2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Ieškoma sprendimų, kaip užmegzti glaudesnį ir efektyvesnį ryšį tarp gyventojų ir savivaldosSpausdinimo versija

Lapkričio 30 dieną Panevėžio miesto savivaldybėje Vidaus reikalų ministerija surengė viešą konsultaciją apie gyventojų įsitraukimo, sprendžiant viešuosius vietos reikalus, problemas ir galimybes. Konsultacijoje dalyvavo dalies Lietuvos savivaldybių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų bei pačių savivaldybių administracijų atstovai.

Konsultacijoje dalyvavo dvi Radviliškio miesto seniūnaitės Ina Rudžianskienė ir Jovita Masiulienė bei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto specialistė Eligija Zoltnerienė.

Siekiant supažindinti renginio dalyvius su teoriniu kontekstu, kuris padėtų atrasti įžvalgas apie gyventojų įsitraukimą, buvo pristatyti su socialinėmis vertybėmis susiję užsienio mokslininkų tyrimai. Daugelis tyrimų rodo, jog, norint pasiekti gerų rezultatų tenkinant gyventojų poreikius, svarbu įdiegti tokias bendradarbiavimo priemones, kurios būtų naudingos abiem pusėms – tiek vietos valdžiai, tiek gyventojams.

Diskusijoje, kurios vyko darbo grupėse, aptarti būdai, kokiais galima būtų motyvuoti gyventojus būti aktyvesnius sprendžiant jiems patiems aktulius klausimus. Prieita vieningos nuomonės, jog svarbu yra atrasti ir išskirti atskiras gyventojų interesų grupes, išgryninti atsakomybės sritis (kas yra viešieji reikalai, ir kuo galėtų pasirūpinti patys gyventojai), supaprastinti bendravimą su gyventojais pasirenkant tinkamus komunikacijos kanalus ir priemones.

Renginio metu vyko atskirų interesų grupių diskusijos – jų rezultate pateikti konkretūs siūlymai dėl priemonių, kurios turėtų didžiausią poveikį gyventojų dalyvavimui, jų įsitraukimui. Diskusijose taip pat buvo pateikti siūlymai dėl savivaldybių veiklos sričių, dėl kurių būtų abipusiai naudinga konsultuotis su gyventojais. Tarp svarbiausiųjų – viešoji  infrastruktūra (gatvės, vietiniai keliai, apšvietimas, viešasis transportas ir kt.), socialinės paslaugos, atliekų tvarkymas, švietimo įstaigų tinklas ir neformalus ugdymas, kultūrinis gyvenimas, renginiai.

Vidaus reikalų ministerijos konsultacijos skirtos išsiaiškinti atskirų interesų grupių atstovų poreikius ir išgirsti nuomones apie tai, ko reikia gyventojams ir kaip tie poreikiai geriau galėtų būti tenkinami jiems patiems įsitraukiant į vietos valdžios sprendimų rengimą. Baigiamoji konferencija įvyks Vilniuje – jos metu bus apibendrintos konsultacijose pateiktos nuomonės bei įžvalgos ir numatytos teisinės bei metodinės priemonės, skatinančios nuolatinį, konstruktyvų gyventojų ir vietos valdžios dialogą ir sąveiką.

Parengta pagal LR Vidaus reikalų ministerijos pranešimą

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: