2017 m. liepos 21 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Gražią klasikinės muzikos šventę radviliškiečiams dovanojo vargonų muzikos festivalis „Šimtmečio tradicijos“Spausdinimo versija

Gegužės 18 dienos vakarą Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje vyko baigiamasis vargonų muzikos festivalio „Šimtmečio tradicijos“ koncertas. Radviliškiečiai turėjo galimybę išgirsti kompozitoriaus John Rutter kūrinį „Vaikų mišios“ Mass of the Children (Vaikų mišios). Gražią klasikinės muzikos šventę radviliškiečiams dovanojo valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas – maestro Artūras Dambrauskas), Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus), solistė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė; solistas Stein Skjervold, Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras „Saulės vaikai“ (vadovė Inga Petrauskienė, dirigentas Giedrius Pavilionis).

Daugelį Lietuvos miestų apkeliavęs kūrinys, ryškiausių Lietuvos atlikėjų kaskart parengiamas kartu su regionų mokyklų vaikų chorais. Šį kartą viltimi ir šviesa pulsuojantį kūrinį drauge su valstybiniu choru „Vilnius“ atliko Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras „ׅSaulės vaikai“. Pasak Radviliškio muzikos mokyklos direktorės Aurelijos Šakėnienės, jau ne pirmus metus organizuojančios jaunųjų pianistų konkursą ir festivalį „Polifonija ir aš“ ir festivalį „Šimtmečio tradicijos“, tokie projektai, kuriuose jaunuosius atlikėjus moko ir jų pedagogus konsultuoja profesionalūs pedagogai ir atlikėjai, yra labai reikalingi. Jau ne pirmus metus muzikos pedagogus ir mokinius konsultuoja, seminarus veda, festivalio „Polifonija ir aš“ renginiuose koncertuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentai Renata Marcinkutė-Lesieur, Gediminas Kviklys, Jarūnė Barkauskaitė, jų studentai. Su John Rutter kūrinį „Vaikų mišios“ baigiamajame festivalio „Šimtmečio tradicijos“ koncerte atlikusiais radviliškiečiais choristais dirbo jų vadovė Inga Petrauskienė, o vieną dieną prieš koncertą bažnyčioje vieną dieną dirbo ir valstybinio choro „Vilnius“ dirigentas Giedrius Povilionis. „Kai su vaikais dirba garsus žmogus, įspūdį jiems palieka labai didelį. Ilgai vaikai susižavėję kalbėjo apie garsaus dirigento pamokąׅ“, – sakė A. Šakėnienė.

Renginyje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis pasidžiaugė išskirtiniais polifoninę ir chorinę muziką populiarinančiais renginiais, gražiu koncertu ir padėkojo šių renginių organizatoriams. Jis tradicinio renginio organizatoriams įteikė Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos raštus: Radviliškio muzikos mokyklos bendruomenei padėkota už respublikinio jaunųjų pianistų konkurso ir festivalio „Polifonija ir aš“ organizavimą, Radviliškio miesto kultūros centro bendruomenei – už vargonų muzikos festivalio „Šimtmečio tradicijos“ renginių organizavimą, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebonui dekanui Tadui Rudžiui – už nuolatinę pagalbą ir prisidėjimą organizuojant vargonų muzikos festivalio „Šimtmečio tradicijos“ renginius.

Koncerto organizatoriai – Radviliškio miesto kultūros centras ir Radviliškio muzikos mokykla.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: