2018 m. gruodžio 16 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Naudinga pamoka-išvyka po Radviliškio rajoną Trečiojo amžiaus universiteto lankytojamsSpausdinimo versija

Radviliškio TAU studentai-senjorai noriai atsiliepė į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjo Vytauto Simelio kvietimą susipažinti dar su vienu Radviliškio rajono kraštu ir aplankyti jame esančius paveldo objektus. Darganotas rytas neatbaidė. Patys nustebome: kad ir tikri radviliškiečiai esame, o daug ko nežinome apie savame krašte esančius paminklus.

Šalia geležinkelio stovi paminklas Vytautui Didžiajam, o jo atsiradimo ir išsilaikymo istorija mums mažai girdėta. Linkaičiuose, buvusioje ginklų dirbtuvių teritorijoje, dauguma iš mūsų atsidūrėme pirmą kartą. Nustebino ten dar tebestovinčių pastatų liekanų architektūra ir dydžiai. O labiausiai pikantiška to laikmečio istorija, kurią papildė savo prisiminimais iš vaikystės mūsų bendražygis Alfredas Krikštanas. Manome, kad reikia prie kelio pastatyti atminimo lentą su aprašymu.

Aplankėme Raudondvarį. Rūmai ir teritorija tikrai verti dėmesio, bet ir apgailestavimo, kad nėra tinkamai naudojami ten stovintys pastatai ir puiki aplinka. Kleboniškio malūno įrangą ir veikimo mechanizmus apžiūrėjome smalsaudami, kilo daugybė klausimų. Gatvinio kaimo istoriją išklausėme su didžiausiu susidomėjimu, išlandžiojome visus pastatus. Į Raginėnų piliakalnį veda puikūs laiptai, kuriais visi įstengė užlipti ir pasigrožėti aplinkos vaizdais, Daugyvenės upelio vingiais. Bandėme ieškoti vaistinių augalų,  apie kuriuos garsi Lietuvos žolininkė čia veda edukacinius užsiėmimus. Pakeliui paglostėme žymėtąjį akmenį, nors iki jo bridome šviežiai išartu taku (pasirodo traktorininkas persistengė!). Toliau – garsusis Burbiškis, gražus savo spalvomis ir rudenį: rūmai, parkas, tvenkiniai, paminklai Adomui Mickevičiui ir Vytautui Didžiajam. Išsamus pasakojimas visai neprailgo ir lietus neišbaidė.

Tokių pamokų-išvykų mums jau kelios buvo, bet ateityje tikimės dar daugiau.

Danguolė Dabašinskienė, Radviliškio TAU Turizmo grupės vadovė,

ekskursijos dalyvė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: