2017 m. gegužės 30 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje kariuomenė ir visuomenė paminėjo vienybės dieną, pagerbė Laisvės kovų dalyvius ir partizanusSpausdinimo versija

Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke, prie Latvių namelio, iškilmingai paminėta  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.

Šia proga sveikinimo žodį į šventinį minėjimą susirinkusiems radviliškiečiams tarė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. „Dėkojame visiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, tiems, kurie šiandien ją gina ir tiems, kurie auklėja jaunąją kartą pilietiškumo ir patriotiškumo dvasia“, – sakė jis.

„Tradiciškai Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Radviliškyje minima Minaičiuose, prie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Deklaracijos paskelbimo memorialo, Miknių-Petrėčių sodyboje. Šiais metais pasirinkome renginiui kitą, netradicinę vietą – Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką. Galbūt čia ateis daugiau jaunų žmonių su vaikais, mokinių, kurie vis dar renkasi gyvenimo kelią ir nežino, kur stoti. Čia jiems – tikras informacijos apie Lietuvos kariuomenę lobynas, tikri liudijimai iš karių lūpų“, – kalbėjo mero pavaduotojas.

Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio sveikinimai šios šventės proga išsiųsti ir partizanui-kariui savanoriui Jonui Svetikui, pravarde Lakūnas, Laisvės kovų dayviams Vandai Steponaitienei, Benaventurai Gulbinienei, Alfonsui Litinskui, Donatui Miklačiui, Petrui Navagrudskiui.

Renginyje partizanų laiškus iš miško skaitė Arvydas Kavaliauskas, koncertavo ir patriotines dainas dainavo Radviliškio muzikos mokyklos auklėtiniai, Radviliškio miesto kultūros centro kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių choras „Versmė“, vadovaujamas Rasos Gasiūnienės, dainavimo studija „Džia-da“, vadovaujama  Aurelijos Meškauskienės.

Renginyje Lietuvos kariuomenės, Radviliškio rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų atstovai pagerbė už Lietuvos laisvę kovojusių partizanų atminimą. Į Minaičius išvežta ir visų Laisvės kovotojų, kurių kapais tapo tremties gulagai, Lietuvos miškai, laukai, palaukės ir nežinomos vietos, atminimui prie  Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Deklaracijos paskelbimo memorialo, Miknių-Petrėčių sodyboje padėta Lietuvos vėliavos spalvų gėlių puokštė, uždegta žvakelė.

Šventėje dalyvavo Radviliškio miesto švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai, visuomenės atstovai. Prasmingai praleistas laikas prisimenant Lietuvos kovų už laisvę istoriją neprailgo, nes visi šventės dalyviai galėjo susipažinti su Lietuvos kariuomenės veikla: Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai dalijo lankstinukus ir pasakojo apie karjeros galimybes Lietuvos kariuomenėje, apie kario profesiją. Oro gynybos bataliono ir Kraštos apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, Depų tarnybos kariai demonstravo ginkluotę, Lietuvos šaulių sąjungos  601-oji kuopa organizavo šaulių šaudymo varžybas. Visi norintieji paragavo kareiviškos košės, kuria vaišino renginio organizatorius – Radviliškio miesto kultūros centras.

Vėliau šventės dalyviai dalyvavo šventose mišiose Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimino bažnyčioje, skirtose  partizanų, žuvusių už lietuvos laisvę, atminimui.

Daugiau akimirkų iš renginio galite pamatyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: