2018 m. liepos 23 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kojinių mezgimo čempionate – mezgėjai iš visos Lietuvos, šimtmečio tradicijos ir lietuviškos vėliavos spalvų kojinaitės mažyliamsSpausdinimo versija

Jau devintą kartą iš eilės mezgėjus iš visos Lietuvos į Radviliškį sukvietė kojinių mezgimo čempionatas „Šimtmečio tradicijos“, kurį kasmet organizuoja Radviliškio miesto kultūros centras. Šiaurės Lietuvos regionas nuo seno garsėja kruopštumo ir išradingumo reikalaujančiu mezgimo amatu, todėl prieš beveik dešimtį metų sumanyto netradicinio čempionato organizatoriai siekia palaikyti ir skatinti mezgimo tradiciją vis dar tęsiančius ir iš praeities atėjusius etninius papročius puoselėjančius Lietuvos mezgėjus.

Šiais metais dėl geriausiojo titulo varžytis buvo itin sunku, nes susirinko net 40 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šįkart, minint Lietuvos šimtmetį, virbalų virtuozai susirinko iš visos Lietuvos: Visagino mezgimo klubo „Nuo siūlo iki meno“ nariai, Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro mezgėjai, Lazdijų rajono Gegutės kaimo bendruomenės atstovai, tautodailininkai, gavę įvairius apdovanojimus, dalyvaujantys parodose ar šiaip tiesiog mėgstantys megzti iš Kauno, Baisogalos, Šeduvos, Šiaulių, Mažeikių, Kėdainių  bei Panevėžio rajonų.

 

Čempionato metu mezgėjos, megzdamos kojinės čiurną, turėjo numegzti šimtmečio motyvą iš trijų vėliavos spalvų. Parodyti savo sumanumą ir išradingumą dalyviams buvo skirta 2,5 valandos. Darbus vertino čempionato komisija. Komisijos pirmininkė – tekstilininkė, Radviliškio rajono tautodailininkų skyriaus pirmininkė  Aurelija Norvaišienė. Jai talkino tautodailininkės Džiulija Džiaugienė ir Inga Hokušienė.

Prie Radviliškio miesto kultūros centro renginio šiais metais prisijungė Nacionalinis kojinaičių mezgimo projektas „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ projektas, kurio tikslas – šimtmečio proga pasveikinti 2018-aisiais metais gimusius naujagimius, apdovanojant juos Lietuvos žmonių megztomis trispalvėmis kojinaitėmis. Šiam projektui kojinaites numezgė net dešimt šiūmečio čempionato dalyvių, norinčių išmokti megzti – jos, padedant mokytojai, mezgė naujagimiams 100-mečio trispalves kojinaites, taip kūrė gražų priminimą apie Lietuvai svarbią sukaktį. Svarbiausius kojinių mezgimo etapus žingsnis po žingsnio besimokančioms aiškino amato meistrė radviliškietė mezgėja Laimutė Indilienė. Šventėje dalyvavo ir „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ sumanytojos: Nida Vildžiūnaitė, Eglė Aronen ir Inga Laukytė-Budrienė.

Šventės dalyvius pasveikino Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Jis džiaugėsi, kad nepaisant nepalankių oro sąlygų dalyvės į kojinių mezgimo čempionatą kasmet sugrįžta iš tolimiausių Lietuvos vietų. Akcijos „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ sumanytojoms jis perdavė Radviliškio rajono žmonių numegztas 185 poras kojinių. Prie akcijos prisijungė ir čempionato dalyvės, prisidėjusioms dar apie 30 porų kojinaičių.

Čempionato nugalėtojos buvo vertinamos ne pagal kiekį, bet pagal mezgimo kokybę, raštų ir spalvų parinkimą, šimtmečio motyvų atskleidimą mezginyje. I vietą už darbus parodoje pelnė visaginietė Rita Kuprinskaitė. Trečiąją čempionato vietą iškovojo radviliškietė Jadvyga Kližentytė, vienintelis čempionato vyras panevėžietis Raimundas Mikuševičius pelnė antrąją vietą. Kojinių mezgimo čempionato „Šimtmečio tradicijos“ titulas šiais metais atiteko Lidijai Jevsejevai, atvykusiai iš Visagino.

Atskiromis padėkomis apdovanoti Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centras, kuris kaip organizacija, vienijanti dalyvius, čempionate dalyvauja nuo 2012 m. Padėkota daugiausiai dalyvių suvienijusiai organizacijai Šiaulių miesto socialinių paslaugų centrui, iš kurio į čempionatą atvyko net penkios dalyvės. Daugiausia kilometrų sukorusios čempionato dalyvės – mezgimo klubo „Nuo siūlo iki meno“ dalyvės – į kojinių mezgimo čempionatą „Šimtmečio tradicijos“ atvyko iš toliausiai – įveikė net 230 kilometrų. Apdovanota ir ištikimiausia čempionato dalyvė Olė Plungienė. Ji čempionate dalyvauja jau devintąjį kartą.

Kojinių čempionatas „Šimtmečio tradicijos“ finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: