2018 m. kovo 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aptartas Aušros aikštės Radviliškyje apželdinimasSpausdinimo versija

Kas gražiau, praktiškiau ir reikalauja mažiau priežiūros? Kas labiau tinka miesto erdvėms? Apie tai šiandien diskutuota aptariant Aušros aikštės Radviliškyje apželdinimą. Atnaujintą aikštę planuojama atidaryti šiais metais liepos mėnesį. Šiandien darbai dar nevyksta, neleidžia oro sąlygos, bet jau diskutuojama apie tai, koks bus aikštės apželdinimo planas. Radviliškio rajono savivaldybės vadovai meras Antanas Čepononis, mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotoja Justė Venckutė drauge su Radviliškio miesto seniūnu Ernestu Mončausku ir seniūnijos kraštotvarkininke Birute Mačiuliene aptarė, kaip ir kokiais augalais galėtų būti apželdintos aikštės erdvės.

„Svarbiausia pasirinkti sodinti tokius medžius, kurie nebūtų lepūs ir nereikalautų daug priežiūros, bet būtų gražūs savo lapija, žiedais, kad pagyvintų aikštės vaizdą, kad jų pavėsyje būtų gera atsipūsti, pailsėti“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Mero pavaduotojo K. Augulio nuomone, būtina atrasti vietos ir žydintiems ar spalvingiems augalams, tam pasirodė tinkama vieta prie suoliukų.

Birutė Mačiulienė pasiūlė aikštės centrinėje dalyje sodinti grauželines gudobeles ‘Paul‘s Scarlet‘ (12 vnt.), kurios gegužės–birželio mėnesiais apsipiltų pasakiško grožio rožiniais žiedais, aikštės pakraštyje prie automobilių stovėjimo aikštelės ir už pergalės deivės Nikės paminklo pasiūlyta sodinti paprastuosius klevus ‘Columnare‘ (19 vnt.). Jie būtų sodinami ir prie automobilių stovėjimo aikštelių iki pat Laisvės alėjos.

Aikštės erdvėse po medžiais centrinėje parko dalyje ir šonuose bus įrengti suoliukai poilsiui, čia atsiras ir vejos juostų, kuriose taip pat bus įkomponuota žemaūgių krūmų ar daugiamečių žydinčių gėlių.

Medžiai bus sodinami jau paauginti, specialiuose konteineriuose, tad Aušros aikštės žaluma radviliškiečiai galės džiaugtis nuo pat jų pasodinimo. Pasiūlymai dėl aikštės apželdinimo dar bus derinami su projektuotojais.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: