2019 m. vasario 23 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Įgyvendintas projektas „Radviliškio rajono objektai, susiję su partizaniniu judėjimu 1945-1954 metais“Spausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybei dalyvaujant Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kanceliarijos paskelbtame istorinę atmintį puoselėjančių projektų konkurse „Atiduok Tėvynei, ką privalai!“ gautas dalinis projekto finansavimas. 2018 m. rugsėjo-spalio mėn. vykdytas tyrimas, kurio tikslas – atlikti Radviliškio rajone esančių atminimo ženklais (kryžiais, paminklais, tipiniais atminimo ženklais, ir kt.) pažymėtų ar paskelbtų kultūros vertybėmis partizaninio karo atminties vietų (paveldo objektų) inventorizaciją ir parengti šių objektų aprašus.

Aprašuose pateikiami su objektais susiję istoriniai faktai, objektų fotofiksacija, ikonografinė medžiaga. Tikimasi, jog ši medžiaga bus naudinga aktualizuojant Radviliškio rajono partizaninio karo atminties vietas, taip pat bus aktuali paveldosauginiu ir paveldotyriniu aspektais. Tyrimo medžiaga bus naudojama rengiant Radviliškio rajono partizaninio karo paveldo turistinius maršrutus, bukletus, informacinius stendus ar kitaip aktualizuojant partizaninio karo atminties vietas.

Atkreiptinas dėmesys į tai, jog kol kas ne visos partizaninio karo atminties vietos yra identifikuotos ir lokalizuotos, todėl šiame tyrime pateiktas objektų sąrašas nėra baigtinis. Radviliškio rajono teritorijoje be šiame sąraše pateiktų objektų yra ir dar nelokalizuotų, neįamžintų arba nepaskelbtų kultūros vertybėmis objektų: bunkerių vietų, mūšių ir žūties vietų, ryšininkų sodybų ir kt.

Tyrimo objektų vietos lokalizuotos vadovaujantis 1998-1999 m. Radviliškio rajono savivaldybės Paminklosaugos tarnybos parengtu partizaninio karo paveldo objektų sąrašu, taip pat Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacija, Kultūros vertybių registro duomenų baze. Atlikta objektų fotofiksacija, taip pat nurašyti paminklų, tipinių ženklų memorialiniai įrašai.

Tyrimą atliko ir medžiagą, nuotraukas pateikė, sudarė žemėlapį su partizaninių kovų vietomis Laura Prascevičiūtė. (PDF formatas).

Vykdant projektą pagaminti ir pastatyti pagrindinėse partizaninio judėjimo Radviliškio rajono vietose 4 informaciniai stendai ir 5 rodyklės. Tai – Lietuvos partizanų ryšininkų Sajų sodyboje, Lietuvos partizanų palaikų užkasimo vietoje Radviliškio mieste, Mažuolių ir Užpelkių miškuose.

Naudojantis projekto vykdymo metu surinkta tyrimo medžiaga išleistas lankstinukas „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ apie Radviliškio rajono vietas, susijusias su partizaniniu judėjimu 1945-1954 metais.

Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas
Vytautas Simelis

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: