2018 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Senjorų savaitės apžvalgaSpausdinimo versija

„Senatvė – tai dar viena galimybė atrasti save iš naujo, daryti tai, ko negalėjai anksčiau ir taip pasijusti laimingam“ (Psichologė Jurga Dapkevičienė). Kasmet spalio 1-ąją dieną yra minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šeduvos globos namuose ši šventė tęsiasi visą savaitę.

Šventinė savaitė prasidėjo senjorų paruoštu koncertu Lietuvos 100-mečiui paminėti ,,Mes išliksim jauni“. Koncerto metu skambėjo muzikiniai kūriniai, buvo skaitomos eilės. Pasibaigus renginiui visi sugužėjo į kiemą, kur vyko piknikas. Buvo vaišinamasi ant grilio keptais saldumynais.

Rugsėjo 24-ąją globos namuose viešėjo Šeduvos gimnazijos 3A klasės mokytoja D. Mačiūnienė ir mokiniai. Vyko edukacinis užsiėmimas „Prikelkime daiktą“. Gyventojai kartu su moksleiviais įvairiaspalvėmis sagomis apklijavo senus batus. Jie tarsi atgijo ir pavirto į gražias vazas gėlėms.

Po pietų vyko susitikimas su VŠĮ „Inkocentras“ direktore, gydytoja J. Misevičiene. Prigužėjo pilnutėlė salė ne tik globos namuose gyvenančių, bet ir miestelio senjorų. Gydytoja konsultavo šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir sausumą užtikrinančių priemonių kompensavimo klausimais.

Polekėlės padalinyje senjorų savaitė prasidėjo popiete „Dainuok su manimi“, kurioje buvo dainuota kiekvieno gyventojo prisiminta daina. Apdovanoti patys aktyviausieji, kurie nepraleidžia dainavimo užsiėmimų.

Rugsėjo 25-oji – išvykos diena. Šeduvos globos namų ir Polekėlės padalinio gyventojai vyko į „Rūtos“ fabriką, esantį Šiauliuose. Kad kelionė būtų saugi gyventojai, dalyvaujantys Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“, išvykos metu aptarė kaip atsakingai elgtis kelyje. Gyventojai vilkėjo šviesą atspindinčias liemenes, kurias dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Apsilankėme fabriko muziejuje ir sužinojome istoriją apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Šokolado dirbtuvėse trumpam tapome šokolado meistrais. Pirmiausia pamatėme, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių akimirkų patys ėmėme skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminome savo šokoladinius skanumynus. Pabaigoje savo šokoladinius gaminius susidėjome į dėžutes ir parsivežėme lauktuvių.

Rugsėjo 26-oji – sporto diena. Svečiavosi Polekėlės padalinio senjorai. Varžybos prasidėjo nuo lengvos mankštos. Vėliau dalyviai pasidalino į dvi komandas ir atliko įvairias estafetes. Varžybų metu dalyviai sulaukė didelio palaikymo ir plojimų. Po varžybų visų laukė vaišės.

Toliau tęsiant šventinę savaitę, rugsėjo 27 dieną Šeduvos globos namuose ir Polekėlės padalinyje vyko gerumo ir grožio diena „O mums širdy dar ne ruduo“. Atvyko kirpėja Ramunė Navickienė, tad gyventojai buvo kviečiami apsikirpti. Įstaigos darbuotojos grąžino moteris – lakavo nagus, ryškino antakius. Norintieji galėjo rankas palepinti parafino vonelėje, pasėdėti masažiniame krėsle.

Rugsėjo 28-ąją Šeduvos globos namų gyventojai vyko į Polekėlės padalinį, kur jų laukė viktorina „Smagu žinoti“. Gyventojai atsakinėjo į įvairius klausimus, dainavo dainas. Visų viktorinos dalyvių laukė saldžios dovanėlės.

Spalio 1-ąją visi senjorai susirinko į Šeduvos kultūros ir amatų centrą, kur vyko Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorės V. Mockevičiūtės ir Valstybinio jaunimo teatro aktorės N. Varnelytės dueto sukurtas spektaklis „Kas apsakys  dzūkų linksmybes“. Aktorės, regis, improvizavo pasirinkta tema ir kalbėjo apie įvairiausius dalykus – pradedant prietarais ir kaimiškomis tradicijomis, baigiant keistais gyvenimo įvykiais, negirdėtais nutikimais. Pasibaigus renginiui visų susirinkusiųjų laukė saldžios vaišės ir šiltas pasibuvimas kartu.

Mieli senjorai, mylėkite ir vertinkite gyvenimą, kitus žmones, su dėkingumu priimkite jums duotus metus ir nesijausite seni. Nepaisydami amžiaus ir spinduliuodami žmogišką šilumą, pozityvumą, viltį, gyvensite vaisingai besiskleidžiantį gyvenimą ir įkvėpsite tai daryti kitus.

Socialinė darbuotoja
Diana Krivickienė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: