2019 m. sausio 18 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kitokia pociūnėliečių pamoka: KORUPCIJAI – NE!Spausdinimo versija

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje gruodžio 6-ąją surengta netradicinė pamoka, skirta Tarptautinei antikorupcijos dienai. Aktualią pamoką be galo atsakingai ir kūrybingai vedė 6 klasės auklėtoja, matematikos mokytoja Eugenija Gietienė. Pamokoje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai bei pedagogai.

Mokiniai dirbo komandomis. Jų atliekamas užduotis vertino komisija: mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas, pradinių klasių mokytoja Audronė Macijauskienė, specialioji pedagogė ir logopedė Irena Aukselienė. Susipažinę su pamokos uždaviniais, pažiūrėję vaizdo medžiagą apie tai, kas yra korupcija, mokiniai įsijungė į mokytojos Eugenijos Gietienės parengtas veiklas. Veiklų buvo įvairių: klasių geriausių savybių pristatymas ir antikorupcinių šūkių skandavimas, patarlių iš atskirų žodžių  sudarymas ir paaiškinimas, filmuko ,,Priėmimas į darbą“ stebėjimas ir aptarimas, pasirinktos situacijos pagal pateiktą schemą analizavimas, pasirinktos situacijos pantomima, klasės kūrybinio darbo – koliažo – pristatymas.

Mokiniai taip pat diskutavo, kaip susidaro sąlygos, palankios nusikaltimui, ką reikėtų keisti visuomenėje, kad nusikaltimų mažėtų. Vaikai rimtai svarstė, kaip jie kiekvienas galėtų prisidėti prie korupcijos mažinimo, ir savo pasiūlymus užrašė ant specialių antikorupcinių raktų. Tuos raktus mokiniai pažadėjo padėti klasėse, kad ilgai prisimintų, kokių išmintingų patarimų parašė patys sau, ir kad nepamirštų, jog tų patarimų turi visada laikytis.

Vertinimo komisija, stebėjusi mokinių veiklas, geranoriškai komentavo atliekamas užduotis, patikslino, papildė vaikų atsakymus. Mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas, apibendrindamas netradicinę pamoką, pagyrė mokinius, kad jie labai gerai paruošė namų užduotis, buvo aktyvūs pamokoje, nebijojo sakyti savo nuomonę, gebėjo ją apginti, parodė tvirtą pilietinę poziciją, korupcijai aiškiai pasakė NE. Mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas padėkojo mokytojai Eugenijai Gietienei už puikiai organizuotą antikorupcinę pamoką. Jis taip pat  visų klasių mokiniams įteikė padėkas už dalyvavimą antikorupcinės savaitės renginiuose.

Pamokos pabaigoje mokytoja Eugenija Gietienė pakvietė mokinius, naudojant ,,Nykščio“ metodą, įsivertinti savo darbą netradicinėje pamokoje. Dauguma vaikų, kaip parodė į viršų iškelti nykščiai, liko patenkinti savo darbu pamokoje ir organizuotomis veiklomis. Kartu su mokiniais pamokoje dalyvavo mokytojai Ligita Požaitienė, Ona Gailiūnienė, Aušrelė Slabokienė, Bronius Poškevičius.

Taigi mūsų mokykloje Tarptautinei antikorupcijos dienai, minimai gruodžio 9-ąją,  skirtas prasmingas renginys. Tokiu renginiu vaikai nuo mažens mokomi užkirsti korupcijai kelią.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: