2017 m. balandžio 27 d., ketvirtadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Savivaldybėje aptarti Aušros aikštės rekonstrukcijos darbaiSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje susitikę Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistai, Radviliškio miesto seniūnijos, Radviliškio miesto aušros aikštėje dirbančių  įmonių atstovai, darbų techninis prižiūrėtojas susitiko aptarti intensyviai centrinėje Radviliškio miesto aikštėje vykstančių darbų, jų grafiko, pirmųjų problemų.

„Turiu pasidžiaugti – tokių taip tvarkingai dirbančių rangovų seniai beturėjomeׅׅ“, – pasitarime meras Antanas Čepononis pasidžiaugė spėriai rekonstruojamoje Aušros aikštėje vykstančiais darbais. Ir tikrai, kasdien vaizdas Radviliškio miesto centre kinta – čia plytelės buvo, čia jau toje vietoje nauji inžineriniai tinklai pakloti, jau šuliniai suleisti, jau pagrindas lyginamas.

Susitikime aptartos Radviliškio miesto Aušros aikštės atnaujinimo darbų detalės, rangovai kalbėjo apie planuojamus darbus: aptarti konkretūs darbai, jų kiekiai. Rangovai dėl darbinio projekto klausimų neturėjo, darbai vyksta pagal planą. Artimiausi metu radviliškiečiai galės būti istorinio įvykio liudininkais – planuojama iš senosios vietos iškelti paminklą bermontininkams. O ar supranta radviliškiečiai, kad gyvena istorinių pasikeitimų laikais? Juk ką tik iškasta kapsulė su laišku ateities kartoms, kuri buvo įkasta 1999 metais statant paminklą Lietuvos kariuomenės pergalės prie bermontininkus 80-mečiui paminėti. Šalia paminklo akylesni gali pamatyti ir buvusio rajono administracijos pastato pamatus. Po Velykų planuojama pradėti betonavimo darbus, kurie truks apie du mėnesius. Žinoma, laukia ir nepatogumai: planuojama uždaryti Gedimino ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžą, bet tai – gražesnio, patogesnio gyvenimo kaina. Visi šie nepatogumai atsipirks tuomet, kai radviliškiečiai pamatys naująją Aušros aikštę, kai galės miesto centre be vargo rasti vietą pastatyti mašiną. Juk planuojama įrengti net 140 vietų automobiliams.

Pasak statybos darbų vadovo Andriaus Jėčiaus, siekiamybė – šiais metais klinkerio plytelėmis iškloti aikštės prieigas, leisti gyventojams naudotis pačia aikšte, žvyru ar smulkia skaldele suformuoti takus.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis susitikime užsiminė ir apie Aušros aikštės rekonstrukcijos finansavimo klausimą. Pasak jo, šiuo metu darbai vykdomi iš turimų lėšų, o vėliau laukiama lėšų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Tikimasi su Finansų ministerijos atstovais aptarti ir tikslinių lėšų skyrimo klausimą.

Susitikime aptartos ir pirmosios problemos. Dar prieš Kalėdas pastebėta, kad dalies trinkelių, kuriomis išklota atnaujinta Maironio gatvės dalis, paviršius ištrupėjęs. Dabar, nutirpus sniegui, nulijus lietui, pastebėta, kad tokių vietų – keletas. Susitikime nutarta, kad būtina atlikti kontrolinius matavimus (laboratorinius tyrimus), ir išsiaiškinti, dėl kokios priežasties pradėjo trupėti plytelių paviršius. Pasak Statybos skyriaus vedėjo Gintauto Vičo, bus nustatyti šie rodikliai: atsparumo atmosferos poveikiui klasė, charakteringas tempimo stipris skeliant bei atsparumo dilinimui klasė. Pasak jo, kadangi gatvės rekonstrukcijos darbai dalinai apmokami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, Savivaldybės administracija nepasitenkins rangovų bei plytelių gamintojų atliktų laboratorinių tyrimų rezultatais, patys taip pat atliks tyrimus, o jau tuomet bus sprendžiama, kada turėtų būti ištaisytas brokas, jei kontrolinių matavimų rezultatai netenkintų reikalaujamus.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: