2017 m. kovo 27 d., pirmadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Jaunimas filmais kovos prieš diskriminacijąSpausdinimo versija

„Filmuok – nediskriminuok“ – tokiu šūkiu Lietuvos jaunimo centras pakvietė jaunus žmones kurti socialinius filmus antidiskriminacijos tema. Konkurso tikslas – paskatinti ne tik atskleisti, kaip diskriminacija paveikia žmones, tačiau ir parodyti išeitis, kaip galime su ja kovoti.

„Eurostato duomenimis tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje diskriminacija iki šiol yra paplitęs reiškinys. Neramina ir tai, kad vis dar esama žmonių, kurie nenorėtų, jog informacija apie įvairias diskriminacijos rūšis būtų įtraukta į ugdymo programas mokyklose, todėl šiuo konkursu norima paskatinti jaunimą prabilti ir papasakoti ką žodis „diskriminacija“ reiškia jiems, kokias problemos išeitis jie mato ir gali pasiūlyti visuomenei“, - sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Pasak M. Norbuto, Lietuvoje socialinių filmų sukurta labai mažai, todėl tikimasi, kad konkursas gali paskatinti jaunimą imtis šio darbo ir filmais kalbėti apie visuomenei svarbią temą.

„Sukurti socialiniai filmai turėtų tapti žinių šaltiniu. Kartu jie skatins teigiamus pokyčius visuomenėje. Svarbu tai, kad filmai prabils jaunų žmonių kalba ir nebus tik nuobodūs ir nuasmeninti statistiniai duomenys ar faktai. Socialinis filmas gali atskleisti daug daugiau – pavyzdžiui kokias pasekmes ši diskriminacija sukelia tiek konkrečiam žmogui, tiek jo vaikams ir aplinkiniams“, – sako M. Norbutas.

Iki gegužės 20 d. 14–29 metų amžiaus jaunuoliai galės dalyvauti konkurse ir laimėti įspūdingus prizus, kurių fondas siekia 500 eurų. Atrinkti laureatai bus pakviesti į filmų peržiūrą, kurioje ir bus apdovanoti nugalėtojai.

Diskriminacija yra apibrėžiama kaip priekabiavimas, nurodymas diskriminuoti lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu.

Daugiau informacijos:
Martynas Norbutas
Mob.: 8 659 11 080
www.ljc.lt

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: