2017 m. lapkričio 18 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sidabravo miestelis ir bažnyčia iškilmingai paminėjo 188-ąjį gimtadienįSpausdinimo versija

Sparčiais žingsniais žingsniuojant vasarai, lietaus debesims plaunant žemę, atėjo liepa. Tradiciškai Sidabrave liepos pradžioje organizuojamas didžiausias metų renginys – Sidabravo miestelio ir bažnyčios gimtadienis. Šiais metais Sidabravo parapijos Švč. Trejybės bažnyčiai sukako 188 metai. Į šventines pamaldas atvykę LR Seimo narys Algirdas Butkevičius ir Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas šios gražios sukakties paminėjimo proga pasveikino parapijos  kleboną Remigijų Jurevičių.

Po mišių visi  rinkosi į Sidabravo seniūnijos salę, kur vyko klaipėdiškės dailininkės ir scenografės Sofijos Kanaverskytės parodos „Angeliada“ atidarymas.  Prieš metus vykusioje šventėje ši dailininkė Sidabravo gyventojams ir svečiams pristatė parodą „Lietuvos valdovai“, o šiais metais čia suskrido angelai. Dailininkė angelus pradėjo kurti prieš 15 metų. Apžiūrinėdami parodą lankytojai grožėjosi kūryboje naudojamų  įvairių gamtinių medžiagų įvairove – jūros nugludinti akmenukai, stiklo ir medžio gabalėliai, pagaliukai, gintaras, sagos, karoliukai. Autorė angelo simbolį pasirinko neatsitiktinai – juk kiekvieną mūsų saugo nepailstantis Angelas sargas.

Po parodos Sidabravo gimtadienio iškilmės tęsėsi pilnutėlėje Sidabravo pramogų centro „Gyvas sidabras“ salėje. Centro fojė skambiai aidėjo Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio vario dūdų orkestro „Saulutė“ (vadovė Ligita Bilevičienė) muzika. Pasveikinti šventės dalyvių atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, kuris savo padėkas asmeninių jubiliejų proga įteikė Genovaitei Bankauskienei iš Beinoravos kaimo, sidabraviškiui Jonui Skurdeliui ir Ožaičių kaimo gyventojui Jonui Janavičiui. Atvykęs kraštietis baisogališkis LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas įteikė padėkas ūkininkaujantiems Virgilijui Cesevičiui iš Dapšionių kaimo, Justinui Kavaliauskui iš Vabalių ir Gitanai Domkienei iš Ožaičių kaimo. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis savo padėkomis pasveikino asmeninius jubiliejus švenčiančius Jūratę Ščiupakovienę ir Antaną Damaševičių iš Vadaktų miestelio, Alvidą Jelinską iš Beinoravos kaimo ir sidabraviškę Janiną Žiromskienę. Visi sveikinusieji linkėjo ir toliau puoselėti ir gerais darbais puošti savo gimtąjį kraštą.

Suteikus žodį 2017 metų  Sidabravo seniūnijos apžiūros-konkurso „Gražiai tvarkomos sodybos, aplinkos prie įstaigų ir įmonių Sidabravo seniūnijoje“ vertinimo komisijos pirmininkei Reginai Grybovai, ši pristatė komisijos nares Zitą Petraitienę, Aušrą  Navagruckienę, Janiną Dambrauskienę, Tomą Matulevičienę, Rimą Lukoševičiūtę ir papasakojo, kad komisijos darbas buvo tikrai sunkus, nes gražiai besitvarkančių išties labai daug. Ji padėkojo visiems už prižiūrimą sodybų aplinką, gražiai tvarkomus gamybinius objektus, žemės ūkio įmonių ir ūkininkų tvarkingai prižiūrimas pakeles. Šventėje apdovanoti komisijos išrinkti pavyzdingai tvarkomi gamybiniai objektai: Sidabravo ŽŪB mechaninių dirbtuvių aplinka ir Dotiškių fermos aplinka, direktorius Jonas Grybauskas, Genių ŽŪB dirbtuvių aplinka (vadovas Algis Lapiniauskas) ir Vytauto Šiburkio gyvulininkystės komplekso aplinka. Į sceną apdovanojimams buvo pakviesti pavyzdingai tvarkantys savo sodybas: Irena ir Petras Bajorūnai, Jūratė ir Gintautas Ščiupakovai, Nijolė ir Vytautas Čepaičiai, Vita ir Andrius Čepaičiai, Reda ir Viktoras Šiburkiai, Marytė ir Jonas Grybauskai, Vilma ir Pranciškus Ramanauskai, Lina ir Vidmantas Grigaliūnai, Palmira ir Alfonsas Kavaliauskai, Regina Grybova.

Už gražiai tvarkomą sodybos aplinką 2017 metais seniūno padėkomis apdovanoti: Halina Tvarijonienė, Romualda Tilūnienė, Jolanta ir Erikas Ožalinskai, Danutė ir Justinas Kavaliauskai, Danguolė ir Saulius Burbos, Lolita ir Rolandas Masiliūnai, Zita ir Saulius Petraičiai, Zita ir Vidas Vaideliai, Birutė Mončauskienė, Živilė ir Justinas Mančiauskai, Virginija ir Antanas Alūzai, Vita ir Jurijus Masėnai, Skaistė ir Gintautas Leščinskai, Vida Jasiūnienė, Daiva ir Povilas Leščinskai, Rima ir Vaclovas Matučiai, Irena Rajunčienė, Danguolė ir Arvidas Masiliūnai, Violeta ir Edmundas Bondzinskai, Jurgita ir Ramūnas Blotniai, Aušra ir Česlovas Navagruckai, Zofija ir Leonas Budavičiai, Irena ir Pranas Vasiliauskai, Birutė ir Vytautas Slažinskai, Janina Skubrienė, Dalia ir Vidmantas Blinkevičiai, Albina  ir Bronius Ramanauskai, Genovaitė ir Adomas Zenonas Navardauskai, Gita ir Giedrius Masiliūnai, Vitalija ir Jaronimas Šlamai.

Už įrengtą ir Vabalių kaimui padovanotą tinklinio aikštelę seniūno V. Blužo padėkos įteiktos vabališkių Daivos ir Andriaus Kavaliauskų ir Danutės ir Justino Kavaliauskų šeimoms.

Už iniciatyvą remti bei puoselėti gimtojo krašto tradicijas Sidabravo seniūno padėkomis buvo apdovanoti šventės rėmėjai: Marius Skurdelis, Egidija Kilienė ir Sidabravo kaimo bendruomenės pirmininkė Vanda Vaškevičiutė.

Šventę baigė improvizuotas romų teatro-ansamblio „Sare Roma“ koncertas.

Daugiau akimirkų iš šventės galite pamatyti čia.

Sidabravo seniūnijos informacija

Nuotraukos Rimanto Ožalinsko

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: