2018 m. gegužės 27 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Stovykloje „Aš savanoris!“ Radviliškio rajono moksleiviai ruošėsi savanorystei Europos žmonių festivalyje Spausdinimo versija

Gegužės 4-tą dieną Veprių stovyklavietėje įsikūrė gausus jaunimo būrys – būsimieji liepos 21֪ 28 dienomis Radviliškyje vyksiančio Europos žmonių festivalio savanoriai. 48 jauni žmonės iš įvairių Radviliškio rajono ugdymo įstaigų savaitgalį praleido savanorių stovykloje-mokymuose „Aš savanoris!“, kuriuos organizavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“.

Pirmąją stovyklos dieną įsikūrę ir papietavę dalyviai susirinko rimtesniam pokalbiui, kurio metu buvo įvardytos ir priimtos svarbiausios stovyklos taisyklės, aptarta programa, priimti susitarimai. Vėliau dalyviams buvo paruošti išbandymai, kurių tikslas – sutvirtinti ir suburti savanorius į komandą. Kiekvienam jaunuoliui ėjimas virve padedanti tik komandos draugui buvo naujas, ankščiau nepatirtas dalykas. Tai paaiškėjo vakare, kai savanoriai susirinko aptarti dienos įvykių ir pasidalyti savo emocijomis. Aptarę pirmąją stovyklos dieną savanoriai susirinkimą užbaigė linksmu žaidimu, po kurio jų laukė organizatorių dovanos – žali stovyklos marškinėliai su užrašu „Aš savanoris!“ ir „Jaunimo erdvė “ logotipu. Pirmąjį stovyklos vakarą jaunuoliai užbaigė įvairiomis veiklomis lauke.

Antrąją stovyklos dieną stovyklos dalyviai pradėjo nuo linksmos rytinės mankštos lauko aikštelėje. Pajudėti ir pasiruošti dienai tikrai reikėjo, nes po mankštos ir pusryčių stovyklos dalyvių laukė intensyvi mokymų apie savanorystę diena. Mokymus vedė lektorė Akvilė Budreckytė – prasmingą jaunimo veiklą propaguojanti savanorė, Europos savanorių tarnybos asociacijos „Saltes“ steigėja ir valdybos prezidentė, Savanorystės ambasadorių tinklo koordinatorė, mokymų vadovė ir Trakų atviros jaunimo erdvės steigimo iniciatorė. Mokymuose stovyklautojai buvo supažindinti su savanorystės principais. Įgytas žinias pritaikė ir praktiškai: mokymų dalyviai patys kūrė gero savanorio ir savanorius koordinuojančios organizacijos paveikslą, vaidmenis ir atsakomybes. Savanorių komandos gavo kūrybinę užduotį ir turėjo suvaidinti įvairias situacijas, kurios gali įvykti savanoriaujant festivalyje, kiekvienas aptarė savo stiprybes ir silpnybes, kurios lėmė jų sprendimą renkantis savo vaidmenį Europos žmonių festivalyje.

Po vakarienės jaunuoliai buvo išskirstyti į komandas orientacinėms varžyboms. Dalyviai po Veprius bėgiojo ieškodami reikiamų taškų. Kiekviename taške laukė užduotis savanorystės tema, taip buvo tikrinamos ir gilinamos per mokymus įgytos žinios. Visgi stengtis buvo verta, nes nugalėjusi komanda gavo saldžių dovanų. Po varžybų vyko dienos refleksija, buvo aptarti mokymai, įgytos žinios, savijauta. Įtempta ir aktyvumo reikalavusi diena baigėsi draugišku pasibuvimu su šokiais ir dainomis prie laužo. Laužui užgesus pokalbiai dar ilgai nesibaigė. Grįžę į kambarius radviliškiečiai vis dar dalijosi savo emocijomis su kitais.

Paskutiniąją dieną savanorių laukė rimtas darbas – komandos kūrė planus pirmam bendram savanorių renginiui. Idėjų ir diskusijų buvo daug, tačiau teko išrinkti geriausią variantą. Balsuodami savanoriai išrinko geriausią idėją, o vėliau dalijosi idėjomis, kaip jį patobulinti, paversti kokybiškesniu ir įdomesniu. Galiausiai teko pasiskirstyti atsakomybėmis ir nusiteikti darbui. Po ilgų diskusijų visi stovyklos dalyviai ir jaunimo darbuotojai gavo po popieriaus lapą, kuriame užrašė gražius žodžius nuo kiekvieno žmogaus.

Nors kiekviena diena buvo užimta, savanoriams savaitgalis neprailgo. Kiekvienas stovykloje susirado daug naujų draugų, įgijo naujų žinių, taip pat turėjo galimybę išsiugdyti tokias savybes kaip drąsa, komunikabilumas, gebėjimas reikšti savo mintis ir gebėjimą dirbti komandoje, būti svarbia jos dalimi. Savanoriai yra pasiruošę Europos žmonių festivaliui ir džiaugiasi turėdami galimybę būti jo dalimi.

Programa „Savanorystė „veža!“ finansuota Radviliškio rajono savivaldybės bei Jaunimo reikalų departamento lėšomis.

Vida Trinkaitė,
stovyklos-mokymų „Aš savanoris!“ dalyvė.

Daugiau stovyklos nuotraukų galite pamatyti čia.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: