2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Naujienos
Žygis „Vardan tos“ Radviliškyje

Šiandien, kovo 17 dieną Radviliškio krašto žmones į didžiausią Šimtmečio šventės įvykį – Dainų šventę „Vardan tos“ – kvietė TV laidų vedėja Edita Mildažytė, kraštietis, LR Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis, Dainų šventės rengėjų – Lietuvos nacionalinio kultūros centro – direktorius Saulius Liausa, choro „Ave Vita“ meno vadovas, dirigentas Kastytis Barisas, Radviliškio miesto ir rajono meno kolektyvai, dalyvausiantys šių metų Dainų šventėje, jaunimo kolektyvai. Iškilmingai Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono transportu į šventę atvykę E. Mildažytė, V. Juozapaitis ir S. Liausa išjudino radviliškiečius iš namų šaltą pavasario dieną pasikalbėti apie Lietuvą, apie unikalią Dainų švenčių tradiciją ir „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ akciją. Susirinkusiuosius į šventę pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis.

Skaityti toliau...
Lizdeikos gimnazijoje – konferencija apie Vydūną

Vilhelmas Storosta–Vydūnas kaip regėtojas, kaip filosofas, gyvenimo mokytojas. Vydūnas prieštaringai vertinama asmenybė buvo visada. Minimas kaip filosofas, mąstytojas, visais laikais vienų garbintas, kitų neigtas, kėlęs abejonių dėl polinkio į rytų kultūrų pažinimą, misticizmą, palikęs unikalų kūrybinį palikimą, šiandien vėl aptariamas konferencijose, apie jo veiklą rašomos monografijos, jo filosofijos pagrindiniai teiginiai apie valstybę, tautiškumą, sveiką kūną ir sveiką sielą, ryšį su gamta, šeimos kūrimą nagrinėjami mokslininkų, mokinių.

Skaityti toliau...
Kviečiame prisijungti prie Žemės valandos

2018 m. kovo 24 d. 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Šiuo simboliniu geros valios aktu globalios akcijos „Žemės valanda“ dalyviai pakvies susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai. Vienas jų – tai klimato kaita, kurios poveikis juntamas jau ir mūsų šalyje.

Skaityti toliau...
Dvylikai įmonių – 5,6 tūkst. eurų

Kovo 14 d. Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos nariai pirmą kartą šiais metais paskirstė paramą verslui. Dvylikai įmonių išdalyta 5,6 tūkst. eurų. UAB „Altilija“, UAB „Audrava“, UAB „Montavita“, UAB „Viotransa“, MB „Projektuok ir statyk“, UAB „Medilana“, MB „Glovė“, UAB „BALT“, MB „Kaimynų gūžta“, MB „Milketas“, MB „Niauduvė“, UAB „Senjorų namai“ parama skirta padengti įmonės įregistravimo, dalyvavimo su savo įmonės produkcija parodoje išlaidas, įsteigus naujas darbo vietas, įsigijus pagrindinių priemonių, reikalingų vystyti verslą, įmonėms padidinus gyventojų pajamų mokestį.

Skaityti toliau...
Apie žemaičių kalbą – smagiai ir įdomiai

„Lietuvoje yra ne tik lietuvių, bet ir žemaičių kalba“ – taip sakė Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje savo knygą „Žemaičių kalba ir rašyba“ pristatęs Šiaulių universiteto docentas dr. Juozas Pabrėža. Ši knyga – didžiulio ir ilgo darbo rezultatas, kurį dr. J. Pabrėža pradėjo dirbti su profesoriumi A. Girdeniu, bet jį baigė jau vienas. Pasak docento, pats svarbiausias dalykas kalbos tapatumui įrodyti yra tas, kad žemaičių kalba turi visus tai kalbai privalomus lygmenis ir sudedamąsias dalis – fonetiką, morfologiją, sintaksę ir leksiką.

Skaityti toliau...
„ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ – tokia šiais metais Tulpių žydėjimo šventė Burbiškyje

Burbiškio dvare pirmosios tulpės jau parodė savo lapelius. Žydėti jos ruošiasi jau balandžio viduryje. Tai – ankstyvųjų veislių laukinės kalnų tulpės. O spalvinga tulpių jūra ir Tulpių žydėjimo šventė „ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ visų laukia Burbiškyje gegužės 12–13 dienomis. Kovo 14 dieną vykusiame pasitarime apie Tulpių žydėjimo šventę diskutuota apie šventės organizavimą, kalbėta apie planuojamus koncertus, organizuojamas parodas ir kitus organizacinius reikalus.

Skaityti toliau...
Kviečiame teikti anketas „Gyvybės apdovanojimams“

Jau penktąjį kartą vykstančių „Gyvybės apdovanojimų“, skirtų paminėti Pasaulinę gyvybės dieną, organizatoriai skelbia atrankos pradžią. Visi Lietuvos gyventojai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas, šeimas, šeimynas ir žmones, kurie, jų nuomone, pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo. Anketų, kurias užpildyti galima paspaudus čia, laukiame iki balandžio 22 d.

Skaityti toliau...
Jaunasis motokroso talentas Eimantas Čepulis iš Radviliškio savo pergales skiria gimtajam miestui

Jaunasis radviliškietis Eimantas Čepulis – daug žadantis motociklų kroso sporto aistruolis. Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, jis sutiko Estijoje, kur dalyvavo „Arenacross Kids Cup“ etape ir kvalifikacinėje rungtyje (0,620 km), pranokęs visų lūkesčius, pasiekė antrą geriausią rezultatą (57,578 s), nuo lyderio atsilikęs tik 0,178 ms. Varžybose E. Čepulis važiavo 50 kub. cm galios motokrosui skirtu motociklu, ir bendroje įskaitoje iškovojo penktąją vietą.

Skaityti toliau...
Skelbiamas Radviliškio rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkursas 2018 metams

Radviliškio rajono savivaldybės administracija skelbia Radviliškio rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkursą.

Konkurso tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes per mokinių vasaros atostogas. Įgyvendinamų vaikų vasaros poilsio programų metu turėtų būti organizuojama įvairi neformaliojo švietimo veikla, tenkinami vaikų saviraiškos poreikiai, sudaromos sąlygos turiningai edukacinei veiklai.

Skaityti toliau...
Aš – kino režisierius, operatorius ir dokumentinių filmų žiūrovas. Radviliškio Lizdeikos gimnazija – viena iš 10 Lietuvos mokyklų, kurioje mokiniai mokėsi kurti filmus

Kovo 7-8 dienomis Lizdeikos gimnazijoje lankėsi  filmo „Šventasis“, šiais metais laimėjusio net šešis „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, režisierius Andrius Blaževičius ir Maratas Sargsyanas, kurio dokumentiniai filmai rodyti įvairiuose garsiuose Europos kino festivaliuose. Oho! Lizdeikos gimnazijoje – visiems puikiai žinomi profesionalūs kino režisieriai! Kodėl? Lietuvos kino centras pakvietė pedagogus registruoti moksleivių grupes į kūrybines kino dirbtuves.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: