2018 m. kovo 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Tyruliuose skaitytojų laukia atnaujinta bibliotekaSpausdinimo versija

Tyruliškiai pagaliau turi vietą knygai, susibūrimams, pokalbiams. Šiandien duris atvėrė atnaujintos Radviliškio viešosios bibliotekos Tyrulių filialo patalpos. Jaukios, šiltos ir šviesios patalpos – ir Tyrulių bibliotekininkės Saulės Remeikienės, ir visų bibliotekos skaitytojų svajonė. Bibliotekoje atnaujintos ir Žaislotekos patalpos, čia linksmai ir šiltai dienas leidžia Tyrulių mažieji, būsimi bibliotekos lankytojai.

Naujose, suremontuotose patalpose apsilankęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pasidžiaugė, kad patalpos naudojamos, pilnos skaitytojų ir mažųjų Žaislotekos lankytojų. Jis mažiesiems įteikė dovaną – stalo žaidimą apie Europos geografiją, o vyresniesiems bibliotekos lankytojams, mokiniams pravers jo dovanotas Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. „Tegul jungia jus knyga, laikraštis ar šiaip susibėgimas bibliotekoje. Biblioteka kaimiškose vietovėse šiandien atlieka daug funkcijų – tai ir susibūrimų vieta, ir kultūros židinys, ir vaikų popamokinį užimtumą organizuojanti įstaiga, kurioje ir knygelės laukia, ir Žaislotekoje nauji, nematyti žaislai“, – sakė meras.

Saulė Remeikienė, Tyrulių bibliotekoje dirbanti nuo 1988 metų, džiaugiasi suremontuotomis patalpomis. „Tos patalpos atrodo kažkas iš fantastikos srities, tai mano svajonių svajonė. Nuo mano darbo pradžios bibliotekos patalpos mačiusios kosmetinį remontą. Čia būdavo šalta, nejauku, drėgna, Žaislotekos siena peršaldavo. Tiek skaitytojams, tiek knygoms, tiek man pačiai nemalonu būdavo. Dabar, kai apšiltintos sienos, patiesta nauja kiliminė danga, šviesiomis spalvomis išdažytos sienos, sumontuoti nauji baldai, visiems jauku ir gera tiek skaityti, tiek žaisti, tiek dirbti. Ir šviestuvai pakeisti į ekonomiškesnius ir regėjimui palankesnius, o tai labai svarbu bibliotekai. Žmonės labai laukė atsinaujinimo“, – sakė ji. Bibliotekininkę atnaujintų patalpų atidarymo proga skaitytojai, draugai, kultūros darbuotojai, Tyrulių seniūnijos bendruomenių vadovai ir seniūnaičiai sveikino labai nuoširdžiai, gražiais žodžiais ir dainomis. O kaip gi kitaip, juk visi vienas kitą labai gerai pažįsta, padeda, paguodžia, vardais vadina.

Pasak Violetos Šukaitienės, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės, biblioteka Tyruliuose – vienas iš kultūros židinių. „Čia dirbanti bibliotekininkė moka sukurti tinkamą atmosferą, yra inovatyvi, ieško įvairių sprendimo būdų, kaip į biblioteką pritraukti žmones, kaip biblioteką padaryti patrauklią“, – sakė ji. Nuo Radviliškio viešosios bibliotekos draugo Mikės Pūkuotuko V. Šukaitienė Tyrulių bibliotekos lankytojams įteikė netradicinės uogienės stiklainį, o bibliotekai – du puikius sėdmaišius.

Tyrulių bibliotekoje skaitytojų laukia nemažas knygų fondas, įkurtos periodinės spaudos skaitymo vietos, keturi kompiuteriai bibliotekos lankytojams, čia organizuojamos parodos, vyksta renginiai.

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Tyrulių filialo patalpų remontui skirta apie 10 tūkstančių eurų.

Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau planuoja Šiaulėnų filialo remontą. Atnaujinta Žaisloteka ten duris atvėrė jau pernai, šiais metais laukia pagrindinės salės remontas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Daugiau fotografijų: https://www.facebook.com/radviliskis.lt/posts/1726955697366859

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: