2017 m. balandžio 29 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Regiono mokyklų dorinio ugdymo diena „Išausta tapatybė“Spausdinimo versija

Balandžio 27 dieną Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje įvyko septintoji regiono dorinio ugdymo diena „Išausta tapatybė“. Minint Tautinio kostiumo metus, organizatoriai siekė populiarinti etninę kultūrą jaunimo tarpe, puoselėti pagarbą praeičiai bei kultūriniam paveldui, skatinti visuomenės domėjimąsi tautiniu kostiumu, nusimanymą apie jo prigimtį, kultūrinę bei meninę vertę. Į renginį atvyko Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkė Aurelija Norvaišienė ir nariai Olė Plungienė, Regina Martišienė, Rasmuta Valčiukienė ir Eugenijus Arbušauskas bei mokiniai, jų mokytojai iš Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos, Jaunimo mokyklos, Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų.

Dienos renginyje dalyvavo 142 mokiniai ir 16 mokytojų. Renginį organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla (renginio iniciatorės – Ala Beliajeva, etikos mokytoja ekspertė, Vitalija Džiugienė, tikybos vyresnioji mokytoja) bei Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius.

Renginio svečius ir dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas bei mokyklos meno kolektyvai, kuriems vadovauja Valerija Jurgauskienė, Artūras Miškinis. Daugelio dalyvių nuostabai ant pakylos tautiniais drabužiais pasidabinę pasirodė Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojai. Vėliau visi dalyviai, pasiskirstę į grupes ir lydimi mokytojų, išskubėjo į susitikimus su tautodailininkais.

Aurelija Norvaišienė pasidalijo audimo paslaptimis, Olė Plungienė pasakojo apie savo megztas kojines, pirštines bei riešines, Regina Martišienė mokino austi juostas, Rasmuta Valčiukienė atskleidė visas įmanomas margučių dažymo paslaptis, o Eugenijus Arbušauskas medžio drožybos amatą pristatė pasakodamas apie medienos ypatumus bei savo kūrinius. Mokiniai turėjo galimybę šlifuoti margutį, austi juostą, prisiliesti prie audimo staklių ir medžio drožinių, pasimatuoti megztas ir siuvinėtas riešines, drožinėti.

Renginyje apdovanoti mokinių ir mokytojų fotografijų konkurso „Išausta tapatybė“ nugalėtojai. Konkursui buvo pristatytos 66 fotografijos, kuriose dalyviai meninėmis raiškos priemonėmis atskleidė etninį tapatumą. Visose konkurso dalyvių grupėse I vietas užėmė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai Danielė Krikščiukaitytė (7a klasė), Inesa Raginckytė (10 klasė) ir mokytoja Ala Beliajeva.

Baigiamasis dorinio ugdymo dienos akcentas – įspūdinga medicinos darbuotojų sveikinimo akcija. Joje mokyklų atstovai pasveikino medicinos darbuotojus su jų profesine diena, dovanojo medikams šokį, dainą, atvirutes ir gėles.

Gražinos pagrindinės mokyklos informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: