2018 m. kovo 19 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šiauliuose atgaivinamas tarptautinis fortepijoninių duetų festivalis. Numatytas ir koncertas RadviliškyjeSpausdinimo versija

VII Šiaulių fortepijoninių duetų festivalis vyks kovo 12–17 dienomis ir bus 1993–2003 kas dvejus metus vykusio fortepijoninių duetų festivalio tąsa. Radviliškyje festivalio koncertas numatytas kovo 14 dieną 16 val. Radviliškio muzikos mokykloje. Gros Sonata ir Rokas Zubovai.

Festivalyje dalyvaus duetas iš JAV (konkrečiai – Omahos, su Šiauliais susigiminiavusio miesto) Atlantic Piano Duo: Kristín Taylor ir Bryan Stanley, duetas iš Baltarusijos Natalia Kotova ir Valery Borovikov, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys pianistai Polina Kogan ir Rimantas Vingras, taip pat duetai iš Lietuvos Veronika Vitaitė ir Aleksandra Žvirblytė, Romas Lukošius ir Rimantas Jurkonis, Sonata ir Rokas Zubovai bei Kęstutis Grybauskas,  Laimutė Mameniškytė ir Aurelija Seliavienė. Grieš Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila), kuris kartu su Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos profesoriumi Mikhail Nikhešičev ir pianistu Rimantu Vingru atliks W.A.Mozart’o koncertą dviems fortepijonams.

Koncertai Šiauliuose vyks „Polifonijos“ salėje kovo 12, 14, 16 ir 17 dienomis 18.30 val.

Į festivalio vyksmą įsitrauks ir Šiaulių apskrities miestai: Radviliškio, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Kuršėnų vaikų muzikos mokyklose vyks meistriškumo kursai bei koncertai vietos bendruomenėms.

Kovo 15-16 dienomis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyks Jaunųjų fortepijoninių duetų konkursas. Dalyvaus keturiasdešimt septyni duetai. Dalyviai atvyksta iš Lietuvos, Latvijos ir JK.

Festivalį rengia VšĮ “Bendruomenės pilietinės veiklos projektai”, bendradarbiaudama su Koncertine įstaiga Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Radviliškio, N. Akmenės, Ventos, Joniškio, Kuršėnų, Pakruojo ir Kelmės vaikų muzikos mokyklomis.

Festivalio meno vadovas – Šiauliuose muzikinį kelią pradėjęs pianistas Rimantas Vingras. Renginio globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. 1993 metais festivalį iniciavo šiaulietis pianistas Romas Lukošius. Festivalį remia Kultūros ministerija ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: