2019 m. gegužės 25 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
VMI susitinka su būsimais mokesčių mokėtojais, jaunaisiais Europos piliečiaisSpausdinimo versija

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad mokesčių specialistai, realizuodami šūkį „Neleisk šešėliui augti“, šią savaitę pradeda lankydamiesi šalies bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo centruose su žinia apie Europos Sąjungos interneto svetainę TAXEDU*, skirta šviesti jaunuosius Europos piliečius įvairiais mokesčių klausimais.

„Bus aplankyta apie 60 mokymo įstaigų. Jaunimas turi žinoti, kam reikalingi mokesčiai. Reikia paaiškinti, kad mokesčių mokėjimas yra didžiulė nauda visuomenei bei jiems patiems. Mąstymas, „kaip nemokėti mokesčių“, turi virsti nuostata, „kaip laiku sumokėti mokesčius, – sako VMI Mokesčių informacijos departamento direktorė Regina Utkienė, pastebėdama, kad būtent jaunimo įtraukimas į mūsų gerovės kūrimą jį šviečiant, perteikiant būtinas žinias nuo jaunumės, leidžia tikėtis mąstymo pokyčių. – Svetainė TAXEDU yra patrauklios formos, svaraus turinio. Informacija pateikiama per žaidimus, e. mokymosi medžiagą ir trumpus vaizdo siužetus, kad Europos vaikai, jaunimas apie įvairius mokesčius ir su jais susijusias problemas, pavyzdžiui, šešėlinę ekonomiką, sužinotų jiems patraukliais būdais. Tuo labiau, kad mokesčių specialistai nuo Klaipėdos iki Utenos, nuo Alytaus iki Šiaulių nuosekliai dirba su jaunais žmonėmis ne vienerius metus. Pernai įvairiausiose VMI iniciatyvose jaunimui dalyvavo beveik 6,7 tūkst. moksleivių ir studentų“.

VMI ne tik šią savaitę prisidės prie asociacijos „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ kvietimo atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. Mokyklos, profesinio rengimo centrai bus lankomi visus metus.

„Didindama vaikų finansinį ir mokesčių raštingumą Valstybinė mokesčių inspekcija šiais metais įgyvendina projektą „Aplankyk savo ar savo vaiko mokyklą“. Mūsų darbuotojai tikslingai lanko savo ar savo vaiko mokyklas. Todėl raginame mokyklas drąsiai kreiptis į savo buvusius mokinius, Mokesčių inspekcijos specialistus, kviesti pas save  pokalbiui apie mokesčius, TAXEDU svetainę ir kokia mums visiems iš to nauda, – ragina nepraleisti progos departamento direktorė R. Utkienė, projekto vadovė. – Kaskart, ar mūsų specialistai nuvyksta į mokyklą, ar savo padaliniuose sulaukiame apsilankančio jaunimo, matome, kad perteikiamos žinios naudingos ir pravarčios. Praėjusią savaitę lankantis vienoje profesinėje mokykloje, pristačius mokestines aktualijas ir įdomybes, sulaukėme pasiūlymo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Pedagogų įsitikinimu, tokių žinių moksleiviams labai reikia, ir ne visur yra šios srities mokytojų bei žinovų“.

VMI, pabrėždama darbo su būsimais mokesčių mokėtojais svarbą, pažymi, kad šiuo projektu tęsiamas bendradarbiavimas su mokyklomis, profesinio ugdymo centrais, kolegijomis, universitetais, o savarankiškai susipažinti, išbandyti žaidimą „Taxlandiją“ galima svetainėje TAXEDU adresu https://europa.eu/taxedu/home_lt.

* Pavadinimas „Taxedu“ sudarytas iš dviejų žodžių: „tax“ (mokesčiai) ir „education“ (švietimas)               

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)