2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pagrindinio šalies įstatymo gimtadienį radviliškiečiai paminėjo dalyvaudami Konstitucijos egzamineSpausdinimo versija

Antradienį visoje Lietuvoje vykusiame vienuoliktajame Konstitucijos egzamine dalyvavo ir Radviliškio rajono gyventojai. 25-tąjį Lietuvos Respublikos Konstitucijos gimtadienį taip paminėjo ir Radviliškio rajono savivaldybėje egzaminą laikė penki radviliškiečiai, mokyklose  prie šios iniciatyvos prisijungė 374 mokiniai.

Visi pirmajame egzamino etape savivaldybėje dalyvavę radviliškiečiai sprendė testą, parengtą piliečiams, neturintiems teisinio išsilavinimo.  Į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą, kuris vyks spalio 12 dieną, pateko trys radviliškiečiai: po 27 testo klausimus teisingai atsakę Rimvydas Aleknavičius ir Marius Aleksiūnas ir į 25 testo klausimus teisingai atsakiusi Nijolė Žilvytienė.

Mokyklose egzaminas buvo laikomas specialioje, Konstitucijos egzaminui skirtoje pamokoje. Mažieji, 1–4 klasių mokiniai, piešė piešinius tema „Konstitucija, tavo gimtadienį švenčiu!“.

Prie dalyvaujančiųjų ir sprendusiųjų testus prisijungė vyresni (5–12 klasių) mokiniai iš Baisogalos, Lizdeikos, Šiaulėnų M. Šikšnio, Šeduvos, Sidabravo, Grinkiškio J. Poderio gimnazijų, Gražinos pagrindinių mokyklų ir V. Kudirkos, Vaižganto progimnazijų. Kiekvienai amžiaus grupei buvo parengtos skirtingos užduotys.  Vaižganto progimnazijoje į antrąjį Konstitucijos egzamino turą pateko Šarūnas Diržys, 5a klasės mokinys, Lizdeikos gimnazijoje – Dovydas Paškauskas (1A klasė), Gintarė Poškaitė (2AV klasė), Šeduvos gimnazijoje – Mantas Lilionis (2B klasė).

Konstitucijos egzamino laimėtojai bus pasveikinti 2017 m. spalio 25 d. iškilmingos ceremonijos Prezidentūroje metu. Juos pasveikins ir apdovanos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Į II etapą patekę egzamino dalyviai apie laikymo vietą ir laiką bus informuoti individualiai.

Vienuoliktąjį kartą vykusį Konstitucijos egzaminą organizuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

Konstitucijos entuziastai egzaminą laikyti galėjo Lietuvos savivaldybėse, ugdymo įstaigose, Seime ir įkalinimo vietose. Konstitucijos egzaminas buvo organizuojamas ir regos negalią turintiems žmonėms.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: