2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Istorinę atminti išsaugoti svarbu – Šaukote pašventinta bendruomenės narių lėšomis sutvarkyta partizano Viktoro Jankūno kapavietėSpausdinimo versija

Šaukoto miestelio kapinėse sutvarkyta ir lapkričio 11 d. iškilmingai pašventinta partizano Viktoro Jankūno kapavietė, kuri ateinančioms kartoms bylos, kokia skaudi buvo laisvės kaina. Atėję prie šio kapo tėvai savo vaikams, mokytojai mokiniams pasakos apie žmones, kurie nepabūgo pasipriešinti sovietinei santvarkai, stojo nepriklausomybės ir laisvės pusėn ir dėl to  paaukojo savo gyvybes.

Kapo pašventinimo ceremonijoje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pabrėžė istorinės atminties išsaugojimo svarbą ir padėkojo iniciatyviems šaukotiškiams už prasmingus darbus.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Radviliškio skyriaus nariai, GLietuvos šalių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Radviliškio 601-osios kuopos šauliai, šaukotiškiai, Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijos Šaukoto skyriaus mokiniai ir mokytojai, miestelio bei aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai dalyvavo šia prasminga proga Šaukoto parapijos klebono Jono Bagdono laikytose šventose mišiose Šaukoto Švč. Trejybės  bažnyčioje. Vėliau Šaukoto miestelio kapinėse klebonas J. Bagdonas pašventino ir partizano V. Jankūno kapavietę.

Žvakelės uždegtos ir prie paminklo Šaukoto krašto tremtiniams.

Partizano V. Jankūno kapavietės sutvarkymą inicijavo ir medžiagą apie partizano Viktoro Jankūno gyvenimą ir pasiaukojančią kovą už laisvę šaukotiškė Bronė Gontarskienė bei buvusi partizanų ryšininkė, 94 metų amžiaus, bet šviesaus proto ir geros atminties Grigalaičių kaimo gyventoja Adolfina Balčiūnaitė.

Lėšų sutvarkyti kapavietę skyrė Šaukoto seniūnijos ūkininkai.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: