2018 m. birželio 20 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje atidaryta patankės aikštelėSpausdinimo versija

Prie Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro (Radvilų g. 17, Radviliškyje) šiandien atidaryta petankės aikštelė. Petankė – smagus ir azartiškas žaidimas, kilęs iš Prancūzijos, išpopuliarėjęs Šiaurės Amerikoje, Azijoje, prancūziškoje Afrikos dalyje, žaidžiamas lauke su metaliniais rutuliais.

Tai viena iš sporto šakų, kurios varžybos bus organizuojamos Europos žmonių festivalyje, vyksiančiame 2018 m. liepos 21–28 dienomis Radviliškyje. Tuomet šioje aikštelėje susirungs keturiolikos Europos valstybių komandos. Tai – žaidimas, kai reikia 650–800 gramų sveriantį kamuoliuką numesti kuo arčiau spalvoto mažo kamuoliuko. Priešininkai sėkmingai numestą kamuoliuką gali numušti, savąjį nuridenti dar arčiau. Žaidėjai meta kamuoliuką stovėdami ant abiejų suglaustų kojų.

Pirmosios pamokos – iš petankės klubo „Šiauliai“ prezidento Remigijaus Bielskio, Lietuvos petankės čempiono ir profesionalaus trenerio. Jis padėkojo radviliškiečiams, kad jie populiarina šį Europoje ir pasaulyje populiarų žaidimą ir pagyrė aikštelės dangos kokybę. „Ši aikštelė – pasaka pradedantiesiems žaisti. Vėliau, jau pramokus, gali tekti  ir stambesnio grunto ieškotiׅ“,– sakė jis. Pasak jo, Radviliškis – pirmasis rajonas Šiaulių apskrityje, įsirengęs profesionalią petankės aikštelę. „Šiaulių mieste tokios aikštelės yra dvi, Kaune, Birštone yra, Vilniuje trūksta šios sporto šakos entuziastų, gal dar kur nors yra įrengta, bet dažniausiai kituose miestuose petankę mėgėjai žaidžia ant žolės ar smėlio. Tiesa, Joniškio ir Kelmės gyventojai šiuo žaidimu taip pat jau domėjosi“, – sakė jis.

„Čia galės žaisti visi norintys išmokti šio žaidimo, gerai praleisti laiką su draugais. Petankė – žaidimas tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms. Žinoma, jį labiau gal vyresni žaidžia dėl to, kad lakstyti aktyviai nereikia, bet azarto užtenka“, – juokavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis,  simbolinę juostelę perkirpęs drauge su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro direktoriumi Vaidotu Jakavičiumi ir UAB „Kesgvytis direktoriumi Gediminu Praniu, kurio vadovaujama įmonė įrengė šią aikštelę.

Po atidarymo suorganizuotoje improvizuotoje petankės pamokoje susirungė Lietuvos petankės čempionas Remigijus Bielskis ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Keli itin tikslūs mero metimai lėmė pirmąjį tašką jo naudai. „Dabar niekas nepatikės, kad nesitreniravau prieš atidarymą“, – juokavo jis.

Pirmieji petankės kamuoliukų rinkiniai įteikti Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos, Trečiojo amžiaus universiteto, Jaunimo erdvių atstovams. Tai – tarsi oficialus kvietimas susiburti ir žaisti.

Šioje aikštelėje  galima bus žaisti ir bočią. Tai –žaidimas su rutuliais gerai suplūktoje, lygioje aikštėje, 25±2 cm aukščio medinėmis (ar kitomis nemetalinėmis) pertvaromis padalytoje į takus. Tikslas – ridenti rutulį taip, kad jis sustotų kuo arčiau mažojo rutulio, esančio nustatytoje tako vietoje. Bočios žaidimo kamuolys įteiktas Dienos užimtumo skyriaus atstovams, kurie šį žaidimą žaidžia jau devyneri metai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: