2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatosSpausdinimo versija

2018 m. sausio 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą:

  1. Trumpinamas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas mažmeninės prekybos vietose – jose bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais pirmadienį–šeštadienį nuo 10 val. iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 val. iki 15 val.
  2. Keičiama mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose tvarka – viešojo maitinimo vietose pirmadienį–šeštadienį nuo 20 val. iki 10 val., o sekmadieniais – iki 10 ir nuo 15 val. nebebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais atidarytoje pakuotėje (pvz.; parduoti butelių be kamštelių, atidarytas skardines ir pan.), visi alkoholiniai gėrimai nurodytu paros laiku galės būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą (taures, bokalus, grafinus ir pan.) bei užtikrinant jų vartojimą vietoje, taip pat alkoholinių gėrimų pirkėjams minėtu paros laiku uždraudžiama išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus ir viešojo maitinimo vietų.
  3. Nuo 18 iki 20 metų didinamas amžius, nuo kurio leidžiama parduoti, įsigyti, vartoti ar turėti alkoholinius gėrimus. Siekiant išvengti pardavėjų apsirikimo dėl pirkėjo amžiaus, prekybininkams nustatoma pareiga tikrinti kiekvieno, jaunesnio negu 25 metai, alkoholio pirkėjo tapatybę liudijantį dokumentą, o jo nepateikus – nustatoma pareiga alkoholio neparduoti;
  4. Viešojo maitinimo vietų (barų, užkandinių, kavinių, restoranų, klubų ir pan.) administracijos privalės užtikrinti, kad jų valdomose viešojo maitinimo vietose asmenys, jaunesni negu 20 metų, nevartotų alkoholinių gėrimų;
  5. Uždraudžiama alkoholio reklama (išskyrus Lietuvos Respublikos Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. nustatytą leistiną informaciją prekybos alkoholiniais gėrimais vietose ir alkoholio verslu užsiimančių įmonių interneto svetainėse, taip pat ant šių įmonių pastatų, valdomo transporto ir kt. 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra parengęs ir savo internetinėje svetainėje paskelbęs pagrindinę aktualią informaciją apie minėtus pakeitimus bei jų taikymą:

Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioja Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais yra nustatoma atsakomybė už viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimą iš viešojo maitinimo vietų pirmadieniais–šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, o sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos (Administracinių nusižengimų kodekso 4841 str.), taip pat už alkoholinių gėrimų vartojimą automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos (Administracinių nusižengimų kodekso 484 str.). Vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso 589 str. 80 p., savivaldybių administracijoms yra suteikti įgaliojimai pradėti administracinių nusižengimų teiseną, atlikti administracinių nusižengimų tyrimą ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus už minėtus administracinius nusižengimus. Administracinių nusižengimų kodeksas savivaldybių administracijoms taip pat suteikia teisę taikyti administracinę atsakomybę įmonių darbuotojams už kodekso 168 str. numatytus administracinius nusižengimus (mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos ar kitų alkoholinių gėrimų pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimų pažeidimus)

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: