2018 m. rugsėjo 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Informacija apie Aušros aikštės ir šalia esančių Gedimino, Maironio, Dariaus ir Girėno gatvių dalių rekonstrukcijąSpausdinimo versija

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija ir šio savaitraščio žurnalistu prisistatantis Marius Aleksiūnas savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ ir jų valdomose socialinio tinklo Facebook paskyrose Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ ir Marius Aleksiunas nuolat ir tendencingai skleidžia neteisingą informaciją apie Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vykdomą projektą „Radviliškio miesto Aušros aikštės rekonstravimas Aušros a. 10, Radviliškis“ ir jam skiriamas lėšas.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija ir Marius Aleksiūnas netinkamai interpretuoja duomenis apie projekto vertę, teigdami, kad Aušros aikštė kainuoja 3 mln. Eurų: „Nes 2 999 000 eurų už tokią aikštę yra gerokai per DAUG....“, „Būtų renovavę už 2milijonus litų, o sugrįžus Antanui už“ menkus" 10,35 milijonų litų arba 3milijonus eurų. Skirtumas nedidelis tik „menki“ 8 su virš MILIJONAI litų...“ ir pan. Tikrovės neatitinkanti informacija buvo paskelbta:

  • „Auksine“ rekonstruojama aikštė tapo dėl pabrangusio sviesto“ (Marius Aleksiūnas, „Radviliškio kraštas“ 2017 m. rugsėjo 21 d. Nr. 38 (155), 1–3 psl.);
  • „Aušros aikštės brokas – statybų inspektorių akiratyje“ (Marius Aleksiūnas, „Radviliškio kraštas“ 2017 .m. spalio 5 d. Nr. 40 (157), 1–3 psl.);
  • Facebook paskyroje Savaitraštis Radviliškio kraštas – 2017 m. rugsėjo 15 d. įrašas „Dėmesio Radviliškieti!“;
  • Facebook paskyroje Marius Aleksiunas – 2018 m. rugsėjo 15 d. įrašas „Dėl kelis kartus išaugusios kainos kalti...“.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija atsakingai pareiškia, kad aukščiau minėti publikuojami duomenys neatitinka tikrovės, yra netikslūs, klaidina visuomenę.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai 2018-09-19 yra išsiųstas raštas, kuriame reikalaujama nemokamai savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje išspausdinti oficialią Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją apie projektą „Radviliškio miesto Aušros aikštės rekonstravimas Aušros a. 10, Radviliškis“.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija pareiškia, kad projekto „Radviliškio miesto Aušros aikštės rekonstravimas Aušros a. 10, Radviliškis“ rangos sutarties kaina yra 2 999 000 Eur, bet ši suma susideda iš dviejų dalių: 1,1 mln. Eur iš Savivaldybės biudžeto skiriama Aušros aikštės rekonstrukcijai, o 1,9 mln. Eur (Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšos) skiriama susisiekimo daliai (Gedimino, Maironio, Dariaus ir Girėno gatvių dalių rekonstrukcijai). Taigi, Aušros aikštės rekonstrukcijai yra skirta 1,1 mln. Eur, o ne visa projekto suma, kaip teigiama savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ išspausdintose Mariaus Aleksiūno publikacijose ir socialinio tinklo Facebook įrašuose, matomuose paskyrose Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ ir Marius Aleksiunas.

Visiems visiškai aišku, kad per dešimt metų Lietuvoje pabrango viskas: nuo kasdienio priekių krepšelio turinio prekybos centre iki statybos darbų, todėl logiška būtų tikėtis, kad 2008 metais parengta Aušros aikštės Radviliškyje rekonstrukcijos techninio projekto sąmata po aštuonerių metų neliks tokia pati. Aušros a. rekonstrukcijos techninis projektas buvo parengtas 2008 metais. Jo sąmatinė vertė 2008 metų spalio mėnesio kainomis buvo 8,3 mln. Lt (2,4 mln. Eur). Šioje sąmatoje buvo numatytos dvi dalys: susisiekimo dalis (Gedimino, Maironio, Dariaus ir Girėno gatvių rekonstrukcija) ir Aušros aikštės rekonstrukcijos dalis.

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2013 m. vasario 14 d. sprendimu Nr. T-438 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės 2012–2020 metų strateginio plėtros plano patvirtinimo“ patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės 2012–2020 metų strateginio plėtros plano prioritetų, tikslų, uždavinių ir priemonių suvestinėje pagal I prioriteto Susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros tobulinimas 1.4 tikslo Kompleksiškai tvarkyti miestų, miestelių ir kaimų viešąsias erdves 1.4.2 uždavinį Pertvarkyti viešąsias erdves didinant jų funkcionalumą ir patrauklumą buvo patvirtinta priemonė 1.4.2.4. Radviliškio miesto Aušros aikštės ir gretimų teritorijų rekonstravimas (buvo numatytas preliminarus lėšų poreikis – 2 012,5 tūkst. Lt: savivaldybės biudžeto lėšos – 262,5  tūkst. Lt, ES  lėšos – 1 750,0 tūkst. Lt). Šios lėšos buvo numatytos tik Aušros aikštės rekonstrukcijai, be šalia esančių gatvių rekonstrukcijos. Buvo tikimasi Aušros aikštės rekonstrukcijai gauti lėšų iš ES struktūrinių fondų, bet prioritetas skirstant ES struktūrinių fondų lėšas buvo skiriamas tuomet vadinamųjų probleminių (dabar – tikslinių) rajonų ir didžiųjų miestų viešosioms erdvėms tvarkyti. Atrenkant probleminius rajonus, Radviliškio rajono savivaldybė nepateko į jų sąrašą, ir, atsižvelgus į gautą aukštą įvertinimą, neteko galimybės gauti ES paramą viešosioms erdvėms, keliams ir gatvėms rekonstruoti.

Netekus galimybės gauti paramą iš ES fondų, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendė projektą „Radviliškio miesto Aušros aikštės rekonstravimas Aušros a. 10, Radviliškis“ įgyvendinti Kelių priežiūros ir plėtros fondo ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Konkursas minėto projekto darbams buvo paskelbtas 2016 m. kovo 15 d. Numatoma pirkimo vertė buvo 3 000 000,00 Eur. Kodėl pabrango projektas? 2016 m. vykusio pirkimo metu papildomai tiekėjai įsivertino naujus užsakovo – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos – siūlymus atnaujinti techninį Aušros aikštės rekonstrukcijos projektą: vietoje suprojektuotų betoninių trinkelių numatyta įrengti klinkerio trinkelių ir granito dangas, įrengti lauko fontaną su fontano technologine įranga, rekonstruoti Maironio gatvės dalį, esančią tarp Gedimino g. ir Vasario 16-sios gatvių ir įrengti ten lietaus nuotekų tinklus, taip pat šioje atkarpoje įdiegti reikalingas eismo saugumo priemones, kelio ženklus, ženklinti dangas, pritaikyti jas neįgaliesiems ir panašiai. Būtent todėl rangos sutarties kaina padidėjo iki 2 999 000 Eur. Ši suma susideda iš dviejų dalių: 1,1 mln. Eur iš Savivaldybės biudžeto skiriama Aušros aikštės rekonstrukcijai, o 1,9 mln. Eur (Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšos) skiriama susisiekimo daliai (Gedimino, Maironio, Dariaus ir Girėno gatvių dalių rekonstrukcijai). Techninį projektą rangovai privalo pakeisti darbų eigoje iki darbų pabaigos.

Vokai su pasiūlymais atplėšti 2016 m. balandžio 1 d. 10 val. 00 min. Gauti 7 pasiūlymai:

1.

JVG AB „Panevėžio statybos trestas“/UAB „Šiaulių plentas“

2.

JVG UAB „Irdaiva“/UAB „KRS“/UAB „Fima“/UAB „Hidrostatyba“

3.

JVG UAB „LitCon“/UAB „Mitnija“/UAB „Kaminta“/UAB „Struktūra“

4.

JVG A. Žilinskio ir ko UAB/UAB „Kortas“/UAB „Sumeda“/UAB „Plungės lagūna“

5.

AB „Panevėžio keliai“

6.

JVG AB „Utenos melioracija“/UAB „Dauniškis ir KO“

7.

UAB „Raseinių statyba“

Po supaprastintų skelbiamų derybų pasiūlymų eilė susidėstė taip:

1.

JVG AB „Panevėžio statybos trestas“/UAB „Šiaulių plentas“

  2 999 000,00 EUR

2.

JVG UAB „LitCon“/UAB „Mitnija“/UAB „Kaminta“/UAB „Struktūra“

  3 150 000,00 EUR

3.

JVG UAB „Irdaiva“/UAB „KRS“/UAB „Fima“/UAB „Hidrostatyba“

  3 500 000,00  EUR

2016 m. liepos 19 d. pasirašyta sutartis SU JVG AB „Panevėžio statybos trestas“/UAB „Šiaulių plentas“.

Visa informacija apie konkursą  yra vieša ir prieinama kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui, todėl kiekvienas gali susipažinti tiek su konkurso sąlygomis, tiek su pačiu projektu.

Labai lengva apšaukti vienas kitą melagiais ir vagimis, bet būna sunku pagrįsti savo teiginius faktais, ypač jei tų faktų nėra, todėl linkime visiems būti aktyviems piliečiams, nežaisti nešvarių žaidimų, aiškiai susijusių su artėjančiais rinkimais į vietos savivaldą, ir domėtis ne tik šališka ir politiškai angažuota vieno Radviliškio rajono leidžiamo laikraščio publikacijų autorių ir jo leidėjo nuomone, bet ir pažvelgti į realybę: į gražėjantį Radviliškio rajoną, į gerėjančią čia gyvenančių žmonių gyvenimo kokybę, greitai priimamus ir daugumai žmonių palankius sprendimus. Linkime visiems išmokti džiaugtis gerais ir gražiais darbais ir perlipti per savo didelį EGO.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: