2019 m. birželio 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šiltuoju metų laiku dėl karščių gali būti koreguojamas ugdymo procesasSpausdinimo versija

Įsivyravus karščiams, o ugdymo procesui mokyklose dar nepasibaigus, tėvai pradėjo nerimauti dėl karščio poveikio vaikų sveikatai.

Mokyklų vadovai yra informuoti, kad ugdymo procesas šiltuoju metų laiku, esant būtinybei, gali būti koreguojamas.

Šiltuoju metų laikotarpiu mokymo klasėse, mokymo kabinetuose oro temperatūra turi būti ne aukštesnė negu 28 °C. Mokymo patalpose, kabinetuose turi būti užtikrinta natūralaus vėdinimo per atidaromus langus galimybė.

Vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, veikla lauke neorganizuojama, kai oro sąlygos kelia riziką vaikų sveikatai ir oro temperatūra lauke siekia 32° C ar yra dar aukštesnė.

Mieli tėveliai, atsižvelgdami į orų prognozes, atkreikite dėmesį į vaikų aprangą ir informaciją apie ugdymo proceso pakeitimus sekite mokyklų svetainėse internete ar elektroniniuose dienynuose.

Mokyklų vadovai, atsižvelgdami į karštus orus pranašaujančias prognozes, privalo atkreipti mokinių ir jų tėvų dėmesį į tinkamą mokinių aprangą ir informuoti dėl ugdymo proceso koregavimo. Mokykla, koreguodama ugdymo procesą:

  • organizuoja mokymąsi: vėsesnėse mokyklos patalpose, kuriose oro temperatūra yra žemesnė;
  • organizuoja mokymąsi kitose erdvėse ir aplinkose, pvz., mokyklos aplinkoje, lauko klasėse, parkuose ir kt.;
  • pertvarko pamokų tvarkaraštį – trumpinamos pamokos arba organizuojama tik dalis pamokų iki įšylant oro temperatūrai klasėse, o kita dalis ugdymo proceso organizuojama kitose aplinkose;
  • pertvarko ugdymo procesą atskiroms klasėms, jeigu jų patalpų temperatūra viršija numatytą Higienos normoje, ar visai mokyklai;
  • mokymo procesas klasėse keičiamas į kitokio pobūdžio mokymąsi, t. y. kitokias veiklas mokyklos numatytose aplinkose;
  • taiko kitus mokykloje pasiteisinusius ugdymo proceso koregavimo būdus.

Ugdymo proceso koregavimo sprendimais ugdymo proceso dalyviams turėtų būti sudarytos saugios mokymosi sąlygos, šie sprendimai turėtų padėti spręsti iššūkius, su kuriais susiduria konkreti mokykla šiltuoju metų laiku, ir užtikrinti sklandų ugdymo turinio įgyvendinimą.

Teisinis pagrindas:

Lietuvos higienos norma HN 21:2017 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. V-773 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 21:2017. „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“

Lietuvos higienos norma HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)