2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Žibintų šventė Sidabrave sušildė bendruomenęSpausdinimo versija

Lapkričio mėnesį prasideda tamsusis metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į poilsį.  Lapkričio 11-ją, Švento Martino dieną, yra švenčiama Žibintų arba Šviesos šventė. Ypač ji populiari Vokietijoje, katalikiškajame Reino regione, kai sutemus galima pamatyti vaikų procesijas su pačių pagamintais žibintais, skleidžiančiais šviesą ir šilumą. Taip prisimenama legenda, kaip Šv. Martinas pasidalijo apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį pavargėlio širdyje.

Žibintų šventė visiems tarsi primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje, sieloje, visada šilta ir šviesu. Svarbu tikėti ir pasitikėti, nes sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, puoselėti, dalytis, užjausti.

Lapkričio 9 d. Sidabrave pirmą kartą vyko Žibintų šventė, į kurią visus pakvietė Sidabravo kultūros namai. Įstaigų iš anksto buvo paprašyta pagaminti po žibintą, nes juk  Žibintų šventė ir yra  visus suartinantis, suburiantis renginys, uždegantis šiltas ugneles ir padovanojantis sau ir kitiems nuostabių akimirkų. Vėjyje ir žibintų šviesoje skambantys poezijos posmai apie  gyvenimo  prasmę ir likimą sustiprino gyvenimo trapumo, bendrumo pojūtį. Liepsnojantis laužas, karšta arbata sušildė ir apjungė visus.

Šventė baigėsi, tačiau vakaro tamsoje likę degti žibintai  savo ugnelėmis sukūrė nuostabų reginį, kuriuo džiaugėsi visi.  

Sidabravo seniūnijos informacija

Nuotraukos Rimanto Ožalinsko

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: