2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Nemirštanti tautos gaida skambėjo BaisogalojeSpausdinimo versija

Rugpjūčio 6 d. Baisogalos dvaro parke XVI kartą vyko lietuvių liaudies kultūros lobyno – folkloro – sambūris ,,Nemirštanti tautos gaida“. Sambūryje dalyvavo net 12 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų: Radviliškio r. Šeduvos  „Šeduva“, Šilutės „Dainoriai“, Širvintų „Gojus“, Raseinių „Degulė“, Joniškio r. Kirnaičių k. „Klėčia“, Kelmės „Ramočia“, Panevėžio „Šaltinėlis“, Radviliškio r. Pociūnėlių „Garduva“, Pakruojo r. Stačiūnų „Volungė“, Pakruojo r. Medikinių „Medaina“, Radviliškio r. Baisogalos „Dainoriai“,  Šaukoto kapela „Gomerta“.

 

Užmarštyje neliko ir aukuras, kuris nuo 2002 metų metų viliojo ir šildė kolektyvus bei svečius. XVI kartą aukurą įžiebė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė, Baisogalos kultūros namų folkloro kolektyvo „Dainoriai“ vadovai Paulius Kablys ir Asta Jurevičienė. Netrukus suskambo ir varpas, kuris visus kvietėsi burtis. Šešioliktojo sambūrio varpu skambino Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, ilgametė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė etnokultūrai Kristina Kacevičienė, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis, Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė.

       

XVI folkloro sambūryje, minint Tautinio kostiumo metus, vyko „Tautinio kostiumo pusvalandis“. Kiekvienas kolektyvas prisatė ne tik savo krašto tautinio kostiumo ypatumus, bet ir pasidalijo linksmomis kolektyvų istorijomis. Renginio svečiai turėjo galimybę palyginti aukštaičių, žemaičių ir Radviliškio krašto tautinius kostiumus.    

Baigiamąjį žodį tarė ir sambūryje dalyvavusius kolektyvus apdovanojo Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis. Jis palinkėjo toliau puoselėti tradicijas ir drauge su kolektyvais ir renginio dalyviais ir svečiais, lydimi dainos „Žalias ąžuolėli“ skambėjimo, keliavo įžiebti tradicinio sambūrio laužo. Renginio pabaigoje visus suvienijo tradicinė gegužinė ir Baisogalos šaulių paruošta košė.

Baisogalos kultūros centro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: