2019 m. vasario 23 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
„Imantuose“ mokytasi bendravimo meno Spausdinimo versija

Savo gyvenimo kelyje sutinkame daug žmonių, su jais sieja įvairūs ryšiai. Kartais pasitaiko  sutikti tokių, kurie tampa tavo gyvenimo dalimi. Jie nebūtinai turi gyventi šalia, kartais juos nuo tavęs skiria šimtai, o gal ir tūkstančiai kilometrų, bet  juos jauti tarsi šalia esančius. Tu gali su jais susitikti ir kas keleri metai, bet žinai, kad susitikęs jausiesi taip, lyg būtum ką tik išsiskyręs. Kažkokie nematomi saitai susieja su šiais tau artimos sielos žmonėmis, ir jų buvimas yra didelė gyvenimo dovana.

Nepriklausoma žurnalistė, švietimo ir verslo konsultantė, aukštųjų mokyklų dėstytoja Lidija Laurinčiukienė yra žmogus, kurį pažinęs imi laikyti savu. Ji yra charizmatiška asmenybė ir kaip lektorė turi retą talentą – gyvenimiškais pavyzdžiais,  šmaikščiu, vaizdingu kalbėjimu, net savo kūno kalba prikaustyti klausytojus, išlaikyti jų dėmesį, sudominti, priversti kiekvieną pamąstyti apie save, savo vidines galimybes ir apie savo vaidmenį socialinėje aplinkoje.

Tokią Lidiją Laurinčiukienę pamatė ir išgirdo Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ nariai. Jos pranešimo tema  buvo „Kaip susikalbėti?“ Kalbėta apie tai, kokios priežastys lemia komunikavimo problemas bendruomenėje. Klausytojai sutiko, kad nuomonių įvairovė sprendžiant bendruomenei svarbius klausimus yra natūralus dalykas, tad būtinos diskusijos, kad būtų surastas visiems priimtinas sprendimas. Buvo aptarti komunikuojant atsirandantys „spąstai“ – tai nenoras keisti nusistovėjusią tvarką, įpratimas viską vertinti pagal požiūrį „patinka-nepatinka“, perfekcionizmo siekimas, savivertės stoka arba priešingai – susireikšminimas ir kt.

L. Laurinčiukienė įvardijo ir su klausytojais aptarė svarbiausius dalykus, kurie būtini norint tinkamai komunikuoti bendruomenėje. Susimąstyti vertė lektorės teiginys, kad kiekvienas turi daugiau galimybių nei jam pačiam atrodo ir jomis gali pasinaudoti, kad tai suvokęs žmogus turi imtis veiklos, o geri darbai, pavyzdžiai užkrečia, patraukia  kitus. L. Laurinčiukienė kvietė kiekvieną vakarą apžvelgti dienos rezultatus, pamąstyti, kas nuveikta, ko išmokta, ką reikėtų keisti, ko siekti. Klausytojai kartu su lektore aptarė sėkmės laiptelius, prasidedančius teiginiu „Aš to nedarysiu“ ir užsibaigiančius galutiniu rezultatu:„Tai juk buvo taip paprasta“.

Po paskaitos, kaip bendruomenėje įprasta, visi susibūrė prie arbatos puodelio. Vyko gyvas pašnekesys, buvo aptarinėjami bendruomenės nariams svarbūs klausimai, į kuriuos gauti kompetentingi lektorės atsakymai.

Bendruomenės nariams išsiskirsčius, svečiams buvo aprodytos bendruomenės patalpos,  papasakota apie šiaudų namo statybos technologiją, diskutuota bendruomenės veiklos klausimais.

„Imantų“ bendruomenės inf.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: