2019 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Per dvi savaites – daugiau nei šimtas saugaus darbo pamokųSpausdinimo versija

Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną – balandžio 28-ąją – Valstybinė darbo inspekcija (VDI) jau tryliktus metus organizuoja įvairius renginius. Šiais metais VDI kreipėsi į šalies įmones ir mokyklas, kviesdama 5–6 klasių moksleivius dalyvauti projekte „Dirbsiu saugiai“. Džiugu, kad ir įmonės, ir mokyklos aktyviai atsiliepė.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė, VDI Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas

Nuo balandžio pradžios VDI inspektoriai ir įmonių atstovai lankosi šalies mokyklose ir veda saugaus darbo pamokas. Jų metu įspėjama apie pavojus įvairiuose darbuose, supažindinama su saugaus darbo pagrindais. Kartu su inspektoriumi atvykęs projekto partneris – įmonės atstovas – pasakoja, kokie pavojai darbuotojui gali būti jo įmonėje, kokiais būdais jie apsisaugo nuo kylančių rizikų, pademonstruoja įmonėje naudojamas darbuotojų asmenines apsaugos priemones ir pan. Tokių pamokėlių įvyko jau daugiau nei šimtas, jose dalyvavo daugiau nei du tūkstančiai mokinių.

Vienoje iš pamokėlių, šiandien vykusioje Vievio gimnazijoje, apie saugias darbo sąlygas su penktokais kalbėjosi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė. Ji pasakojo, kokie veiksniai sukelia rizikas ir kaip šias rizikas suvaldyti.

Paprastų pavyzdžių galima rasti mūsų aplinkoje. Ar dažnai pagalvojame, koks pavojingas veiksnys yra triukšmas, dėl kurio kyla rizika pablogėti klausai ar apkursti? Ar žinome, kad galime sau pakenkti netaisyklingai keldami daiktus, susižaloti lįsdami į apleistus statinius, kurie gali užgriūti ir pan.

Dar galima dalyvauti kūrybiniame konkurse!

VDI primena, kad visą balandžio mėnesį 5–6 klasių moksleiviams taip pat vyksta ir kūrybinis konkursas „Dirbsiu saugiai“ tema. VDI laukiami kūriniai bet kokiame formate: tai gali būti plakatas, piešinys, fotografija, garso ar vaizdo įrašas, rašinys ir pan. Projekto „Dirbsiu saugiai“ kulminacija – nacionalinė interaktyvi darbuotojų saugos ir sveikatos viktorina 5–6 klasėms. Balandžio 29 d. šių klasių moksleiviai bus kviečiami atsakyti į VDI interneto svetainėje www.vdi.lt paskelbtos interaktyvios viktorinos klausimus.

VDI kviečia aktyviai pasidalyti šia žinia apie dar vykstantį konkursą, būsimą viktoriną ir, pagal galimybes, paraginti jame mokyklas dalyvauti.

Susumavus kūrybinio konkurso ir viktorinos rezultatus, klasėms-nugalėtojoms bus suteiktas „Saugiausios klasės 2019“ titulas.

Ugdykime saugaus darbo kultūrą drauge

VDI kartu su partneriais vykdomo projekto „Dirbsiu saugiai“ tikslas – skatinti moksleivius atkreipti dėmesį į saugos ir sveikatos svarbą darbe, populiarinti šios srities žinias jaunesniųjų moksleivių tarpe, juos įtraukti konkrečiai susipažįstant su saugaus darbo sąvoka, pagrindiniais saugaus darbo reikalavimais, elementais ir kartu – nuo mažens ugdyti saugaus darbo kultūrą.

Projekto globėjai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo misterija bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)