2019 m. liepos 22 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pagalbos moterims linija (PLM), nemokama anoniminė, emocinė parama moterims ir merginomsSpausdinimo versija

Pagalbos moterims ir merginoms linija (PML) nemokamu linijos numeriu 8 800 66366 yra prieinama kasdien, bet kuriuo paros metu.

Pagalbos moterims ir merginoms linija yra anoniminė nemokama emocinės paramos telefonu bei laiškais programa. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Programa įkurta siekiant teikti emocinę paramą ir reikiamą informaciją apie tolesnės pagalbos formas moterims ir merginoms, patiriančioms bet kurios rūšies, t.y. fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį bei institucinį smurtą, prekybą žmonėmis ar seksualinį išnaudojimą prostitucijos tikslais, išgyvenančioms psichologines krizes bei suicidines rizikas ar ketinančioms nusižudyti.

Į skambučius atsiliepia darbui linijoje atrinktos bei specialius mokymus baigusios savanorės-konsultantės ir psichikos sveikatos specialistės. Nuo 2004 metų linija veikia visoje Lietuvoje.

Remiantis PML sukauptais duomenimis, kasmet pagalbos skambučių ir laiškų daugėja. Smurto problemos mastą Lietuvoje plačiau apžvelgia Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos surinkti duomenys: smurto artimoje aplinkoje aukomis gali tapti bet kuris asmuo, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus, tačiau daugiausia, maždaug 80 proc. visų nukentėjusiųjų, yra moterys, o 93 proc. įtariamųjų yra stipriosios lyties atstovai.

Smurtą artimoje aplinkoje patyrę ar jo liudininkais tapę asmenys yra ypač pažeidžiami. Kiek galima skubiau suteikta emocinė parama, palaikymas ir informacija apie pagalbą gali padėti išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių aukos fizinei bei psichinei sveikatai, užkirsti kelią savižudybėms. Todėl lengvai prieinamos nemokamos pagalbos bet kurioje šalies vietoje ir bet kuriuo paros metu problema šiandien yra tokia aktuali.

Pagalbos moterims ir merginoms linijos kontaktiniai duomenys: nemokamas linijos numeris 8 800 66366, el. pšt.: info@klausau.lt. Tinklalapis: www.klausau.lt

Parengta pagal VšĮ „Moters pagalba moteriai“ informaciją

Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)