2018 m. kovo 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Žemę ir Tėvynę turime tik vieną. Radviliškyje suorganizuota Žemės dienaSpausdinimo versija

Spalvinga eisena, puikiai nusiteikęs jaunimas, akcija „100 inkilų į Lietuvą sugrįžtantiems paukščiams“ ir raginimai saugoti Žemę, kurią, kaip ir Tėvynę, turime tik vieną. Tokie pagrindiniai motyvai šiandien pasitiko radviliškiečius miesto gatvėse. Čia Radviliškio rajono ekologinio ugdymo centras ir Radviliškio Gražinos mokykla suorganizavo renginį „Žemę ir Tėvynę turime tik vieną“, skirtą Žemės dienai bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Eitynėse, raginančiose susimąstyti apie Žemės išsaugojimą, užterštumo, vartojimo mažinimą, dalyvavo V. Kudirkos pagrindinės mokyklos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Radviliškio Vaižganto progimnazijos bendruomenės, visada aktyviai vykdančios įvairius aplinkosauginius projektus, ugdančios mokinius ekologinio sąmoningumo kryptimi. Šventės organizatorius – devyniolika metų veikiantis Radviliškio rajono ekologinio ugdymo centras, įsikūręs ir bendrai veikiantis su Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomene, kasmet organizuoja Žemės dieną ir skiepija visuomenei, ypač jaunimui, ekologinio gyvenimo būdo sampratą. Eitynėse nedalyvavo, bet savo mokyklose, darželiuose ir gimnazijose Žemės dieną minėjo ir kitos Radviliškio rajono švietimo įstaigos.

Eitynių dalyvius, sustojusius prie Radviliškio rajono savivaldybės, pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. „Žemę turime tik vieną, tad saugokime ją, galvokime apie tai, kaip ją puoselėti ir mylėti“, – ragino jaunimą meras.

Visoms šioms mokykloms padėkota už prisidėjimą prie Žemės planetos išsaugojimo, už skiepijamą ekologinį gyvenimo būdą. Iškilmingai iškėlus Žemės vėliavą, visų dėmesį prikaustė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos parengta kompozicija „Odė Žemei ir Tėvynei“. Už dalyvavimą akcijoje „100 inkilų į Lietuvą sugrįžtantiems paukščiams“ mokyklų bendruomenėms padėkojo Rimvydas Aleknavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio laikinajam viršininkui Giedriui Zabuliui įteikti mokyklų bendruomenių pagaminti inkilai, kuriuos jis drauge su miškininkais pažadėjo iškelti įvairiose rajono vietose. Inkilų mokiniai pagamino beveik 60, o G. Zabulis sakė, kad miškininkams tai didelė pagalba, nes jie patys kiekvieną pavasarį pakabina apie 450 inkilų rajono miškuose.

Vėliau visi Žemės dienos dalyviai sugužėjo į Radviliškio miesto kultūros centrą, kur Radviliškio rajono jaunuosius ekologus pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius. Jis perdavė Radviliškio rajono savivaldybės skirtą dovaną – Lauros Remeikienės ir jos vadovaujamos studijos koncertą ir įteikė renginyje dalyvavusių švietimo įstaigų bendruomenėms padėkos raštus už dalyvavimą aplinkosauginiame renginyje „Žemę ir Tėvynę turime tik vieną“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Akimirkos:

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: