2018 m. gegužės 24 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Iš LR Prezidentės rankų – ordino už „Nuopelnus Lietuvai“ medalis alksniupiškei Uršulei Aldonai JakavičieneiSpausdinimo versija

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas.

Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 33 mamoms iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms penkis ir daugiau vaikų. Jų gretose – ir alksniupiškė Uršulė Aldona Jakavičienė, užauginusi penkis vaikus: Rimą, Robertą, Vidmantą, Gražiną ir Liną.

U. A. Jakavičienė gimė 1938-10-23, Raseinių r. sav., Girkalnio seniūnijoje, Dobilių kaime. Mokėsi Kelmės rajono Žalpių septynmetėje mokykloje, po jos Raseinių r. Nemakščių vidurinėje mokykloje. Nebaigusi vidurinės mokyklos, 1956 m. įstojo mokytis į Kretingos kolūkių buhalterių ir sąskaitininkų mokyklą. Grįžusi į Kelmės r. Žalpių kolūkį dirbo buhaltere. 1959 m. sukūrė šeimą su Juozapu Algimantu Jakavičiumi, gim. 1933-06-02. Abu sutuoktiniai pasižymėjo darbštumu, buvo gerbiami ir vertinami. Šeima susilaukė penkių vaikų:

Pasak šalies vadovės, šios dienos iškilmės – vienos gražiausių metuose, nes pasitinkama Motinos diena ir pagerbiamos mamos. Nuo mažens girdimas, pirmiausia išmokstamas tarti mamos vardas kiekvienam yra pats svarbiausias.

Įteikdama apdovanojimus Prezidentė pabrėžė, kad šių mamų gyvenimai – tai tylus motiniškas žygdarbis. Kiekvienas pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai. Šie vaikai toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį.

Šalies vadovė padėkojo mamoms už tai, kad augindamos vaikus atidavė jiems labai daug širdies šilumos, laiko, sveikatos ir meilės. Kiekvienas vaikas, sulaukęs savo mamos meilės,  vėliau ja dalijasi ir su kitais žmonėmis.   

Prezidentė daugiavaikėms mamoms palinkėjo sveikatos, ištvermės ir vaikų meilės bei pasveikino visas su artėjančia Motinos diena.

Iš viso Prezidentės dekretu apdovanotos 46 daugiavaikės motinos.

Nuotrauka – LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka / Robertas Dačkus

Parengta pagal www.president.lt informaciją

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: