2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Išmanusis miestas Radviliškis. Svajonė ar artima ateitis?Spausdinimo versija

„Įvairios technologijos taip greitai veržiasi į žmonių gyvenimus, kad nebespėjame pastebėti naujovių. Žmonės siekia gyventi patogiau, gyvenimo tempas greitėja, dauguma nebeturi laiko sustoti, pagalvoti. Darbas veja darbą, planai – planus, todėl technologiniai sprendimai, palengvinantys kasdienius veiksmus, tokius kaip automobilių stovėjimo mokesčio sumokėjimas ar lankytinų objektų maršruto sudarymas telefone įdiegtomis programėlėmis, vis populiarėja. Net ūkininkai, kurie savo produkcija prekiauja internete, sulaukia vis daugiau užsakymų, nes žmonės nebeturi laiko eiti į turgų.

Eini gatve, priėjai prie renginį reklamuojančios afišos, susidomėjai, išmaniuoju telefonu nuskanavai plakate esantį kodą, sumokėjai už bilietą, ir jau ramus, nereikia eiti į kultūros namų kasą, gaišti laiko. Ateini į renginį, parodai bilietą telefone, ir jau gali įeiti. Štai kas, mano manymu, yra išmanusis miestas“, – sako Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Savo viziją apie išmanųjį miestą lapkričio 9 d. Sapiegų parke esančiame „Vilnius Tech Park“, meras pristatys gabiausiems  architektūros studentams. Jis ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Valuckas, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Eligija Zoltnerienė dalyvaus pirmajame viešo projekto „Išmanusis miestas IV” dalyvių susitikime. Jame bus pristatytos projekte dalyvaujančios savivaldybės, aukštosios mokyklos, globėjai ir rėmėjai, kurie turės galimybę susipažinti, pasidalyti idėjomis bei pabendrauti tarpusavyje.

Projekte „Išmanusis miestas IV” be Radviliškio rajono savivaldybės dalyvauja ir Lazdijų, Tauragės, Plungės, Kelmės, Kėdainių rajonų savivaldybė. Jos pagarsins savo lūkesčius, kuriais pasiremdamos projektus kuriančios studentų komandos galės tikslingiau prisidėti prie miestams svarbių perspektyvių teritorijų pritaikymo šiandienos poreikiams.

Šiam konkursui Radviliškio mieste pasiūlyta daugiau nei 7 hektarų teritorija. Tai – Radviliškio miesto širdis, jo centras, kurioje  persipina ir miesto istorija, ir dabartis. Tikimasi, kad  konkurse dalyvaujantys jaunieji architektai sugebės pažvelgti į ateitį ir sukurs tokias erdves, kurios bus patrauklios visokio amžiaus radviliškiečiams ir miesto svečiams. Laukiama įdomių, novatoriškų, gal net kiek netikėtų sprendimų.

Jau ketvirtus metus vykstantis projektas „Išmanusis miestas“ suteikia galimybę gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas bei prisidėti įgyvendinant pažangias, inovatyvias ir kartu realistiškas idėjas. Projektu siekiama įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai, sukurti naujo tipo viešąsias erdves, kurios prisidėtų prie bendruomenių telkimo ir problemų sprendimo.

Kartu su gabiausiais Lietuvos aukštųjų mokyklų studentais, verslo atstovais ir pokyčių siekiančomis savivaldybėmis tikimasi atverti duris į naują – išmaniųjų miestų – amžių Lietuvoje.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: