2019 m. liepos 21 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio miesto šventėje – premjera ir Lietuvai svarbios datos paminėjimasSpausdinimo versija

Radviliškiečiai, susirinkę į Radviliškio miesto šventę, tapo įspūdingo reginio liudininkais – pristatyta inscenizacijos „Aš mylėsiu ir lauksiu...“, skirtos Lietuvos kariuomenės istorinės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui, premjera.

Tai meilės istorija istorinių ir Lietuvai svarbių įvykių kontekste, visiems primenanti istorinę Lietuvos kariuomenės pergalę prieš bermontininkus kautynėse prie Radviliškio per meilės ir ilgesio prizmę.

Radviliškiečių ir svečių, stebėjusių inscenizaciją, širdis pavergė ne tik jautri savanorio Jono ir radviliškietės Rūtos meilės istorija, bet ir jaunimo entuziazmas, žibančios ugnelės jų akyse, kai šokio ir dainos darnoje į vieną liejosi jausmai merginai ir Tėvynei, pareiga ir ištikimybė priesaikai bei mirties nuojauta.

„Džiugu, kad kultūros srityje dirbantys žmonės geba suburti jaunimą, sudominti jį Lietuvos istorija, suburti bendram tikslui Radviliškyje veikiančių įstaigų bendruomenes“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, stebėjęs inscenizaciją.

Prieš šimtą metų Lietuvai svarbūs įvykiai prie Radviliškio parodyti ne per mūšio, o per meilės prizmę. Inscenizacija sukurta pagal to meto įvykius, parodant begalinę merginos meilę.

Lietuvos kariuomenės mūšis neretai vadinamas mūšiu, pakeitusiu Lietuvos istoriją, įvyko 1919 metų lapkričio mėnesio pabaigoje. Bermontininkais vadinama jungtinė rusų-vokiečių kariuomenė, kuriai vadovavo rusų generolas Pavelas Bermontas-Avalovas, pabandė užimti Baltijos šalis. Vokiečių apginkluota maždaug 10 tūkst. karių armija užėmė Rygą, Lietuvoje bermontininkams pavyko užimti Šiaulius, Biržus, Radviliškį. Mūšyje ties Radviliškiu bermontininkai patyrė skaudų pralaimėjimą, Lietuvos kariuomenė pradėjo atsiiminėti užimtus miestus. Vien prie Radviliškio į lietuvių rankas kaip karo trofėjai pateko patrankos, lėktuvai, automobiliai, šarvuotis, kulkosvaidžiai, šautuvai ir šaudmenys. Tuo pat metu bermontininkus pradėjo spausti ir latviai. Įsikišus vakarų valstybėms, Baltijos šalys bermontininkų likučiams leido pasitraukti į Prūsiją.

Projekto režisierė – Rasa Atkočiūnienė, choreografė – Indrė Ginkevičienė, projekto partneris – Radviliškio muzikos mokyklos choras „Saulės vaikai“ (vadovė – Inga Petrauskienė).

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)