2017 m. liepos 23 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Folkloro ir tradicinių amatų mėgėjus į Kleboniškių kaimą sukvietė šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“Spausdinimo versija

Antrą kartą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje suorganizuota šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“ sukvietė folkloro ir tradicinių amatų  mėgėjus. Šventė, skirta Tautinio kostiumo metams, muziejaus lankytojams pristatė liaudies meno dirbinių, senuosius amatus, kvietė paragauti kulinarinio paveldo ir pasiklausyti liaudiškos muzikos.

Unikali vieta – Daugyvenės upės slėnis – sukūrė ypatingą  šventės atmosferą. Dauguma atvykusiųjų pasijuto kaip atvykę pas močiutę į kaimą ar į savo sodybą. Žydinčios liepos, upės pakrantes nugelsvinusios vingiorykštės, ant žarijų kepamos duonos kvapas, atsklindančios liaudiškos muzikos garsai  kvietė visus pasileidi prisiminimų takais.

O prisiminti ir išbandyti tikrai buvo ką. Renginio dalyviai galėjo pažiūrėti ir patys išbandyti, kaip seniau buvo apdirbami linai, žiedžiami puodai, pinamos juostos, rankinėmis girnomis malami grūdai, ant laužo išsikepti duonelės, susipažinti su audėjo, staliaus amatais.

Šventėje dalyvavo ir savo amatą išbandyti kvietė odos apdirbėjai, pynėjai iš vytelių, siuvinėtojos kryželiu, bitininkai, sūrių gamintojos, kulinarinį paveldą pristatė Pociūnų, Pociūnėlių ir Pakalniškių kaimo bendruomenės.

Šventės dalyvius ir svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, kuri padėkojo tiems, kurie puoselėja tradicinius amatus, etninę kultūrą, ir palinkėjo ją perduoti ateities kartoms, kad nebūtų pamiršta tai, kas sava, brangu ir artima.

Šventėje grojo ir dainavo, visus linksmino ir šokti kvietė Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, Radviliškio kultūros centro kaimo kapela „Seni pažįstami“, Panevėžio folkloro ansamblis „Pajauta“, Radviliškio rajono Kutiškių daugiafunkcio centro liaudies dainų ansamblis „Nostalgija“, Kėdainių kultūros centro Sirutiškių vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai“, skrabalininkas Egidijus Impolis, Kėdainių rajono Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“.

Šventės pabaigoje Kleboniškių muziejininkai visus pakvietė paragauti žirninės ir troškintų kopūstų, o Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius, padėkojęs visiems už dalyvavimą  gražioje šventėje, pakvietė visus pasižadėti kitos tokios šventės proga vėl atvykti į šį nuostabų etnografinį kaimą, kuriame dabarties sankryžoje susisiekia Lietuvos  praeitis ir ateitis.

Kaimo gryčiose ir klėtyse veikė penkiolikos komplektų tautinių drabužių paroda. Šią parodą muziejaus lankytojams dovanojo tautinio kostiumo meistrai Marija ir Kęstutis Simanavičiai. Lankytojams pristatytos ir dvi parodos iš muziejaus fondų: tekstilės „Audinių raštai ir spalvos“ ir „Užgavėnių kaukės“. Beje, šios parode veiks iki rugsėjo 15 dienos, tad kviečiame jas aplankyti.

Savivaldybės archyvo ir Lauros Prascevičiūtės nuotraukos

Daugiau akimirkų iš šventės galite rasti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: