2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šeštadienį Radviliškį pasieks Šimtmečio žygis per Lietuvą Spausdinimo versija

Jau šį šeštadienį, kovo 17 dieną, Radviliškį pasieks per Lietuvos miestus ir miestelius su TV laidų vedėja Edita Mildažyte keliaujantis žygis „Vardan tos“. Dainų šventės rengėjų organizuojamas renginys leis Radviliškio gyventojams pasijausti pačiame atkurtos Lietuvos šimtmečio šventės epicentre bei prisidėti prie šių metų misijos - pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti Šimtmečio „Tautišką giesmę”.

 

„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti Šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.

Šventė prasidės su iškilminga ir šventiška beveik 300 žmonių eisena link miesto aikštės prie Radviliškio kultūros centro. Renginio metu susirinkusiems koncertuos Dainų šventei intensyviai besirengiantys kolektyvai, o žygio šauklė ir renginio vedėja Edita Mildažytė pakvies visus įsijungti į dainas ir šokius bei dalintis pakilia šventės nuotaka. Prie  žygio šventės dalyvių prisijungs ir radviliškietis, operos solistas ir Merūno Vitulskio mokytojas Vytautas Juozapaitis.

Žygio draugas ir mecenatas bankas „Swedbank“ visus susirinkusius radviliškiečius ir miesto svečius kvies apsilankyti ir šurmuliuojančioje mugėje. Joje Radviliškio krašto smulkieji verslininkai, dalyvaujantys projekte „Kiekvienas gali būti didelis“, siūlys apžiūrėti, paskanauti, o gal ir įsigyti, jų siūlomą produkciją bei gaminius. Netoli koncerto scenos, banko erdvėje, radviliškiečiai turės progą pasigaminti šventines šimtmečio kokardas ir laimėti išskirtinių prizų.

„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta regioninės dainų šventės, pasaulio lietuviai jas rengia Amerikoje, Kanadoje, Australijoje. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis. Jau aplankiusi Pasvalį, po Radviliškio šventė dar aplankys Lazdijus, Marijampolę, Tauragę, Telšius, Uteną.

Organizatorių fotografijos

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: