2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Dabar ir bibliotekininkai turi savo AngeląSpausdinimo versija

Rugsėjo 10 d. Radviliškio savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos susiruošė į kelionę po Trakų žemę. Išvykos tikslas – dalyvauti „Bibliotekininką globojančio“ angelo šventinimo ceremonijoje. Dar pavasarį Lietuvos bibliotekininkai ir jų bičiuliai buvo kviečiami prisidėti prie gražios iniciatyvos – Angelų kalvoje pastatyti bibliotekininkus globojantį angelą. Pagaliau ši idėja buvo įgyvendinta.

Angelų kalva atsirado 2009 metais Užugirio kaime (Trakų rajone), įgyvendinus projektą  „Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis krikščioniškųjų vertybių šviesoje“. Jau pirmaisiais metais ant kalvos iškilo 17 skulptūrų. Jas statė seniūnijos, policijos pareigūnai, ugniagesiai, gydytojai, pavienės šeimos, giminės ir kiti. Per aštuonerius metus kalva tapo tikrais Angelų namais, kuriuose apsigyveno net 38 angelų skulptūros. Ant kalvos stovi Tikėjimo, Atjautos, Bičiulystės, Senolių ir našlaitėlių globos, Šviesių minčių, Derliaus, Gerumo, Mokytojų, Kūrybos, Mokslo ir prasmingų žinių, Saugantis nuo ugnies, Motinos ir vaiko, Sveikatos, Tautų atgimimo, Šeimos angelai, Trakų kraštą globojantis angelas, Atgailos angelas, kurį pastatė kaliniai.

Kasmet yra minimos Angelų kalvos įkūrimo metinės. Nuo 2010 metų čia rengiamas sakralinės muzikos festivalis „Skamba giesmės Angelų kalvoje“. Angelų kalva – ypatinga erdvė ir, atrodo, kad ten vaikštant sunku išlikti nepaliestam angelo sparno. Šiais metais Angelų kalvoje vyko VIII sakralinės muzikos festivalis. Festivalyje buvo pašventintas bibliotekininką globojantis angelas. Nuo šiol visi bibliotekininkai ir bibliotekos turi savo Angelą sargą.

Kitas Radviliškio bibliotekininkių aplankytas objektas – Užutrakio parkas ir dvaras. Romantiškasis Užutrakis lankytojus vilioja net tik gražiai tvarkoma gamta, bet ir atnaujintais rūmais. Užutrakio dvaro sodybą supa nuostabus ežerų kraštovaizdis, kuris nuo seno garsėjo garbinga Lietuvos istorine praeitimi. Sugrįžęs iš praeities dabar istorinis Užutrakis žavi puošniomis skulptūromis, prižiūrėtais takais, nuostabiais gėlynais.

Apžiūrėję dvarą, bibliotekininkai aplankė ir Trakų pilį. Vykdami namo užsuko ir į Kernavę, kur gėrėjosi rudeniškais piliakalnio vaizdais, apžiūrėjo atkurtą XIII amžiaus gyvenvietę.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: