2017 m. kovo 27 d., pirmadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Įvairėja knygos mylėtojų klubo „Beržė“ veikla arba Dienos dovanosSpausdinimo versija

Nors lauke šaltis žnaibė skruostus, o šiaurys vėjas lindo po apykaklėm, knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai, nieko nepaisydami, rinkosi į neeilinį užsiėmimą. Laukė svečių.

 

Iš pradžių buvo pristatytas poetas Petras Valantinas, šeduvis, ilgai gyvenęs Vilniuje, o dabar vėl sugrįžęs į gimtinę. Savo ramiu balsu, atlaidžia šypsena, savo posmais jis pirmiausia poetinio žodžio mylėtojus nukėlė į jaunystės metus. „Pabarsto smėlio man po kojom – žavių jaunystės atspindžių“... – deklamavo poetas ir čia pat skatino kartu su juo padainuoti keletą žinomų dainų... Kai buvo išleista Ramunės Sakalauskaitės knyga apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską, pristatyme Šeduvoje dalyvavęs poetas skyrė monsinjorui ir savo eilėraštį, kurį paskaitė ir dabar.

Į klubo užsiėmimą atvyko poeto Rimanto Augulio draugas Leonas Pranskevičius. Jis paskaitė eilių, maloniai, šiltai pasakojo apie judviejų bendravimą, kūrybos pradžią. Šviesaus atminimo Rimantas Augulis rašyti eilėraščius pradėjo sužinojęs apie savo nepagydomą ligą. Išgyvenęs 55 metus ir tik trejetą iš jų guldęs savo išgyvenimus popieriuje, literatas (pasirašinėjęs slapyvardžiu Juodvarnis) savo eilėraščiuose išliko optimistu, o širdies gėla paslėpta potekstėje. Štai eilėraščio „Rauda“ kelios eilutės:

„Kas pasakys,
Kam lengviau:
Į kalną akmenį risti
Ar tempt išpampusiom venom žemyn“.

Kitus jo eilėraščius su graudulio ir vilties gaida skaitė į svečius pakviesta buvusi Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė. Apie klubo svečius kalbėjo ir klubo narys Romualdas Jurėnas.

Šių dviejų poetų eilės klubo nariams, sukėlė visą emocijų srautą, kupiną romantikos, dvasios polėkio, nerimo, kančios, įtampos, abejonių, vilties ir realaus suvokimo.

Stasė Žibienė,
knygos mylėtojų klubo „Beržė“ narė

Nuotr. Irinos Laiševcevos

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: