2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Lizdeikos gimnazijoje – konferencija apie VydūnąSpausdinimo versija

Vilhelmas Storosta–Vydūnas kaip regėtojas, kaip filosofas, gyvenimo mokytojas. Vydūnas prieštaringai vertinama asmenybė buvo visada. Minimas kaip filosofas, mąstytojas, visais laikais vienų garbintas, kitų neigtas, kėlęs abejonių dėl polinkio į rytų kultūrų pažinimą, misticizmą, palikęs unikalų kūrybinį palikimą, šiandien vėl aptariamas konferencijose, apie jo veiklą rašomos monografijos, jo filosofijos pagrindiniai teiginiai apie valstybę, tautiškumą, sveiką kūną ir sveiką sielą, ryšį su gamta, šeimos kūrimą nagrinėjami mokslininkų, mokinių.

Konferencija apie Vydūną Lizdeikos gimnazijoje „Vydūnas: tikras pažinimas ir sutaurintas žmoniškumas“ sukvietė Vydūno kūrybos ir gyvenimo tyrinėtojus Rimą Palijanskaitę, Vacį Bagdonavičių, Indrę Žakevičienę, mokinius iš Lizdeikos gimnazijos ir Šilutės Vydūno gimnazijos, Radviliškio rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus. Konferencijos dalyvius pasveikino Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas.

Konferenciją pradėję Lizdeikos gimnazijos gimnazistai į kelių minučių literatūrinę kompoziciją „Kokiu žmogumi nori būti šiandien“ (vadovė Rasa Atkočiūnienė) sudėjo visą Vydūno filosofiją – kalbėta apie tautą, žmogaus dvasią, kūną, šeimą, sveikatą ir kitas Vydūnui rūpėjusias ir šiandien aktualias temas.

Apie Vydūno asmenybę ir jo kūrybos bei veiklos vertinimą kalbėjo R. Palijanskaitė iš Vydūno draugijos, apie žmogaus santykį su tauta ir valstybe pagal Vydūną pasakojo filosofas ir literatūrologas Vacys Bagdonavičius, monografijos „Vydūnas“ autorius, dr. Indrė Žakevičienė iš VDU kalbėjo apie tai, ar lengva skaityti Vydūno tekstus.

Gabrielė Vindžigelskytė iš Šilutės Vydūno gimnazijos pasakojo apie Vydūną ir vietas, kuriose jis gimė, gyveno, mokėsi, kūrė ir kur palaidoti jo palaikai. Šilutiškė žemėlapyje nubrėžė jo gyvenimo kelią. Greta Najulytė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos apžvelgė šio filosofo gyvenimo ir kūrybos kelią. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Laimutė Verbickienė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos skaitė pranešimą ,,Slėpiningoji žmogaus kūno didybė lietuvių literatūroje“.

Konferencijos dalyviai apžiūrėjo Radviliškio dailės mokyklos mokinių darbų parodą, skirtą Vilhelmo Storostos–Vydūno gimimo 150-osioms gimimo metinėms. Vydūno mintis apie tautą, žmogų sau, žmogų visatoje mokiniai drauge su mokytojais aptarė kūrybinėse dirbtuvėse.

Daugiau fotografijų galite paamtyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: