2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškiečiams – padėka ir linkėjimai iš Ukrainos Umanės miestoSpausdinimo versija

Spalio 4–10 dienomis Radviliškio rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo Kazimiero Augulio, dalyvavo iškilminguose šventiniuose renginiuose, skirtuose Umanės miesto dienos minėjimui. Kartu su Savivaldybės mero pavaduotoju į Umanės miestą dalyvauti šventiniuose renginiuose ir aptarti Radviliškio rajono ir Umanės miesto bendradarbiavimo galimybių vyko Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Jonas Pravilonis ir Audronis Jegnoras. Šventėje dalyvavo 10 oficialių delegacijų iš Lenkijos, Estijos, Gruzijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir iš kitų Ukrainos miestų.

Šventė prasidėjo Umanės miesto pedagogų institute, kuriame iškilmingoje ceremonijoje įteikti trys medaliai už nuopelnus Umanės miestui. Medaliu „Už nuopelnus Umanės miestui“ apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, vieninteliai iš atvykusių užsienio delegacijų. Oficialioje Umanės miesto šventės atidarymo ceremonijoje Savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis buvo paprašytas visų delegacijų vardu tarti sveikinimo žodį susirinkusiai didžiulei miniai. Jo iš Radviliškio atvežtų linkėjimų klausėsi apie 20 000 tūkstančių ukrainiečių, kurie dėkingi Lietuvai už palaikymą ir dėmesį sunkiu jų tautai metu.

Išskirtinį dėmesį lietuviams rodę ukrainiečiai vykusiose diskusijose ir renginiuosee nuolat pabrėžė Radviliškio ir Umanės miestų draugystės svarbą ir reikšmingumą Ukrainai. Umanės miesto meras Aleksandras Cebrijus dėkojo už rūpinimąsi vaikais, kurie kasmet vyksta į stovyklą Lietuvoje, už vaistų siuntas, kitą reikšmingą ir taip reikalingą labdarą, kurią atveža radviliškiečiai. Umanės vadovas pabrėžė norįs konsultuotis ir stiprinti bendradarbiavimą šilumos ūkyje, socialinės paramos srityje ir artimiausiu metu planuoja į Radviliškį atsiųsti konsultuotis grupelę socialinėje srityje dirbančių specialistų, kurie galėtų perimti gerąją patirtį.

Umanėje Radviliškio rajono savivaldybės atstovai susitiko su vietos verslininkais, kurie daug investuoja į Umanės miesto infrastruktūros plėtrą, cerkvių statybą ir aptarė bendradarbiavimo galimybes ir projektus vietinio ūkio, verslo, socialinės paramos, kultūros, švietimo srityse.

Savivaldybės delegacija aplankė Umanės miesto karių kapines, aliejaus fabriką, atidarė Umanės miesto dailininkų parodą, dalyvavo draugystės vakaruose, lankėsi Odesoje. 

Savo pasirodymą Umanėje viešėjusiai Radviliškio delegacijai dovanojo Radviliškio miesto šventėje koncertavęs merginų, grojančių ukrainiečių nacionaliniu instrumentu – bandūra, ansamblis.

Daugiau akimirkų iš viešnagės galite pamatyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: