2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Skolingi socialinio būsto gyventojai iš būsto iškeldinamiSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės specialistai, policija, UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojai, antstoliai dalyvavo  iškeldinimo iš socialinio savivaldybės būsto procedūroje. Daiktai iš socialinio būsto Jaunystės gatvėje Radviliškio mieste buvo iškraustyti į kitą vietą dėl susikaupusios skolos, vadovaujantis teismo sprendimu.

Pasak Nijolės Žilvytienės, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, šiame bute gyvenę žmonės jau seniai jame nebegyvena, greičiausiai dirba užsienyje, bet už būstą nemoka. „Kaupiasi skolos, negalime to būsto suremontavę suteikti kitoms būsto laukiančioms šeimoms, o jie įsivaizduoja, kad tai – viešbutis: kada noriu – grįžtu, kada noriu – ne“, – sakė ji.

Atvėrus būsto duris, pasitiko slogus, sudvisęs kvapas. Matyti, kad virtuvėje kažkada būta gaisro. Visur netvarkinga, sienos apipaišytos, vonios kambaryje plytelės nuluptos. „Toks jau supratimas – ne mano, tad galiu bet ką daryti. O gauti tai visi tvarkingą, suremontuotą būstą nori. Būtų palikę tvarkingą, tai kitiems būtume iš karto atidavę, o dabar – šitiek lėšų ir darbo reiks įdėti, kad į gyvenamą vietą šis butas taptų panašusׅׅ“, – sakė N. Žilvytienė. Deja, šiais metais lėšų socialiniam būstui remontuoti jau neliko, tad geriausiu atveju remontai bus pradėti kitais metais.

Iškeldinimo procedūra – standartinė procedūra, atliekama tokiais atvejais, kai nuolat didėja skola už šildymą, vandenį, kitus komunalinius patarnavimus. Pirmieji iškeldinimai prasidėjo prieš penkerius metus, kasmet vidutiniškai pagal priimtus teismo sprendimus atliekamos 4–5 iškeldinimo procedūros. Iki iškeldinimo ne vieną kartą bandoma susisiekti su nuomininku, deramasi dėl skolų mokėjimo grafikų sudarymo. Nepavykus susitarti, pradedamas teisminis procesas dėl iškeldinimo. Praktikoje teismams dažnai tenka spręsti fizinių asmenų iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų klausimą. Iškeldinti iš gyvenamųjų patalpų galima tik esant įstatymo – Lietuvos Respublikos civilinio kodekso  nustatytiems pagrindams.

N. Žilvytienė teigia, kad socialiniame būste gyvenantys žmonės kartais neatsakingai žiūri į besikaupiančias skolas. „Esame jau ne vieną gyventoją  iškeldinę iš socialinio būsto už nesumokėtus mokesčius, stebime visų socialinių būstų gyventojų mokumą. Artimiausiu laiku laukia ne viena iškeldinimo procedūra, kuri yra tikrai nemaloni  ne tik mums, vykdytojams, bet ir socialinių būstų gyventojams. Skaudu, kad tik tokiomis priemonėmis galime suvaldyti už būstą kartais piktybiškai nemokančius gyventojus“, – sakė ji.

Šiais metais bus vykdomos dar trys iškeldinimo procedūros.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: