klausėsi pasakojimų, anekdotų, žiūrėjo filmus, vaišinosi. Niekas nepastebėjo, kaip pralėkė naktis ir už lango išaušo darganotas pavasario rytas...

Beinoraviškiai už įdomų renginį liko labai dėkingi geradarėms Vaivai Kurpytei-Skipitienei ir Danguolei Bičkūnienei. Tai – ne pirmoji tokia jų dovana kaimo žmonėms. Abiejų rėmėjų, jų kolegų dėka Beinoravos biblioteka 2016 m. gerokai praturtėjo knygomis, stalo žaidimais ir žaislais, o į biblioteką jų atsiųsti geros kokybės rūbai bei avalynė buvo išdalyti labiausiai to stokojančioms beinoraviškių šeimoms. Šios sportininkės taip pat pasirūpino, kad 12 aktyviausių mažųjų bibliotekos lankytojų gautų kalėdinių dovanėlių: žaislų, saldainių ir papuošalų.

Rima Lukoševičiūtė,
Beinoravos filialo bibliotekininkė

Autorės ir Rimanto Ožalinsko nuotraukos

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: