2018 m. rugsėjo 23 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Skaros miesto (Švedija) mokinių pagalba Radviliškio vaikamsSpausdinimo versija

Rugsėjo 12 - 16 dienomis Radviliškyje vėl lankėsi mokinių ir mokytojų grupė iš Švedijos, Radviliškio draugystės miesto Skaros. Jau aštuntą kartą projekto „Charity Group“ („Labdaros grupė“) atstovai atvažiuoja padėti rajono socialiai remtiniems žmonėms. Kiekvienais metais mokiniai iš Skaros Katedral gimnazijos savo šalyje renka pinigus, organizuodami įvairias veiklas: pardavinėja savo kepinius įvairiuose renginiuose, organizuoja loterijas, koncertus, renka pinigines aukas iš kaimynų, giminaičių, pažįstamų. Surinktus pinigus jie atveža Radviliškio miesto ir rajono žmonėms, kuriems reikalinga pagalba.

Šiais metais mokytojos Elizabeth Berg ir Ammi Matsson su keturiais IB (Tarptautinio bakalaureato) klasės mokiniais: Tilda Helle, Malin Stohlander, Deivid Higman ir Aleksander Thorstensson, penkias dienas praleido Lietuvoje - lankė Radviliškio vaikų globos namus „Nykštukas“, Radviliškio Dienos užimtumo skyrių, Radviliškio socialinių paslaugų centro dienos grupę „Ąžuoliukas“, Radviliškio centrinės bibliotekos vaikų skyrių. Visose šiose įstaigose jie bendravo su vaikais, darbuotojais ir parėmė pinigais, daiktais, mokyklinėmis priemonėmis.

Švedų delegacija didelę pinigų sumą skyrė, kad socialiai remtini vaikai galėtų apsilankyti pajūryje: pamatytų jūrą, pasilinksmintų ir turiningai praleistų dieną. Vaikams iš Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“, Radviliškio socialinių paslaugų centro dienos grupės „Ąžuoliukas“ ir didelei grupei socialiai remiamų vaikų iš Pakiršinio kaimo vaikų dienos centro „Gandriukas“ buvo suorganizuota ekskursija į Palangą. Švedų grupei talkino Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai, nes didžioji dauguma ekskursijos dalyvių buvo pradinukai, kuriems labai reikėjo vyresniųjų pagalbos.

Ekskursijos dalyviai aplankė Palangos botanikos parką, klausėsi legendų apie Eglę žalčių karalienę, kunigaikštienę Birutę, kopė į Birutės kalną. Vėliau dirbo grupėmis paplūdimyje statydami smėlio pilis ar piešdami ant smėlio, keliavo jūros pakrante iki tilto, fotografavosi ant tilto, valgė švedų vaišes - didžiules šeimynines picas restorane, stebėjo folkloro grupių koncertą, vaikščiojo J. Basanavičiaus gatve. Švedų ir lietuvių gimnazistams ši kelionė buvo labai gera bendravimo su mažaisiais praktika: vyresnieji mažiukams padėjo įgyti socialinių įgūdžių, mokė elgesio taisyklių, paprastai buvo draugai, pagalbininkai.

Svečiai iš Švedijos lankėsi Šiauliuose. „Rūtos“ šokolado muziejuje gamino saldainius. Vėliau susitiko su Šiaulių Didždvario gimnazijos IB (Tarptautinio bakalaureato) klasės mokiniais. Pastarieji papasakojo apie savo mokyklą. Švedai pristatė savo šalį ir gimnaziją šiauliečiams. Šiaulių apskrities viešosios Povilo Višinskio bibliotekos Amerikos skaitykloje visi kalbėjo apie meną. diskutavo.

Vieną dieną švedų delegacija praleido Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje. Čia jie mokėsi matematikos angliškai, choreografijos pamokoje pašoko lietuviškų šokių, technologijų pamokoje programuojama siuvimo mašina siuvinėjo jiems svarbius žodžius, muziejininkai pravedė ekskursiją po gimnaziją. Lizdeikos gimnazijos direktorės kabinete svečiai pasakojo, kokius užklasinius renginius jie veda, kokius, lietuvių pavyzdžiu, galėtų vesti savo mokykloje.

Svečiai iš Skaros kartu su Radviliškio gimnazistais linksmai leido laiką vakarais: lankėsi Radviliškio kultūros centro folkloro grupės „Aidija“ repeticijoje, naujajame baseine, žaidė su vaikų globos namų auklėtiniais.

Švedų gimnazistų labdaros veikla Lietuvos jaunimui yra puikus pavyzdys, kad duoti geriau, negu gauti, kad žmonėms, kurie negali pasirūpinti savimi, reikalingi ne tik pinigai - svarbu būti kartu, bendrauti, megzti draugystę.

 

Daugiau fotografijų galite pamatyti čia.

Projekto koordinatorė Rasa Remeikienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: