2019 m. sausio 21 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Vairuotojai, būkite atsargūs, sąlygos vairuoti sudėtingos, rajoniniai ir vietinės reikšmės keliai slidūsSpausdinimo versija

Lietuvos automobilių kelių direkcijos svetainėje internete http://lakd.lrv.lt/ skyrelyje Praneškite apie blogą kelią galite pranešti apie blogą, nesaugų eksploatuoti kelią.

Radviliškio rajono savivaldybė informuoja, kad prasidėjus žiemos sezonui sulaukiama daug gyventojų, seniūnijų, spec. tarnybų ir keleivinio kelių transporto maršrutus aptarnaujančių vežėjų skundų dėl prastai prižiūrimų rajoninės reikšmės kelių, kurie nuosavybes teise priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, o jų priežiūra turi rūpintis VĮ „Kelių priežiūra“. Radviliškio rajono seniūnijos vietinės reikšmės kelius prižiūri, juos barsto druskos ir žvyro mišiniu.

Radviliškio rajono savivaldybė yra susipažinusi su Kelių priežiūros vadovo I dalimi „Automobilių kelių priežiūros normatyvai KPV PN-14“ ir žino, kad žiemos priežiūros darbai skirstomi pagal priežiūros lygius, atsižvelgiant į kelių svarbą, tačiau nesutinka su tuo, kad mažesnio eismo intensyvumo rajoninės reikšmės keliai yra nebarstomi.

Spec. tarnybų, skubančių į iškvietimus, darbuotojai, rizikuoja savo sveikata ir gyvybe, negali laiku suteikti tinkamos pagalbos žmogui ar jo turtui. Tokiais ypatingais atvejais, kai svarbi kiekviena sekundė, kai galbūt kažkas sunkiai sužeistas ar serga, kilo gaisras ar įvyko kita nelaimė, spec. tarnybos neturėtų važiuoti apledėjusiais keliais, neatsižvelgiant į tai, koks kelio eismo intensyvumas. Nesaugūs eksploatuoti apledėję keliai kelia pavojų ne tik į iškvietimą skubančioms spec. tarnyboms, bet ir kitiems eismo dalyviams. Pasitaiko atvejų, kai dėl slidžių ar nepravažiuojamų kelių rajono gyventojų nepasiekia maršrutiniai autobusai, į mokyklas vėluoja arba visiškai neatvyksta mokiniai, vykstantys mokykliniais autobusais.

Radviliškio rajono savivaldybė 2017 m. gruodžio 20 d. raštu Nr. S-2886-(8.12) „Dėl kelių priežiūros žiemos laikotarpiu“ ir 2019 m. sausio 9 d. raštu Nr. S-43-(8.12) „Dėl kelių priežiūros žiemos laikotarpiu“ jau kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos, prašydama peržiūrėti valstybinės reikšmės kelių priežiūros tvarką, kad būtų užtikrintas pakankamas saugumas kelyje ir įpareigoti kelius prižiūrinčią įmonę laikytis šios tvarkos, tačiau 2018–2019 metų žiemomis situacija nesikeičia.

Dar kartą raginame vairuotojus būti atidžius, pasirinkti saugų greitį ir nerizikuoti savo ir kitų gyvybėmis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: