2017 m. kovo 25 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Grinkiškyje dovanota žodžių puokštė gimtineiSpausdinimo versija

Viešosios bibliotekos Kairėnų, Grinkiškio filialų bei Grinkiškio pramogų ir šokių salės darbuotojai Grinkiškio kultūros namuose surengė popietę „Žodžių puokštė gimtinei“, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams.

 

Renginyje diskutuota apie gimtąją kalbą, mokytasi, kaip nereikėtų kalbėti, klausytasi atvykusių Grinkiškio krašto kūrėjų poetinio žodžio.

Kadangi popietė vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse buvo prisiminta 1990 m. kovo 11-oji, pasidžiaugta, kad jau 27 metus esame laisvi. Svečius bei kitus dalyvius pasveikinusi Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė pasidalijo savo mintimis apie nepriklausomybę, lietuvišką žodį. Mokytojai Audra ir Klemas Indrėkai pasidžiaugė, kad turime tokią gražią ir labai seną lietuvių kalbą, kurią svarbu šiandien saugoti, paaiškino, kokie pavojai gresia gimtajai kalbai.

Klemo Indrėkaus eilės buvo renginyje pirmos, įdėtos į visų Grinkiškio širdis. Po jo puokštę gimtinei papildė dvi kraštietės – Stasė Kilbauskienė, dabar gyvenanti Radviliškyje, ir neseniai išleidusi savo pirmąją kūrybos knygą „Meilė niekada nesibaigia“ jauna grafikė Laura Baltijutė, dirbanti Šiauliuose.

Prie jų prisijungė Jadvyga Vaitkevičienė iš Vedreikių kaimo, Eugenijus Varkulevičius iš Vaitiekūnų. Klausėmės ir jaunųjų kūrėjų – gimnazisčių Justės Smičkutės bei Ritos Burdulytės – gražių eilių.

Norintieji galėjo pasiskaityti kitų mūsų krašto autorių išleistų knygų parodoje „Kraštiečių kūryba“.

Popietėje skambėjo kultūros specialisto Domo Dveilio bei ansamblio „Sarva“ atliekamos dainos. Gitara skambino Greta Semionovaitė.

Virginija Urbonavičienė,
Grinkiškio filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Virginijos Šepronienės

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: