2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Prasideda gražiai tvarkomos aplinkos konkursasSpausdinimo versija

Radviliškio rajono seniūnijose nuo antradienio pradės lankytis aplinkos grožį ir funkcionalumą vertinanti komisija – prasideda apžiūra-konkursas „Gražiai tvarkomos sodybos, gyvenvietės, aplinkos prie daugiabučių gyvenamųjų namų, įstaigų ir įmonių Radviliškio rajone“.

Rugpjūčio 8–18 dienomis apžiūros-konkurso „Gražiai tvarkomos sodybos, gyvenvietės, aplinkos prie daugiabučių gyvenamųjų namų, įstaigų ir įmonių Radviliškio rajone“ komisijos nariai – Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, Lietuvai pagražinti draugijos Radviliškio skyriaus nariai, kraštotvarkininkai, miškininkai – lankysis visose Radviliškio rajono seniūnijose ir ieškos grožio puoselėtojų.

Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas ir Lietuvai pagražinti draugijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininkas, sakė, kad šiais metais buvo norėta padaryti pertrauką, neorganizuoti konkurso, bet sulaukta žmonių prašymų atvykti apžiūrėti sodybų. „Juk tiems, kurie tvarkosi, puoselėja aplinką, labai svarbu, kad jų kuriamą grožį pastebėtų, įvertintų. Jiems smagu ir  su kitais tokiais pat entuziastais susitikti, pasikalbėti, patirtimi pasidalyti. Žinoma, dar maloniau ir apdovanojimą už įdėtą darbą gauti“, – sakė jis. Pasak mero pavaduotojo,  Radviliškio rajone mažėja  apleistų teritorijų, kaimynas, pažiūrėjęs į gražų, sutvarkytą kaimyno kiemą, ir pats užsikrečia gražios aplinkos manija: tvarkosi, gėlių pasisodina, žolę laiku nusipjauna, Taip pamažu ir gražėja  miestai, miesteliai.

„Radviliškio rajono gyventojai moka tvarkytis, ir kuriama aplinka džiuginti kitus. Mažėja tvorų, žmonės savo sukurtu grožiu dalijasi su kitais. Tai ypač pastebima  mažuose miesteliuose, kaimiškose vietovėse“, – sakė V. Grinienė, apžiūros-konkurso vertinimo komisijos pirmininkė.

Apžiūros komisija išrinks nugalėtojus keliose kategorijose: pavyzdingai tvarkomos sodybos Radviliškio rajone ir mieste (Radviliškio ir Šeduvos miestuose); gražiai tvarkomos gyvenvietės, gavės Radviliškio rajone ir mieste; daugiabučiai gyvenamieji namai Radviliškio rajone ir mieste, gražiai tvarkantys aplinką, balkonai; įmonių, įstaigų teritorijos Radviliškio rajone ir mieste (išskyrus mokymo, kultūros įstaigas).

Vertinimo komisijos nariai, apžiūrėdami sodybas, dėmesį kreips į racionalų teritorijos funkcinį zonavimą, į statinių būklę, į  fasadų priežiūrą, į mažosios architektūros elementų panaudojimą, į  želdinių, vejų, gėlynų estetinę išvaizdą, į teritorijos švarą ir tvarkią, į originalius ir inovatyvius sprendimus, tausojančius  aplinką. Miesteliuose, gyvenvietėse dėmesys bus kreipiamas į  kraštovaizdžio privalumų išnaudojimą, gamtosaugos reikalavimų vykdymą,  į želdynų ir želdinių būklę, į mažosios architektūros (kryžių, koplytstulpių, stogastulpių) paminklų būklę, vandens telkinių priežiūrą,  į bendrosios paskirties kelių ir pakelių  priežiūrą.

Komisijos nariai  pastebi, kad kasmet lavėja grožio puoselėtojų skonis, supratimas apie funkcionalią aplinką. Mažėja kičo, nelieka plastmasinių  skulptūrėlių, žmonės tampa išradingesni, be didelių išlaidų kuria protingą, save prižiūrinčią aplinką, vidury mažo kiemo nebesodina didžiulių medžių, pasirenka daugiau skoningų mažosios architektūros elementų, pradeda suprasti, kad daugiau nei pusė sodybos grožio priklauso nuo  tinkamo zonų išdėstymo, nuo prižiūrėtos vejos ir sutvarkytų pastatų.

Kiekvienoje seniūnijoje bus apžiūrėta iki šešių objektų, kuriuos rajono komisijai atrinkę pateikė seniūnai. Po šešis objektus planuojama aplankyti Šeduvos miesto, Tyrulių ir Baisogalos seniūnijose, po penkis – Grinkiškio, Šaukoto ir Radviliškio seniūnijose, keturis – Aukštelkų seniūnijoje, po tris – Radviliškio miesto, Pakalniškių ir Sidabravo seniūnijose, po du – Skėmių ir Šiaulėnų seniūnijose.

Pagal konkurso nuostatus, sodybos, kurios 2015–2016 metais  šiame konkurse laimėjo prizines vietas, 2017 metų konkurse dalyvauti negali.

Šis konkursas organizuojamas jau ne vienerius metus. Džiugu ir tai, kad įstaigos, įmonės, organizacijos, daugiabučiai namai irgi įsitraukia į aplinkos gražinimo procesą, o dažnai, pradėję tvarkytis savo kiemą, nepalieka to, kas už tvoros. Taip gražėja ir rajono viešosios erdvės, ištisi miesteliai, gyvenvietės.

Apžiūros konkurso nugalėtojai rugsėjo 15 d. tradiciškai bus apdovanoti Burbiškio dvaro sodyboje, gražiausiame Radviliškio rajono kampelyje.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: