2019 m. vasario 23 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pociūnėliuose aktyviai paminėta Tarptautinė savanorių dienaSpausdinimo versija

Nuo 1985 metų gruodžio 5-ąją pasaulyje minima Tarptautinė savanorių diena. Šią iniciatyvą iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Dienos tikslas – supažindinti visuomenę su savanorių veikla ir skatinti žmonių norą pasiūlyti savo paslaugas įvairiose srityse.

Tarptautinę savanorių dieną paminėjo ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Aktyviai įsijungė 1-10 klasių mokiniai bei pedagogai. Pradinukai iš ryto dalyvavo susitikime su Lina Noreikaite – Rimkiene, buvusia Pociūnėlių miestelio bendruomenės jaunimo iniciatyvinės grupės lydere, ir klausėsi paskaitos apie savanorystę Pociūnėlių miestelyje. Po paskaitos vaikai kartu su savo mokytojomis Jurgita Goscevičiene, Giedre Petrėtiene, Danguole Kavaliauskiene ir biologijos bei chemijos mokytoju Sauliumi Kryžanausku ėmėsi nelengvos savanoriškos veiklos: jie nešė ir krovė malkas. Tokiu būdu pagelbėjo buvusiai ilgametei mūsų mokyklos mokytojai Nadeždai Macijauskienei ir Pociūnėlių parapijos klebonui Kęstučiui Švabinskui.

5-10 klasių mokiniai, norėdami daugiau sužinoti apie savanorystę, pirmiausia žiūrėjo dokumentinį filmą ,,Savanorių biuras“. Vėliau vaikai ėmėsi konkrečios savanoriškos veiklos. Aštuntokai kartu su klasės auklėtoja Aušrele Slabokiene ir geografijos mokytoja Ligita Požaitiene apsilankė buvusios ilgametės mūsų mokyklos mokytojos Vandos Repečkienės namuose. Ten jie maloniai pabendravo su Vanda Repečkiene bei jos vyru Stanislovu Repečka, pasiklausė pasakojimų apie mokytojos mokslo ir darbo metus, pažiūrėjo nuotraukas, atsigėrė arbatos. Aštuntokai ir padirbėjo: apgenėjo prie namo augusius vynuogienojus, surinko sode pūvančius obuolius. Aplankytoji garbaus amžiaus mokytoja ir jos vyras buvo labai patenkinti, sulaukę svečių ir padėjėjų.

Dešimtokai kartu su klasės auklėtoju Dariumi Kiliu bei socialine pedagoge ir logopede Irena Aukseliene darbavosi Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Jie tvarkė klibančius suolus, valė ir siurbliu traukė dulkes, šlavė grindis. Mokiniams padėjo ir mokyklos techninio personalo darbuotojai Stanislovas Bauža, Ramūnas Sokolovas. Su dirbančiaisiais bendravo parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas. Jis dėkojo vaikams ir pedagogams už savanorišką darbą, atliktą bažnyčioje.

Penktokai, šeštokai, septintokai ir devintokai visą laiką skyrė mokyklos puošimui. Pagal technologijų mokytojos Dianos Masiliūnienės sukurtus eskizus vaikai karpė karpinius iš balto popieriaus ir puošė mokyklos langus. Vėliau prie dirbančiųjų prisijungė dešimtokai ir aštuntokai. Šitaip mokykla buvo puošiama artėjančioms Kalėdų šventėms. Kartu su mokiniais dirbo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas, mokytojai Diana Masiliūnienė ir Saulius Čepaitis, penktokų auklėtoja Eugenija Gietienė. Kaip vaikams sekasi dirbti, nuolat domėjosi mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Savanoriškos veiklos akimirkas fotoaparatais fiksavo šeštokų, aštuntokų bei dešimtokų auklėtojai.

Prasmingų darbų kupina buvo visa diena. Mūsų mokyklos mokiniai labai noriai dalyvavo Tarptautinės savanorių dienos veiklose.

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, 6 klasės auklėtoja

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: