2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro atstovai lankėsi Žemaitijos regioneSpausdinimo versija

Birželio mėnesio pabaigoje Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro taryba bei atstovai vyko į tikslinę išvyką AB „Orlen Lietuva“ Mažeikių rajone. Tai buvo planuotas susitikimas – diskusija su AB „Orlen Lietuva“ profesinės sąjungos bei Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro lyderiais.

Susitikimo tikslas – susitikti su Žemaitijos profesinių sąjungų atstovais bei naftininkais. Buvo įdomu sužinoti, kaip gyvena ir veikia Žemaitijos profesinės sąjungos, kaip sprendžia iškilusias savo problemas. Visą vizito laiką radviliškiečius lydėjo akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ įmonės „Naftininkų“ profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

 

Įvažiavus į 1100 hektarų gamyklos teritoriją, radviliškiečiai pamatė gamyklą po atviru dangumi, kurioje dirba apie 1 300 darbuotojų, o jų beveik nesimatė gamyklos teritorijoje. Tai yra galinga naftos perdirbimo įmonė, valdanti vienintelę Baltijos šalyse naftos produktų gamyklą, naftotiekių ir produktotiekio tinklų bei jūrinį naftos terminalą. Supažindinti su taisyklėmis bei instrukcijomis, kaip saugiai elgtis gamyklos teritorijoje, gamyklos inžinieriaus-technologo lydimi, radviliškiečiai apžiūrėjo gamyklos teritoriją, jos valdymą, dispečerines, kuriose kvalifikuoti operatoriai seka, kaip vyksta visi naftos produktų gamybos technologiniai procesai.

Visa gamyklos teritorija apraizgyta galingų vamzdynų ir kabelių labirintais ir tik lydinčio inžinieriaus pasakojimo dėka bent šiek tiek pavyko įsivaizduoti čia vykstančių darbų sudėtingumą ir pavojingumą. Radviliškio atstovai pažėrė visokių klausimų lydėjusiam gamyklos inžinieriui-technologui. Jo dėka sužinota apie vykstančius technologinius procesus, kad naftos perdirbimo produktų gamykloje per metus galima perdirbti apie 10 mln. tonų naftos, jog bendrovė – svarbiausia benzino ir dyzelino tiekėja Lietuvoje, Latvijoje. Savo produkciją bendrovė taip pat eksportuoja į Vakarų Europą, JAV, Ukrainą, ir kt. šalis. Sužinojome, kad „Naftininkų“ profesinė sąjunga yra savarankiška organizacija, atstovaujanti AB „Orlean Lietuva“ darbuotojus. Savo darbe „Naftininkų“ profesinė sąjunga bei AB „Orlean Lietuva“ įmonė vadovaujasi tik sudaryta dvišale kolektyvine sutartimi. „Naftininkų“ profesinė sąjunga dirba pagal skandinavišką profesinių sąjungų veiklos modelį jau beveik 25 metus.

Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro aktyvas susitiko ir su Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro atstovais. Svarbiausias šio susitikimo momentas – bendradarbiavimo sutarties pasirašymas su AB „Orlen Lietuva“ ir Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centru.

Nuo šiol Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centras bei Radviliškio regiono profesinių sąjungų centras žada bendradarbiauti, dalytis gerąja patirtimi bei palaikyti viena kitą profesinių sąjungų veiklos srityse.

Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: