2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Senjorų savaitė Šeduvos globos namuoseSpausdinimo versija

„Gyvenimas - kaip knygos rašymas: be abejo, svarbu ją pradėti rašyti, tačiau skaitytojai jos niekada neišvys, jei knyga nebus ištikimai rašoma ir galiausiai nebus parašyti paskutinieji sakiniai, atliktos galutinės korekcijos. Taip ir žmogaus gyvenimo vertė, prasmė ir turinys giliausiai atsiskleidžia tik gyvenimo brandoje – senatvėje“ (Pastorius Ramūnas Jukna). Kasmet spalio 1-ąją dieną yra minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šeduvos globos namuose ši šventė tęsėsi visą savaitę.

Savaitė buvo pradėta nuo gyventojų grožio puoselėjimo. Rugsėjo 25-ąją globos namuose viešėjo kirpėja Larisa Meleškienė, tad gyventojai buvo kviečiami apsikirpti. Įstaigos darbuotojos gražino moteris – lakavo nagus, ryškino antakius bei atliko jų korekciją. Pasigražinę gyventojai sulaukė daugybės komplimentų.

Rugsėjo 26-oji – išvykos diena. Šeduvos globos namų ir Polekėlės padalinio gyventojai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą, esančią Šiauliuose. Kiekviena kelionė turi būti saugi, tad gyventojai segėjo atšvaitus, kuriuos dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Nuvykę į sodybą gyventojai dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje. Taip pat klausėsi duonos kelio istoriją, prisiminė kepimo procesą ir išsikepė po kepalėlį duonos. Senovės motyvais apipinta aplinka leido sugrįžti į praeitį ir sukėlė gyventojams daug prisiminimų.

Rugsėjo 27-ąją visi senjorai sugužėjo į Šeduvos kultūros ir amatų centre vykusį koncertą, skirtą paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Renginys buvo pradėtas Šeduvos aikštėje vykusia gyventojų madų demonstracija „Man patinka, kai lyja!“. Taip pat skambėjo gyventojų kurtos eilės apie rudenį. Na, o dainomis ir skambia muzika dalinosi kapela „Šeduvos bernai“. Pasibaigus renginiui visiems susirinkusiems buvo įteiktos dovanėlės ir laukė saldžios vaišės.

Toliau tęsiant šventinę savaitę, rugsėjo 28 dieną globos namų salėje vyko renginys „Diena su daina“. Komandinės užduotys, susietos su dainomis kvietė gyventojus ir darbuotojus burtis į komandas. Svarbiausia šiame renginyje – bendrumo jausmas ir komandinė dvasia, kuri suvienytų visus dalyvius ir suteiktų galimybę kartu smagiai praleisti laiką. Tad džiugios nuotaikos ir juoko tikrai netrūko.

Senjorų savaitė užbaigta sportiškai – vyko Hel-Pongo žaidimas. Varžybose dalyvavo ir  svečiavosi Baisogalos, Polekėlės padalinio senjorai. Varžybų metu dalyviai sulaukė didelio palaikymo ir plojimų. Azarto ir taiklių metimų tikrai netrūko. Susumavus taškus buvo paskelbtos prizinės vietos: 3-ąją vietą pelnė Šeduvos globos namų Polekėlės padalinio komanda, 2-ąją – Baisogalos „Senjorų namų“ komanda, 1-ąją – Šeduvos globos namų gyventojų komanda.

Šventinę savaitę lydėjo ne tik saulės spinduliai ir auksu žėrintys rudenio lapai, bet ir senjorų šypsenos, džiaugsmu ir šiluma spindinčios akys. Tai parodo, jog amžius - tai sukaupta gyvenimo patirtis, kuri kiekvieną kartą skleidžiasi tarsi žiedlapis, parodydamas viduje slypintį grožį.

Šeduvos globos namų socialinė darbuotoja Rita Asačiovienė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: