2019 m. kovo 23 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pavasario staigmenos ir dovanos šeduviams – koncertas moterims ir laisvės aitvarai Laisvės aikštėjeSpausdinimo versija

Šeduvos kultūros ir amatų centre nuaidėjo šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei moterų solidarumo dienai „Muzika jūsų širdims“. Renginio scenografiją kūrė, šventę režisavo praktiką kultūros ir amatų centre atliekantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, būsimi režisieriai, šeduviai Aleksandra Kovalenko ir Vitaras Skromanas.

Puikias muzikines programas atliko Pakruojo instrumentinė grupė „Dikselendas“, vadovaujamas Egidijaus Šlapiko, Butėnų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Evelina Stalgienė), Joniškėlio moterų vokalinis ansamblis „Kvinta“ (vadovė Jolanta Giedraitienė), Ginkūnų moterų vokalinis ansamblis „Rasa“ (vadovė Birutė Andriukaitienė) bei ginkūniškių Gitanos ir Giedriaus Morkių šeimyninis duetas. Darniai skambėjo Vitaro ir Evelinos Stalgienės atlikta finalinė daina. Šventėje netruko kitų staigmenų, dovanų ir tulpių žiūrovėms.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai dovaną šeduviams – teatralizuotą koncertą „Lietuvininkai“ – padovanojo  Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiaiׅ (vadovai Jolita ir Alvydas Vozgirdai). Malonu, kad kolektyvo veikloje dalyvauja šeduvė Loreta Aukštuolienė. Taip išlieka ir plečiasi mūsų tradicija surasti kraštiečius, kuriančius kituose Lietuvos kampeliuose ir užsieniuose.

Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojančio ansamblio kūrybiniame akiratyje – Pamario krašto tradicijų puoselėjimas ir sklaida, tačiau repertuare yra ir kitų Lietuvos etnografinių regionų folkloro. Pasirodymuose dėvimi įvairių šalies etnografinių regionų kostiumai. „Kuršių ainiai“ rengia koncertus ir vakarones. 1996 m. ansamblis apdovanotas Alfredo Toepferio F.V.S. fondo (Hamburgas) Europos prizu liaudies menui remti. Ši ansamblis – nuolatinis Pasaulio lietuvių dainų švenčių, tarptautinių folkloro festivalių užsienyje ir Lietuvoje dalyvis. 2010 m. kolektyvas buvo pripažintas geriausiu folkloro ansambliu Lietuvoje bei apdovanotas „Aukso paukšte“.

Po koncerto Laisvės aikštėje vyko akcija „Turtus neša aitvarai“. Malonu ir miela, kad kūryba sujungė bendruomenę, kad įmantriausius aitvarus gamino darželio, gimnazijos, Šeduvos kultūros ir amatų centro, Šeduvos globos namų, pirminės sveikatos priežiūros centro, dailės mokyklos, Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos gražiadarbiai. Aitvarai išliks kaip dekoracijos. Jais per Jonines bus papuoštas Šeduvos parkas. Kovo 11-osios šventę vainikavo trispalvių patiekalų ragavimo sueiga Šeduvos kultūros ir amatų centre. Pyragus, kitokius įmantrius patiekalus gamino senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ kulinarės ir kiti miestelėnai.

 Šeduvos kultūros ir amatų centro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: