El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Savivaldybėje vyko pasitarimas dėl raketų modeliavimo būrelio muziejaus įkūrimoSpausdinimo versija

Vasario 23 d. Radviliškio savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vytautas Simelis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai susitiko su Radviliškio miesto Garbės piliečiu, buvusiu ilgamečiu Vaižganto gimnazijos mokytoju ekspertu Viktoru Karmonu dėl raketų modeliavimo būrelio muziejaus įkūrimo.

Oficialus muziejaus atidarymas Vaižganto gimnazijoje planuojamas gegužės mėnesio pabaigoje.

V. Karmonas oficialų muziejaus atidarymą nori skirti Radviliškio miesto 450-metų jubiliejui skirtiems renginiams. Muziejaus atidarymo proga mokytojas planuoja išleisti lankstinuką apie pedagogo ir jo mokinių pasiektus laimėjimus. Mokytojas ekspertas su moksleiviais – raketų modeliuotojais – daugelį metų buvo respublikinių varžybų nugalėtojas. Per 20 kartų moksleiviai tapo respublikos čempionais, 8 – įvykdę kandidato į sporto meistrus normatyvus, 1 – sporto meistro normatyvą. Jo parengti moksleiviai Europos modeliavimo čempionate modelių su parašiutais klasėje užėmė I komandinę vietą, asmeninėje įskaitoje vienas moksleivis buvo antras, kitas – trečias (Slovakija, 1995). Pasaulio kosminio modeliavimo čempionate A. Deikus tapo pasaulio čempionu, komanda užėmė III vietą (raketoplanų klasė, Liubliana, Slovėnija, 1996), A. Sluckus modelių su parašiutais klasėje buvo trečias; I pasaulinėse oro žaidynėse jo moksleiviai modelių kopijų klasėje iškovojo taurę, modelių su parašiutais klasėje – IV komandinę vietą, vienas moksleivis buvo šeštas (Ankara, Turkija, 1997). Pats treneris apdovanotas I ir III laipsnio medaliais. Jo parengti ugdytiniai taip pat dalyvavo rajono ir respublikos jaunųjų fizikų olimpiadose ir pelnė prizines vietas.