2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aš – kino režisierius, operatorius ir dokumentinių filmų žiūrovas. Radviliškio Lizdeikos gimnazija – viena iš 10 Lietuvos mokyklų, kurioje mokiniai mokėsi kurti filmusSpausdinimo versija

Kovo 7-8 dienomis Lizdeikos gimnazijoje lankėsi  filmo „Šventasis“, šiais metais laimėjusio net šešis „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, režisierius Andrius Blaževičius ir Maratas Sargsyanas, kurio dokumentiniai filmai rodyti įvairiuose garsiuose Europos kino festivaliuose. Oho! Lizdeikos gimnazijoje – visiems puikiai žinomi profesionalūs kino režisieriai! Kodėl? Lietuvos kino centras pakvietė pedagogus registruoti moksleivių grupes į kūrybines kino dirbtuves.

Džiugu, kad Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Jolanta Kvedarienė užregistravo mokinių grupę į šias kūrybines dirbtuves, ir, atsižvelgus į anketą ir motyvaciją, gimnazija tapo viena iš 10 Lietuvos mokyklų, kurioje vyko kūrybinės dirbtuvės!

Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai dvi dienas nuo 9 valandos ryto iki 16 valandos popiet turėjo galimybę susipažinti su režisieriais, dokumentinių ir ne tik filmų kūrimu, technika ir įrenginiais, naudojamais filmuojant, filmų montavimo programomis.

Pirmą dieną projekto dalyviai peržiūrėjo daugybę trumpametražių dokumentinių filmų, po kiekvieno filmo vykdavo aptarimas, buvo kalbama apie filmo kūrimo ypatumus, techninius dalykus, idėją, pagrindines filmo mintis. Filmai buvo išties „nepatogūs“: nagrinėjamos politinės, diskriminacijos, gyvūnų kankinimo, amžiaus, vienatvės problemos. Mokiniams buvo duota užduotis, susiskirsčius į grupes po tris, sukurti savo trumpametražio filmo idėją, pristatyti ją, pradėti filmuoti. Filmavome savo telefonais, naudodami režisierių atvežtus stovus ir kitus įrenginius.

Antrą dieną, atsinešę filmuotą medžiagą, mokiniai buvo mokomi montuoti.

Visi dalyviai prižadėjo prisijungti prie Lietuvos kino centro organizuojamo vaizdo darbų konkurso: išsiųsti savo sukurtus filmus. Gal kam iš jų pavyks laimėti šį konkursą?

Gimnazistai dėkojo režisieriams Maratui Sargsyanui ir Andriui Blaževičiui už suteiktas žinias, galimybę dirbti kartu ir labai įdomius pasakojimus bei Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytojai Jolantai Kvedarienei už tai, kad projektas vyko būtent Lizdeikos gimnazijoje. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, visa tai išbandė praktiškai (o tai – svarbiausia), bendravo su tikrais savo srities profesionalais ir galėjo išbandyti net kelias profesijas (režisieriaus, garso režisieriaus, vaizdo režisieriaus, operatoriaus, montuotojo). Tai tikrai padės renkantis profesiją.

Tikimės dar ne vieno tokio projekto Lizdeikos gimnazijoje, tikimės, kad mokytojai (ir mokiniai!) rašys projektus, juos laimės ir ras būdų kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių įtraukti į veiklas.

Dovydas  Paškauskas, Lizdeikos gimnazijos 1A kl. gimnazistas

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: