2019 m. vasario 23 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Praktinė konferencija Radviliškio rajono bendruomeneiSpausdinimo versija

2018 m. lapkričio 30 d. Radviliškio rajono savivaldybėje įvyko praktinė konferencija, skirta Lietuvos švietimo reformai, profesinių sąjungų aktualijoms šalyje, darbo saugai bei sveikatai analizuoti, pensijų kaupimui bei draudimui valstybės lėšomis. Pranešimus konferencijoje skaitė  pranešėjai, turintys didelę patirtį, mūsų šalyje ir už šalies ribų.

Praktinės konferencijos dalyvius sutiko ir sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Jis pasveikino naujai išrinktą Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkę Ingą Ruginienę, Lietuvos mokytojų, švietimo bei mokslo profesinių sąjungų pirmininką Ramūną Znutą. Meras išskirtinius padėkos žodžius skyrė Lietuvos Respublikos Seimo nariui, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui, akademikui Eugenijui Jovaišai. Praktinėje konferencijoje dalyvavo ir kiti svečiai: Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus direktorius Leonas Strazdauskas, Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjas Zenonas Griguola, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Konferencijos pranešimų klausėsi arti 50 klausytojų.

Praktinės konferencijos metu apie dabartinę Lietuvos švietimo situaciją, švietimo reformos realybę, jos stiprybes, silpnybes, skaudulius, švietimo ateities perspektyvą kalbėjo akademikas Eugenijus Jovaiša.

Įžvalgomis apie Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos šiandienos strategiją, vizijas, aktualijas, perspektyvas dalijosi Inga Ruginienė.

Lapkričio 24 d. Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungų pirmininku išrinktas Ramūnas Znutas skaitė pranešimą apie Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungą, kokia tai organizacija, kokie jos siekiai, kokia šios organizacijos nūdiena bei perspektyvos,  kodėl verta būti šios profesinės sąjungos nariu. Kalbėjo apie šios organizacijos strategiją, vizijas, aktualijas, perspektyvas. Pranešėjas Ramūnas Znutas kalbėjo taip pat apie Švietimo profesinių sąjungų situaciją Lietuvoje ES kontekste bei įvardijo galimus švietimo profesinių sąjungų bendradarbiavimo aspektus ir trukdžius. Buvo paminėti ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungų pasiekimai. Zenonas Griguola dalijosi praktine patirtimi bei akcentavo savo pranešime neįvertintą riziką, rizikos faktorius darbo procese, privalomus, būtinus saugumo reikalavius darbdaviui, darbuotojui. Kalbėjo apie šiandienos darbų saugą bei darbuotojų sveikatos saugumo aktualijas. Didelio susidomėjimo sulaukė pranešimas apie pensijų kaupimą ir draudimą  valstybės lėšomis, apie nedarbingumo kompensacijų pasikeitimus nuo 2019 m. bei Sodros pagalbą darbo netekimo situacijoje. Šiuo klausimu praktiniais patarimais dalijosi bei atsakinėjo į klausimus Leonas Strazdauskas. Praktinėje konferencijoje taip pat buvo perskaitytas pranešimas apie darbo sutartis, sutarčių keitimą, nutraukimą/bei atleidimo aspektą, sutarties sustabdymą, atostogų laiką, mobingą, kaip vieną iš šiandienos opių problemų bei jo sprendimo galimybes, darbo ir poilsio laiką, darbo užmokestį ir kt.DK aktualijas. Šį pranešimą parengė Simona Mickutė, Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausioji darbo inspektorė, teisininkė.

Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: