2019 m. liepos 16 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono savivaldybė užmezgė ryšius su Katzrino miestu IzraelyjeSpausdinimo versija

Radviliškyje Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 dieną, pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis tarp Radviliškio rajono savivaldybės ir Katzrino miesto Izraelyje.

Katzrino miesto meras Dimi Apartsevas ir Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, pasirašę bendradarbiavimo sutartį, tikisi, kad nauji užmegzti santykiai bus produktyvūs, kad tai nebus sutartis, kuri dulkės lentynoje. Katzrino miesto atstovai jau pakviesti apsvarstyti galimybę 2020 metais dalyvauti planuojamame jaunimo sporto ir kultūros festivalyje Radviliškyje.

Izraelio ambasadorius Lietuvoje p. Amir Maimon, dalyvavęs sutarties pasirašymo ceremonijoje, sveikindamas Radviliškio ir Katzrino gyventojus ir sutartį pasirašiusius Radviliškio ir Katzrino vadovus, sakė, kad šia sutartimi sukurta galimybė kurti naujus ryšius. Pasak jo, žydų bendruomenė Lietuvoje nėra didelė, bet istoriniai ryšiai yra likę ir juos būtina puoselėti.

Katzrino miesto meras Dimi Apartsevas Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui įteikė Katzrino miesto menininko sukurtą simbolinę dovaną – ant Katzrino apylinkėse rasto akmens pavaizduoti Katzrino miesto sinagogos vartai ir Radviliškio parapijos bažnyčios varpinė. Pasak D. Apartsevo, tai simbolizuoja dviejų religijų gebėjimą būti greta, eiti vienu keliu. A. Čepononis svečiui įteikė simbolinę žvakę, kad jos šviesa ir šiluma sklistų Katzrino žmonėms.

Svečiai iš Izraelio praleido savaitgalį Radviliškio rajone, apsilankė įvairiose įstaigose, drauge sugiedojo „Tautišką giesmę“, Radviliškio miesto šventėje pasveikino radviliškiečius miesto gimtadienio proga, aplankė žydų masinio žudymo memorialus Pakutenių ir Liaudiškių miškuose, Šeduvoje statomą muziejų „Dingęs štetlas“, Šeduvos žydų kapines. Juos nustebino tvarka ir švara, aukštas įstaigų lygis, radviliškiečių svetingumas. Pasak Justino Pranio, Šeduvos seniūno, lydėjusio svečius iš Izraelio po Radviliškio rajoną, šio bendradarbiavimo pradžia buvo Šeduvos žydų memorialinio fondo vykdomi projektai Šeduvoje.

Katzrino miestas – naujasis Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneris. Bendradarbiavimo tikslas – sukurti palankias sąlygas minėtų savivaldybių įvairiapusiam vystymuisi, kuris atitiktų Lietuvos Respublikos (Europos Sąjungos) ir Izraelio Valstybės interesus. Susitarta stiprinti draugiškus ryšius kultūros ir istorijos, turizmo, sporto, verslo, socialinės, ekonominės aplinkos, žemės ūkio, kitose aktualiose srityse, vykdyti kultūrinius mainus, keistis informacija, skleisti gerąją bendradarbiavimo patirtį.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)