2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
„ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ – tokia šiais metais Tulpių žydėjimo šventė BurbiškyjeSpausdinimo versija

Burbiškio dvare pirmosios tulpės jau parodė savo lapelius. Žydėti jos ruošiasi jau balandžio viduryje. Tai – ankstyvųjų veislių laukinės kalnų tulpės. O spalvinga tulpių jūra ir Tulpių žydėjimo šventė „ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ visų laukia Burbiškyje gegužės 12–13 dienomis. Kovo 14 dieną vykusiame pasitarime apie Tulpių žydėjimo šventę diskutuota apie šventės organizavimą, kalbėta apie planuojamus koncertus, organizuojamas parodas ir kitus organizacinius reikalus.

Aštuonioliktąjį kartą organizuojama šventė vadinasi „ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ ir ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Žinoma, tulpės nežydės lietuviškos Trispalvės spalvomis, bet pasididžiavimo savo valstybe netrūks. Pirmąją šventės dieną, gegužės 12-ąją, gražiojo dvaro parko salelėse šurmuliuos rajono gimnazijų bendruomenės, kurios sukurs 100 metų Lietuvos atmosferą. „Visi, atvykę į dvarą pirmąją šventės dieną, galės atsidurti XX amžiaus pradžios Lietuvoje, pajusti partizaninių kovų dalyvių ryžtą ir pasipriešinimą okupacijai, apsilankyti gūdžiame okupacijos laike, patirti Atgimimo, Baltijos kelio jaudulį, ir atsidurti dabartinėje laisvoje Lietuvoje. Burbiškio dvaro konferencijų salėje visų lauks netradicinė ir įdomi kraštietės dailininkės Lauros Guokės paveikslų paroda „Lietuvos kaime“. Pažadame, bus smagu, nors koncertinės programos išduoti dar negalime“, – sakė šventės organizatoriai Radviliškio miesto kultūros centro ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio atstovai.

Antrąją šventės dieną, gegužės 13-ąją, Burbiškio dvare koncertuos Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių meno kolektyvai ir jaunimo grupės, į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvies Šeduvos miesto bendruomenė. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais lauks piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos.

Dvaro sode šiais metais žydės atnaujinta tulpių kolekcija – per 460 rūšių ir formų tulpės (kolekcija papildyta 18 naujų rūšių).

Abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, vaikų pramogų zonoje mažųjų lauks batutai, sūpynės. Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai. Dvare šiltuoju metų laiku nuolat veikia kavinė, puikioje suvenyrų parduotuvėlėje galima įsigyti ne tik tradicinių suvenyrų, bet menininkų darbų.

Šiais metais pirmąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 10 Eur, vaikams – 5 Eur, antrąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Eur, vaikams – 3 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai, fizinę (judėjimo) negalią turintys asmenys ir juos lydintis vienas asmuo į šventę įleidžiami nemokamai.

Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus daug garbių svečių iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji. Į šventę žadėjo atvykti du Adomo Baženskio sūnūs: Jurgis ir Andrejus su šeimomis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: